Chociaż sypialnia nie należy do typowo prezentacyjnych pomieszczeń w naszym domu, z pewnością nie oznacza to, że jej aranżacja nie wymaga naszej uwagi i starań. Przede wszystkim, powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby zabudowa była jak najbardziej praktyczna i wygodna. Jednocześnie, mając na uwadze fakt, że ten pokój należy do najbardziej prywatnych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu, gdzie spędzamy przecież bardzo dużo czasu, zadbajmy o to, żeby był też przytulny i miły dla oka.

meble do sypialni wybórphotoxpress.com

Dobierając meble, na plan pierwszy wysuwa się oczywiście łóżko. Jego wybór jest najbardziej istotny – to właśnie pod kątem tego mebla będziemy kompletować pozostałe elementy wyposażenia sypialni. Mamy tutaj do dyspozycji szeroką ofertę – od tradycyjnych łóżek drewnianych, po bardziej wyszukane – ze stalowymi elementami czy też obite miękkimi, eleganckimi materiałami. Wybierając łóżko, kierujemy się przede wszystkim jego jakością, wygodą (tu niezwykle ważną rolę odgrywa materac) oraz ilością osób, które będą w nim spać. Do łóżka dobierzmy pasującą szafkę nocną, na której będzie stać lampka i budzik oraz inne przedmioty, które akurat chcemy mieć pod ręką. Jeżeli pozwala nam na to wielkość pomieszczenia, w sypialni umieścić możemy także praktyczną skrzynię na pościel oraz uatrakcyjniające wygląd pomieszczenia półki szczytowe.

Uwaga!

Pamiętajmy, że sypialnia, oprócz swojej podstawowej funkcji, pełni też często rolę garderoby. Wśród szaf prym wiodą te zabudowane, z przesuwanymi drzwiami (rozwiązanie idealne do niewielkich pomieszczeń). Zamontowanie na jednym ze skrzydeł lustra, jest rozwiązaniem nie tylko praktycznym (poranne ubieranie się), lecz optycznie powiększającym sypialnię.

Na koniec warto wspomnieć o jakże ważnym aspekcie doboru odpowiednich mebli sypialnianych, czyli charakterze i nastroju, jaki chcemy uzyskać we wnętrzu. Do nieustannie popularnych stylów zaliczyć można romantyczny (lekki, radosny, pełen nastrojowych świateł, z obwieszoną biżuterią toaletką itp.), orientalny (tu sprawdzą się masywne, ciemnobrązowe meble, żywe kolory ścian, przeróżne dodatki rodem ze Wschodu), eko (z przewagą mebli i dodatków z drewna lub wikliny, dominacją kolorów ziemi) oraz nowoczesny (określany przez geometryczne kształty dodatków i surowe formy mebli).

A Wy jak umeblowaliście swoją sypialnię? Co kupiliście najpierw – czy rzeczywiście łóżko? Dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie płytki do łazienki?
Następny artykułJakie dodatki do sypialni?

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here