Ślub Jak wybrać kurs przedmałżeński?

Jak wybrać kurs przedmałżeński?

-

– w trakcie trwania kursu przedmałżeńskiego zajęcia prowadzone są metodą wykładowo-warsztatową. Przyszli nowożeńcy dowiadują się jak wygląda scenariusz sakramentu małżeństwa, obowiązki małżonków, przeszkody uniemożlwiające zawieranie małżeństw czy przyczyny rozpadu związków. Dużo miejsca poświęca się prawu kanonicznemu, obowiązującemu w tej dziedzinie;

– decydując się na wybór kursu przedmałżeńskiego należy wziąć pod uwagę swoje szeroko rozumiane oczekiwania. Mam tu na myśli czas trwania zajęć oraz to, czy traktujemy go jako formalność czy rzeczywiście chcemy się czegoś nowego dowiedzieć. To zdanie brzmi trochę brutalnie, ale dla wielu osób tradycyjne rozumiany ślub jest tylko zwyczajem. W takiej sytuacji szczerze namawiam do poszukiwaniu kursów, podczas których odbywają się zajęcia z psychologami czy mediatorami. W ich trakcie można zdobyć wiedzę, dotyczącą radzenia sobie ze stresem, rozwiązywania konfliktów, wychowywania dzieci czy asertywności;

– szczególny nacisk w tym przypadku pada na czas. Znając już datę ślubu, najlepiej nie czekać za długo ze zgłoszeniem się na kurs przedmałżeński. Najlepiej zrobić to na pół roku wcześniej. Mamy wówczas gwarancję, że zdążymy ze wszystkim. Jeśli chodzi o czas trwania kursu przedmałżeńskiego, to zazwyczaj jest to około 10 spotkań w okresie 5 tygodni. Tak wygląda klasyczny kurs. Trwa on około 2 miesięcy. Najczęściej odbywa się w godzinach póznopopłudniowych w tygodniu lub w weekend.

Uwaga!

Jeśli należymy do osób zapracowanych lub często wyjeżdżających, to możemy mieć problemy z frekwencją. Na szczęście, pomyślano również z myślą o takich, przyszłych nowożeńcach. Mogą się oni wybrać na skrócone, weekendowe nauki przedmałżeńskie. Najczęściej trwają one 3 dni, które są wypełnione intensywnymi zajęciami. Organizują je zarówno parafie jak i klasztory. Równie często zdarza się, że udział w takim intensywnym kursie wiąże się z wyjazdem do urokliwego miejsca. Takie nauki są płatne. Ceny zaczynają się od kwoty 200 zł za osobę. W tej kwocie najczęściej mamy nauki przedmałżeńskie, noclegi oraz wyżywienie.

Czym kierowaliście się wybierając kurs przedmałżeński? Dajcie znać w komentarzu.

Małgorzata Łyczak

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jakie ćwiczenia wybrać dla nastolatków?

Wbrew temu co mogłoby się wydawać, nastolatek nie może zaaplikować sobie bez żadnych przeszkód treningu, który odpowiedni jest dla człowieka dorosłego. O tym, na co należy uważać i jakie ćwiczenia wykonywać w wieku nastoletnim, dowiemy się poniżej.

Bielactwo – leczenie

Bielactwo to schorzenie, a jednocześnie defekt kosmetyczny negatywnie wpływający na psychikę chorego. Choć poza widocznymi odbarwieniami na skórze nie wywołuje dolegliwości fizycznych, należy je leczyć - głównie z powodu złego wpływu choroby na jakość życia dotkniętej nim osoby.

Zobacz też

Jak ubrać się na chrzciny?

W naszym życiu jest kilkanaście okazji, kiedy należy się ubrać wyjątkowo i elegancko, aby podkreślić wagę wydarzenia. Okrągłe rocznice, śluby, pogrzeby. Tym razem skupmy się na jednej z najradośniejszych uroczystości – chrzcinach.

Jak umeblować niewielki przedpokój?

W ciasnych przedpokojach niejednokrotnie trzeba pójść na aranżacyjne kompromisy. W wielu sytuacjach wystarczy jednak dobry plan, by już od...

Dlaczego modele do sklejania to idealne hobby dla dorosłych?

Modele do sklejania to nie tylko zabawa dla dzieci, ale również dla dorosłych. To fascynujące hobby, które pozwala na...

Może Cię zainteresuje: