Do urządzenia nowoczesnej kuchni używa się takich materiałów jak laminat, płyta MDF lakierowana matowa, półmatowa lub na wysoki połysk, stal, aluminium, szkło, fornir, okleina, ale również plastik i tworzywa sztuczne.

Nowoczesna kuchnia to najczęściej wysoka zabudowa kuchenna, wolnostojąca wyspa, obudowane sprzęty AGD, ukryte drzwi lodówki pod frontem mebli. Fronty mebli najczęściej są gładkie, bez żadnych rzeźbień. Uchwyty szafek powinny mieć proste geometryczne formy, mogą być ukryte – zagłębienie od góry lub z dołu we froncie szafki. Jeszcze lepiej kiedy w ogóle nie widać uchwytów – coraz popularniejsze jest obecnie otwieranie szafek na tzw. „click”.

Nowoczesna kuchnia często jest otwarta na salon, dlatego też meble kuchenne błyszczą, połyskują lub są podświetlone – podświetlone są półki, blaty kuchenne lub górne szafki.

Meble mają raczej proste bryły, ale płaszczyzny mogą się również przenikać – fornir z frontów mebli może zostać powtórzony również na ścianie, sufit podwieszany może zawinąć się i przekształcić w podłogę.

Jeśli zależy nam na tym, aby nasza kuchnia wyróżniała się czymś – obowiązkowo powinniśmy zainwestować w kilka designerskich dodatków – w postaci zegara, solniczek, młynków do przypraw, czajnika, zastawy stołowej. Takie elementy na pewno podkreślą styl.

W nowoczesnej kuchni warto również wyeksponować okap – współczesne okapy wyglądają niemal jak dzieła sztuki, stanowią wspaniałą dekorację kuchni.

We wnętrzu urządzonym w stylu nowoczesnym możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa – jak najbardziej dozwolone jest użycie głębokich, intensywnych kolorów
i kontrastów.

Nowoczesna kuchnia to nie tylko materiał i kolor, ale również technika – płyta elektryczna lub indukcyjna, nowoczesne piekarniki, urządzenia do zabudowy, elektryczne akcesoria kuchenne.

Co Was przekonuje do nowoczesnej aranżacji? Czy wszystkie pomieszczenia planujecie tak urządzić?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZasady serwowania deserów
Następny artykułJak urządzić pokój w stylu egipskim?

Anna Jabłońska – projektantka wnętrz. Ukończyła Architekturę na Politechnice Białostockiej. Od kilku lat realizuje projekty we współpracy z biurami projektowymi, a także pod szyldem własnej firmy. Również u nas dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Mimo  iż ukończyłam studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki, moją pasją stało się projektowanie wnętrz. Od dziecka lubiłam stale coś zmieniać, poprawiać, projektować. I tak mi zostało.

Projektowanie wnętrz to wbrew pozorom nie tylko przyjemność i dobieranie kolorów, ale również ciężka praca, pełna kompromisów i ciągłego poszukiwania. Jednak uwielbiam ten moment, kiedy po wielu trudach i tygodniach pracy, widzi się efekt końcowy.

Od dwóch lat prowadzę własną firmę, która zajmuje się projektowaniem, głównie w województwie mazowieckim i podlaskim. Obecnie pracuję nad napisaniem książki i własnym sklepem internetowym, zajmującym się sprzedażą artykułów wyposażenia wnętrz, który wystartuje już wkrótce.

Moją pasją jest również malarstwo, fotografia i  pisanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here