Istnieje kilka sposobów na oglądanie telewizji internetowej za pośrednictwem PS3. Wszystko zależy w dużej mierze od wersji oprogramowania oraz regionu, w jakim mamy utworzone nasze konto. onsola Playstation 3 umożliwia nie tylko granie, oglądanie filmów na Blu-ray czy słuchanie muzyki, lecz także oglądanie telewizji internetowej i to za darmo. Poniżej opisujemy jak to zrobić.

Na początek w menu głównym konsoli należy przejść do zakładki Ustawienia, a następnie Aktualizuj System. Oczywiście musimy mieć podłączoną konsolę do Internetu (jeśli mamy ją w innym pokoju niż komputer to pomocny będzie router).

Kiedy już dokonamy aktualizacji, należy założyć konto w odpowiednim regionie świata, jeśli zależy nam na zagranicznej telewizji. Z menu głównego konsoli przechodzimy do zakładki Playstation Network, następnie Załóż Konto, a potem Use a new account. Warto pamiętać, że na jednej konsoli możemy zrobić maksymalnie 16 kont, dlatego jeśli mamy ich za dużo, należy deaktywować nieużywane. W tym celu przechodzimy do zakładki Zarządzanie Kontami, następnie Aktywacja Kont -> Game -> PS3 -> Deactivate.

W trakcie zakładania konta istotne jest podanie kraju, z którego pochodzimy. Nie musi to być koniecznie Polska nawet wtedy, gdy mamy stałe IP. Ważne jest jednak podanie odpowiednich danych z naciskiem na kod pocztowy i miasto danego państwa. Jeśli nie znamy jakiegoś to z pomocą przyjdzie nam Google po wpisaniu Postal Codes i wybór danego kraju. Dlaczego jest to takie istotne? Po pierwsze dlatego, że system weryfikuje dane (muszą być istniejące, a nie wymyślone). Po drugie i najistotniejsze – wybór odpowiedniego regionu jest związany z różnorodną ofertą telewizji internetowych.

Poniżej prezentujemy najciekawsze dostępne kanały oraz region w którym można je odbierać:

Ipla – aplikacja praktycznie nie różni się ofertą od tej, która dostępna jest przy użyciu komputera. Mamy tu wybór rozmaitych seriali nadawanych w telewizji Polsat, programów rozrywkowych czy sportu. Niewątpliwym plusem jest to, że spora część programów jest już dostępna w jakości HD (720p).

AXN – do niedawna kanał ten dostępny był z poziomu polskiego konta, jednak go usunięto. Jakość niestety nie jest zadowalająca, ale warto zwrócić na niego uwagę ze względu na ciekawe seriale. Obecnie dostepny jest na amerykańskim koncie PSN.

Youtube – kanał, którego nie trzeba przedstawiać. Za pośrednictwem PS3 można oglądać zarówno krótkie filmiki (również w 720p), jak i wybrane filmy pełnometrażowe. Nawigacja pozostawia niestety sporo do życzenia, jednak jest to ciekawa alternatywa, którą warto sprawdzić, jeśli nie mamy pod ręką dostępu do komputera.

PlayTV – specjalny tuner zewnętrzny, umożliwiający odbiór oglądanie i nagrywanie programów telewizyjnych i radiowych zarówno w jakości SD, jak i HD. Ze względu jednak na małą popularność w naszym kraju nie jest obsługiwany.

VidZone – kanał poświęcony zagranicznym teledyskom. Dostępny z poziomu angielskiego PSN.

RTE Player – również dostępny z poziomu angielskiego PSN. Jest to irlandzka telewizja publiczna, jednak zasługuje na uwagę ze względu na sporą ofertę tematyczną. Ponadto można tu także znaleźć sporą bibliotekę filmową.

Qriocity – dostępna póki co tylko w Stanach, jednak pod względem oferty przewyższa większość wymienionych stacji. Główny nacisk położony jest na nowości kinowe, które ponadto nadawane są w jakości HD.

Mieliście jakiś problem z uruchomieniem telewizji internetowej na Waszej konsoli? Podzielcie się wrażeniami!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIntubacja – co to jest, kiedy się ją stosuje?
Następny artykułZnieczulenie podpajęczynówkowe – przeciwwskazania

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here