Łóżka piętrowe są uznawane za mebel wykorzystywany głównie przez dzieci. Jednakże możemy się na nie też zdecydować projektując pokój gościnny, gdy spodziewamy się częstych odwiedzin większych rodzin. Z reguły jednak myśląc o takim meblu wydaje nam się, że jest to odpowiednie rozwiązanie dla domu, w którym jeden pokój dzielony jest przez więcej niż jedno dziecko. Powinniśmy być jednak świadomi, że takie rozwiązanie daje nam wiele ciekawych możliwości. Obecnie oryginalne projekty tego rodzaju mebli sprawiają, że mogą okazać się one dobrym rozwiązaniem również w przypadku sypialni dla jedynaka.

Największą zaletą łóżka piętrowego jest fakt, że efektywnie wykorzystujemy przestrzeń na górze i dole, natomiast decydując się na łóżko tradycyjne, nie możemy wygospodarować dodatkowych metrów kwadratowych powierzchni.

Dorosłym konieczność dostania się do własnego posłania po drabince może wydać się sporym utrudnieniem. Zupełnie inaczej patrzą na to dzieci, dla których każda tego rodzaju przeszkoda stanowi dodatkową atrakcję. Ponadto, stelaż łóżka może zostać połączony z innym, atrakcyjnym dla pociechy gadżetem, jak na przykład zjeżdżalnia, na którą prowadzą schodki do łóżka, czy też drabinka zachęcająca do poprawiania sprawności ruchowej malucha.

Jeśli nie chcemy, aby pod górnym łóżkiem znalazło się jeszcze jedno, możemy zorganizować tam dla dziecka kącik do nauki, w którym będzie stało biurko i kilka regałów lub przestrzeń do zabawy, z kolorowym dywanem, koszami na skarby i wszystkimi innymi rzeczami, które nasza pociecha wykorzystuje podczas zabawy.

W ramach możliwości finansowych, wyobraźnia może podsunąć nam także pomysły na nieco bardziej oryginalne i designerskie miejsce do spania. Do górnego łóżka mogą prowadzić stopnie, po bokach których możemy zamontować szafki na dziecięce skarby. Świetnie sprawdzi się także wykonie wnęki, która po wyłożeniu poduszkami może być świetną kryjówką podczas zabaw, lub schowkiem na ubrania.

Uwaga!

Jak widać, łóżko piętrowe ma wiele zalet, a decydując się na nie, nie musimy ograniczać się do najbardziej popularnych, klasycznych jego form. Ponadto, możemy wkomponować miejsce do spania w szerszy fragment przestrzeni, łącząc je z szafami, półkami, a nawet małą zjeżdżalnią.

Macie inne pomysły na zaaranżowanie piętrowego łóżka? Dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak udekorować salon?
Następny artykułJak urządzić biuro?

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here