Karnisze sufitowe

Karnisze mocowane do sufitu to co raz częściej spotykane rozwiązanie. Najczęstszym powodem mocowania karnisza do sufitu zamiast ściany są duże parapety. Dzięki umieszczeniu karnisza na suficie, mamy możliwość ustawienia go w dowolnej odległości od okna.

Karnisze w naszym domu stanowią ważny element dekoracyjny. W końcu to szczegóły mają największe znaczenie. Warto zadbać o to, aby karnisz był dostosowany do ogólnego wystroju domu – kolorystycznie i wizualnie.

Szyny sufitowe – praktyczne i wygodne

Karnisz sufitowy zdaje się być świetnym, alternatywnym rozwiązaniem zamiast karnisza montowanego do ściany. W takim wypadku wiele osób decyduje się również na szyny sufitowe. To bardzo dobry pomysł na dodanie subtelnego uroku dla wystroju wnętrza. Szyny sufitowe wpisują się w każdy design, zarówno klasyczny jak i nowoczesny. Nie ma więc obaw, że nie dobierzemy modelu pod własne preferencje. Tę opcję zaleca się szczególnie rozważyć, zwłaszcza posiadaczom niestandardowych gabarytowo okien, gdzie niekiedy bardzo trudno o zamontowanie tradycyjnego karnisza montowanego do ściany. To również doskonale rozwiązanie w przypadku okien narożnych. Ponad to w tym przypadku jako zbędne okażą się dodatkowe wzmocnienia i ciężkie, masywne wsporniki.

Karnisze sufitowe drążkowe

Pojedyncze:

Często wybieranym przez klientów sposobem na zawieszenie firan – jest karnisz drążkowy pojedynczy. Sprawdzi się on świetnie, kiedy nie potrzebujemy wieszać firan i zasłon jednocześnie. Dobranie odpowiedniej grubości karnisza drążkowego – może mocno przyczynić się do poprawy wizualnej naszego wnętrza. Grube i masywne karnisze świetnie sprawdzą się w przypadku dużych i przestrzennych pomieszczeń. Jeśli cenimy sobie klasyczne rozwiązania – karnisz sufitowy drążkowy może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Podwójne:

Drugim bardzo docenianym jest karnisz drążkowy podwójny. Większy brat karnisza pojedynczego, dający nam szersze możliwości. Kiedy cenimy sobie firany i zasłony przy jednym oknie – warto zapoznać się z taką propozycją. Karnisz drążkowy podwójny to jeden z najpopularniejszych sposobów na zawieszenie firan czy zasłon. Wpisuje się on w klasyczne jak i designerskie i nowoczesne stylowo wnętrza.

Czym kierować się przy wyborze karnisza sufitowego?

Przy wyborze karnisza powinno kierować się nie tylko wyborem rodzaju. W końcu efekt wizualny idący za dobrze dopasowanym do wnętrza karniszem, również będzie przynosił fantastyczne korzyści.

Przed zakupem dobrze jest zbadać wnętrze do którego potrzebny jest karnisz. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jego rozmiary, kolorystykę, umeblowanie i styl. Na podstawie tych informacji będziemy mieć możliwość jak najtrafniejszego dopasowania karnisza sufitowego do naszego pokoju. Trzeba zwrócić uwagę na rozmiar karnisza, jego kolor, materiał z którego jest wykonany a także szczegóły dekoracyjne. Dobrze dopasowany karnisz nadaje uroku i charakteru pomieszczenia.

Karnisze sufitowe ze sklepu https://manufakturarzeczy.pl/szyny-sufitowe to co raz popularniejszy wybór klientów. Są praktyczne i bardzo wygodne w montażu. Dają możliwość ustawienia dowolnej odległości karnisza od okien. Znane są również zastosowania szyn sufitowych jako rozdzielenie pomieszczenia na dwie strefy. To bardzo dobre rozwiązanie dla narożnych bądź niestandardowych rozmiarowo okien, które co raz częściej występują w projektach nowego budownictwa. Warto przekonać się do karniszy mocowanych do sufitu, gdyż są bardzo dobrze skonstruowane i dostosowane do naszych potrzeb. To praktyczne i nowoczesne rozwiązanie z pewnością zaspokoi nawet najbardziej wymagających.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here