Wnętrza Jak urządzić przestronne wnętrze?

Jak urządzić przestronne wnętrze?

-

Na początek proponuję przemyśleć i spróbować oddzielić część prywatną (sypialnie, gabinet, prywatną garderobę i łazienkę) od części wspólnej. W ten sposób unikniemy przemarszu naszych gości przez nasz prywatny pokój i niepotrzebny spacer po całym mieszkaniu w poszukiwaniu toalety. Część prywatną najlepiej umieścić na końcu mieszkania lub jeśli istnieje taka możliwość – na piętrze lub antresoli.

Jeśli nasze mieszkanie ma dużo przestrzeni wspólnej otwartej, którą stanowią np. hol, salon, kuchnia i jadalnia – najlepiej jest urządzać je, myśląc o tej przestrzeni jednocześnie. Zamiast tworzyć „mozaikę”, poszukajmy części wspólnych. Może to być długa ściana łącząca wszystkie te pomieszczenia, sufit czy posadzka.

Najlepiej jest utrzymać tę przestrzeń w podobnym stylu i kolorystyce. Projektując oświetlenie warto myśleć o całej przestrzeni i starać się ją zespolić – można wykonać sufit podwieszany i oświetlić przestrzeń rytmicznie. Warto na kilku ścianach wykonać te same elementy – może to być długa ściana łącząca wszystkie te pomieszczenia wykonana np. z łupku lub kamienia. Posadzka również może kształtować charakter pomieszczenia – pięknie będzie wyglądała zarówno jednolita drewniana podłoga, jak i podłoga, w której zmienimy kierunek układania desek, płytek lub kamienia. W ten sposób możemy podkreślić różnice funkcji danych pomieszczeń.

Jeśli mamy dużą rodzinę i nie mamy ochoty popadać w konflikty szukając własnej przestrzeni – ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie ścian przesuwnych lub ruchomych paneli. Czasem może zdarzyć się przecież tak, iż będziemy mieli ochotę „odseparować się” od reszty pomieszczeń i domowników – przymknąć kuchnię lub salon podczas oglądania filmu czy przyjmowania znajomych. Ponadto takie przesuwne ściany i panele nadadzą wyjątkowego charakteru pomieszczeniu.

Jeśli chodzi o meble to należy wybierać podobny styl i kolor – jeśli znudzi nam się dotychczasowy wygląd mieszkania – zawsze można je przearanżować! Jednolity styl w przestrzeni otwartej to nie tylko możliwość zmiany aranżacji – taką przestrzeń odbiera się jako uporządkowaną i harmonijną, jako spójną całość.

Uwaga!

W dużej przestrzeni otwartej możemy wyodrębnić dodatkowe miejsce na wygodny fotel jako miejsce do czytania lub pracy, szezlong, fotel bujany czy dodatkowy nieduży stolik z krzesłami do tzw. „plotkarskiej kawy’, który umieścimy blisko kuchni (może to być również stolik śniadaniowy, jeśli nie mamy ochoty korzystać z dużego stołu w jadalni).

Zobacz ciekawe realizacje – Video Inspiracje Leroy Merlin:

W jakim stylu chcecie urządzić swoje mieszanie? Co Was przekonuje do takiej aranżacji?

Anna Jabłońska, Biuro Projektowe

Anna Jabłońska – projektantka wnętrz. Ukończyła Architekturę na Politechnice Białostockiej. Od kilku lat realizuje projekty we współpracy z biurami projektowymi, a także pod szyldem własnej firmy. Również u nas dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Mimo  iż ukończyłam studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki, moją pasją stało się projektowanie wnętrz. Od dziecka lubiłam stale coś zmieniać, poprawiać, projektować. I tak mi zostało.

Projektowanie wnętrz to wbrew pozorom nie tylko przyjemność i dobieranie kolorów, ale również ciężka praca, pełna kompromisów i ciągłego poszukiwania. Jednak uwielbiam ten moment, kiedy po wielu trudach i tygodniach pracy, widzi się efekt końcowy.

Od dwóch lat prowadzę własną firmę, która zajmuje się projektowaniem, głównie w województwie mazowieckim i podlaskim. Obecnie pracuję nad napisaniem książki i własnym sklepem internetowym, zajmującym się sprzedażą artykułów wyposażenia wnętrz, który wystartuje już wkrótce.

Moją pasją jest również malarstwo, fotografia i  pisanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zarobki we Wrocławiu

Mediana zarobków w 2013 r. we Wrocławiu wyniosła 4700 zł brutto. Tym samym Wrocław pod względem wysokości wynagrodzeń wyprzedza Poznań (4500 zł) oraz Kraków (4400 zł). Jak wyglądają zarobki w poszczególnych branżach?

Z czym nosić pomarańczowe płaszcze?

Lubisz wyraziste ubrania, które sprawią, że wyróżniasz się w...

Zobacz też

Zarobki w energetyce i ciepłownictwie

W 2013 r. mediana zarobków w branży energetycznej i ciepłownictwie wynosiła 4616 złotych. Zdecydowanie lepiej opłacani byli pracownicy firm zagranicznych niż pracownicy polskich przedsiębiorstw.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: