pomysły na aranżację biurka ucznia

Już za moment koniec wakacji – to ostatnia chwila na zastanowienie się, jak będzie wyglądało biurko Twojego dziecka w zbliżającym się roku szkolnym. Od aranżacji stołu zależą codzienna organizacja pracy, utrzymanie porządku na blacie, a nawet motywacja do nauki. Jeśli chcesz, żeby Twoja pociecha z ochotą spędzała czas przy biurku, zadbaj, żeby to miejsce było atrakcyjne. Poznaj nasze propozycje.

Odbitki nad biurkiem — stwórz ścianę pełną wspomnień

Nie wiesz, co zawiesić na ścianie nad biurkiem, ale nie chcesz, żeby pozostała pusta? Dobrym pomysłem jest umieszczenie na niej zdjęć z wakacji lub z poprzedniego roku! Jeśli nie chcesz używać ramek na fotografie, sięgnij po fotobloki. To odbitki wydrukowane na profesjonalnym papierze fotograficznym i umieszczone na czarnym bloczku ze styroduru – bardzo lekkiego materiału. To sprawia, że zdjęcia można przymocować do ściany za pomocą popularnej taśmy montażowej. Fotobloki będą się dobrze trzymać, a ich montaż nie będzie wymagał robienia dziur w ścianie. To dobra wiadomość dla osób, które lubią często zmieniać aranżację.

Zdjęcia na bloczku:

  • są dostępne w różnych rozmiarach od 13×18 do 30×40 cm — nad biurko najlepiej sprawdzą się te mniejsze. Wypełnią przestrzeń, a jednocześnie nie będą nadmiernie przyciągać uwagi. Dzięki temu pociecha skupi się na zadaniach;
  • można ustawiać w różnej konfiguracji — dzięki temu można stworzyć niebanalną dekorację dopasowaną do pozostałej aranżacji we wnętrzu;

Co ważne, fotobloki mają szerokie boki. Zatem bez problemów można ustawić je np. na półce, biurku czy na parapecie. To rodzi wiele możliwości aranżacyjnych.

Nowoczesna dekoracja na sznurku — idealne urozmaicenie tablicy korkowej

Twoje dziecko ma nad biurkiem tablicę korkową, na której w ciągu roku umieszcza daty sprawdzianów, plan lekcji czy inne ważne informacje? Nie pozwól, aby wyglądała ona zbyt nudno – udekoruj ją zdjęciami! Najlepiej użyć specjalnego zestawu zdjęć z ozdobnymi klamerkami, np. instapacku od foto.fjifilm.pl, który składa się z:

  • kwadratowych odbitek — wyglądają niczym zdjęcia z Instagrama! Prezentują bardzo nieszablonowo;
  • jutowego sznurka, który zawiesza się na ścianie. To do niego mocuje się zdjęcia;
  • klamerek, które są również magnesami — za ich pomocą umieścisz odbitki na sznurku. Możesz także użyć spinaczy do przymocowania fotografii na tablicy magnetycznej.

W zestawie znajduje się również mała ramka, w której mieści się ok. 5 zdjęć. Można ją zawiesić na ścianie lub postawić na półce nad biurkiem. Dzięki temu dekoracja nie będzie zajmować miejsca na tablicy.

Fotokalendarz — wybierz dekorację, która uczy organizacji

W trakcie roku szkolnego Twojej pociesze z pewnością przyda się kalendarz. Dzięki niemu dziecko będzie mogło zanotować daty sprawdzianów, zaplanować wyjazdy i inne istotne wydarzenia oraz nauczy się organizować swój czas. Aby umilić mu to zadanie, warto sięgnąć po kalendarz ze zdjęciami! Taki produkt ma bardzo osobisty charakter. Zawiera 12 kart (po jednej na każdy miesiąc), na których można umieścić dowolne fotografie, np. te z wakacji czy z ubiegłego roku. Ich widok z pewnością sprawi dziecku przyjemność i pomoże jej przypomnieć sobie wspaniałe chwile.

Nie zapomnij – fotokalendarz obejmuje miesiące od stycznia do grudnia bieżącego roku. Aby maksymalnie wykorzystać jego walory ozdobne i funkcjonalność, warto zamówić go na początku roku kalendarzowego.

Nie pozwól, aby biurko Twojego dziecka wyglądało nudno. Postaw na ciekawe, fotograficzne dekoracje i ozdób pokój pociechy w wyjątkowy sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here