Wnętrza Jaką umywalkę wybrać?

Jaką umywalkę wybrać?

-

Dzisiejsze projekty umywalek sprawiają, że sprzęt ten ma dwojakie znaczenie – zarówno to podstawowe, jak i dekoracyjne. Jakie typy zlewów łazienkowych dostępne są na rynku i czym się kierować przy ich wyborze – odpowiedź na te pytania znajdziemy poniżej.

Przeglądając oferty umywalek łazienkowych zauważmy, że nie są one wykonywane tylko i wyłączenie z ceramiki. Na rynku dostępne są zlewy z kamienia, hartowanego szkła, marmuru, szlachetnej stali czy też zaimpregnowanego drewna. Każde z tych rozwiązań znajdzie swoich zwolenników, a ich różnorodność pozwala dobrać model odpowiedni do naszych potrzeb i charakteru urządzanego wnętrza. Wykończenie materiałem innym niż ceramika wciąż należy jednak do bardziej niszowej oferty. Z uwagi na wysokie ceny tych umywalek, montuje się je zazwyczaj w eleganckich lokalach, hotelach czy rezydencjonalnych pokojach kąpielowych. Oczywiście, niektóre z bardziej szlachetnych materiałów mają swoje tańsze odpowiedniki, jednak ich jakość jest również odpowiednio niższa.

Umywalki różnią się też w zależności od sposobu montażu. Wyróżnić tutaj można zlewy wbudowane w szafkę (często dostępne w komplecie), wkomponowane w blat (pasujące do nowoczesnych wnętrz), jak też przymocowane do ściany (najpopularniejszy typ). Ze względu na kształt, spotkamy zaś umywalki owalne, koliste, kwadratowe, prostokątne. Niektóre z nich są specjalnie dostosowane do zamontowania w narożnikach. Pamiętajmy, że najłatwiej jest utrzymać w czystości zaokrąglone zlewy, jednak w przypadku chęci uzyskania nowoczesnego stylu wnętrza, lepiej sprawdzą się te o ostrych krawędziach. Zanim zdecydujemy się na niezwykle modny typ umywalki zastanówmy się, czy na pewno będzie się nam ona dalej podobać wraz z upływem czasu. Przecież zlew łazienkowy to sprzęt, którego nie wymieniamy zbyt często.

Pamiętajmy, że bez względu na wybrany typ umywalki, musimy dopasować jej rozmiary do wielkości pomieszczenia a także jego kolorystyki i stylu. Tylko wtedy sprzęt ten będzie tworzył z resztą wnętrza spójną całość, a jego walory estetyczne zostaną odpowiednio podkreślone.

I co Wy na to? Na jaką umywalkę się zdecydowaliście? Dajcie znać.

Monika Magda

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak grać w Skata? Zasady

Skat to gra karciana przeznaczona dla trzech lub czterech graczy. Rozpropagowana jest ona najbardziej w Niemczech i Polsce (szczególnie Śląsk i Kaszuby). W naszym kraju często nazywana jest „śląskim brydżem”. W każdej rozgrywce dwóch uczestników gra przeciwko trzeciemu, który wygrał licytację, która poprzedza rozgrywkę. W sportowej wersji gry jedna partia skata (pojedyncza sesja) złożona jest z dwudziestu czterech rozgrywek. Natomiast w skacie otwartym zasada ta nie istnieje. Występują też inne zasady liczenia punktów oraz dodatkowe reguły uatrakcyjniające grę.

Chemia techniczna w budownictwie

Chemia techniczna to dział, który zajmuje się tworzeniem odpowiednich...

Zobacz też

Ułożenie sztućców na talerzu

Nie tylko posługiwanie się sztućcami wymaga pewnych umiejętności, problematyczne jest także ich ułożenie przed oraz po zakończonym posiłku. Dużo uwagi przywiązuje się zazwyczaj do prawidłowej kolejności sztućców obok talerza, często pomijając, że równie ważne jest to, co zrobimy z nimi po skończeniu jedzenia.

Gdzie znaleźć tanie artykuły szkolne?

Poszukiwanie tanich artykułów szkolnych, zwłaszcza w okresie rozpoczęcia roku szkolnego, może być wyzwaniem dla wielu rodziców i uczniów. W...

Indywidualny trening personalny

Dlaczego warto postawić na indywidualny trening personalny? Warszawa oferuje rozwiązanie, które pozwala połączyć potrzebę aktywności fizycznej z dostosowanym do...

Może Cię zainteresuje: