Wnętrza Jak optycznie powiększyć przestrzeń salonu – top 3 life...

Jak optycznie powiększyć przestrzeń salonu – top 3 life hacks

-

Salon jest na pewno ważnym pomieszczeniem w domu. Pełni on funkcję reprezentacyjną, a przy tym często właśnie w nim przyjmujemy gości. Dodatkowo też powinien zapewnić wygodę wszystkim domownikom. O ile urządzenie dużego salonu zasadniczo jest trudne, tak zdecydowanie większym problemem jest aranżacja pomieszczenia o małej kubaturze. Na szczęście można zastosować life hacks, by sprawić, że to wnętrze będzie bardziej przestronne. Przedstawimy Wam 4 triki, jak optycznie powiększyć salon. Ale na początku…

O jakości, trwałości i o ergonomii

Salon powinien być nie tylko stylowy, ale i funkcjonalny. Zachowanie ergonomii jest bardzo ważne. Musicie więc wybierać takie meble, które rzeczywiście nie przytłoczą wnętrza. Zamiast klasycznych meblościanek lepiej wybrać moduły wolnostojące, które można ustawić tak, aby zachować przestronność. Do tego jakość wykończenia ma znaczenie. Należy więc wybierać takie materiały, które są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale i łatwe w utrzymaniu czystości. Jeżeli podobają się Wam płyty z gresu szkliwionego na wysoki połysk, to musicie wiedzieć, że widać na nich każdą plamę. Ale dobrą alternatywą może być dla nich podłoga z żywicy epoksydowej czy też panele winylowe. Zdecydowanie łatwiej utrzymać je w czystości. Kolejnym ważnym elementem są meble wypoczynkowe. Zamiast kanap czy tapczanów lepiej wybrać narożnik. Dobrze postawić na ten w kształcie litery L, który należy dostawić do ściany. Jeżeli potrzebujecie jeszcze więcej miejsca do przechowywania bądź też miejsca na umieszczenie bibelotów, to niewątpliwie doskonale sprawdzą się półki narożne, bo pozwalają na wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni. A gdy to już wiecie, to czas poznać pierwszy life hack.

Life hack 1: modne lustra to coś więcej niż dekoracja

Mówi się, że dekoracje tworzą klimat wnętrza i stanowią jego dopełnienie. Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, ale dekoracje mogą być też praktyczne i dodatkowo optycznie powiększać wnętrze. Doskonałym tego przykładem są modne lustra. Cóż, lustro większości osób kojarzy się z przedmiotem, w którym się przeglądamy. Zazwyczaj jego miejsce jest w przedpokoju. Ale to duży błąd, bo lustro to coś więcej i to więcej niż dekoracja, niż praktyczny element wyposażenia. Właśnie ono potrafi optycznie powiększyć przestrzeń i nadać jej głębi. Wiadomo, że lustro zawieszone na ścianie za narożnikiem jest już dosyć znane. Ale jeżeli połączycie dwa modne lustra, których ramy będą znajdować się na wysokości około 2 m od podłogi, dodacie wnętrzu więcej przestronności. Jeżeli pomieszczenie jest nie tylko małe, ale i niskie, to warto postawić na takie z pionową ramą. Ale to nadal nie koniec możliwości, bo jeżeli połączycie kilka luster, to efekty będą jeszcze większe. Możecie lustro umieścić pomiędzy dwoma otworami okiennymi, W ten sposób salon stanie się jeszcze większy. A jeżeli jeszcze chcecie rozjaśnić pomieszczenie, to umieśćcie lustro naprzeciwko okna. W ten sposób będzie wspaniale odbijać promienie słoneczne.

Life hack 2: mebla na nóżkach

Czasami małe rozwiązania dają duże efekty i na pewno tak jest w tym przypadku. Zamiast mebli ciężkich i o masywnej budowie lepiej wybrać coś delikatniejszego, czyli modele posadowione na nóżkach. Najlepiej wybrać te linearne. Dzięki temu nie tylko rzeczywiście dodacie wnętrzu sporo lekkości, ale też utrzymanie czystości będzie zdecydowanie łatwiejsze. Tym bardziej że czy to mopem, czy odkurzaczem, będziecie mogli usunąć brud. A ma to tym większe znaczenie, jeżeli ktoś z Was jest alergikiem.

Life hack 3: jasne kolory

Oczywiście musimy wspomnieć o kolorystyce. Jeżeli zależy Wam, aby salon nie był przytoczony i nie wydawał się zagracony należy postawić na jasne kolory. Dotyczy to nie tylko mebli, ale też ścian. Biele, beże czy lodowe odcienie szarości rzeczywiście sprawią, że pomieszczenie nie będzie wydawać się takie małe. Do tego zadbajcie o odpowiednie oświetlenie i w żadnym przypadku nie należy wybierać żyrandoli, lecz co najwyżej plafon, a najlepiej oświetlenie punktowe.

Unikajcie też nadmiaru dużych dekoracje. Lampiony, cotton balls czy też duże obrazy w grubych ramach mogą łatwo zaburzyć estetykę. A tego przecież chcecie uniknąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Mleko a zdrowie

Jest pierwszym pokarmem, które spożywamy po narodzeniu. Dostarcza naszemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Mlekiem jesteśmy karmieni także po odstawieniu od piersi matki, kiedy do naszej diety włączana są coraz to nowsze i bardziej urozmaicone pokarmy.

Najdłuższe kanały w Polsce

Polska jest krajem, który posiada setki kilometrów dróg wodnych. Jednak do najbardziej znanych należą dwa: Augustowski i Elbląski. Warto również zwiedzić te nieczynne, ponieważ często i one mają one ciekawą historię.

Zobacz też

Dobre kolumny podstawkowe: jak wybrać?

Kolumny podstawkowe, są kompaktowymi głośnikami, które stosuje się na...

Czym jest wizualizacja i jak działa?

Wizualizacja to tworzenie w wyobraźni obrazów pożądanej rzeczywistości. Jest to jedno z najpotężniejszych narzędzi do osiągania celów. Wizualizacja jest...

Jakie wino na karnawał? 14 pomysłów

Karnawał to niezwykła część roku, przepełniona dobrą zabawą – magiczny czas, który często dodatkowo umilamy sobie szklanką lub kieliszkiem...

Może Cię zainteresuje: