Wnętrza Rolety dzień noc czy rolety rzymskie? Kilka porad w...

Rolety dzień noc czy rolety rzymskie? Kilka porad w związku z wyborem rolet

-

Rolety dzień noc oraz rolety rzymskie to popularne rozwiązania w aranżacji okien. Są chętnie wybierane zarówno przez osoby urządzające swoje domy jednorodzinne, jak i przez właścicieli lokali w mieszkaniach w blokach. Poniżej przybliżamy specyfikę obu rozwiązań oraz podpowiadamy kiedy warto je stosować oraz na jakiej podstawie należy dokonywać decyzji o zakupie typu rolet. 

Rolety dzień noc i ich wyjątkowe funkcje

Rolety dzień noc różnią się od tradycyjnych rolet tym, że zamiast jednej warstwy materiału, posiadają dwie – jedną przezroczystą, a drugą zaciemniającą. Daje to możliwość regulacji ilości światła wpadającego do pomieszczenia w sposób bardziej precyzyjny niż w przypadku tradycyjnych rolet. 

Są ponadto estetyczne i wprowadzają do pomieszczenia nieco nowoczesnego stylu. Tym bardziej że dostępne w różnych kolorach i wzorach. Do wyboru są zarówno rolety dzień noc fioletowe, granatowe, karmazynowe, jak i pokryte powtarzalnymi deseniami graficznymi i motywami. 

Potencjalną wadą rolet dzień noc jest fakt, że zaciemniają one pomieszczenie jedynie w ograniczonym stopniu, co może być problemem dla osób, które potrzebują całkowitego odgrodzenia się od światła – na przykład na czas snu. 

Rolety rzymskie i zalety ich wyboru 

Rolety rzymskie prezentują się bardzo elegancko, co sprawia, że są popularnym wyborem w aranżacji okien w stylu rustykalnym, skandynawskim czy boho. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, w tym także w wersjach całkowicie zaciemniających, dzięki czemu mogą stanowić alternatywę dla rolet dzień noc. 

Wadą rolet rzymskich jest to, że są mniej precyzyjne w regulacji ilości światła niż inne odpowiedniki. Mogą co prawda zapewnić dużo prywatności, gdyż odgrodzą Cię od wścibskich spojrzeń osób z zewnątrz. Mogą jednak nie poradzić sobie z zatrzymaniem świateł ulicznych napływających nocą. 

Rolety dzień noc i rolety rzymskie – do jakich pomieszczeń warto je stosować? 

Rolety dzień-noc oraz rolety rzymskie mogą być stosowane w różnych pomieszczeniach, ale ich wybór zależy od indywidualnych preferencji oraz funkcji, jakie mają pełnić.  

Rolety dzień-noc doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach takich jak salon, sypialnia czy pokój dzienny, gdzie potrzebna jest precyzyjna regulacja ilości światła. Dzięki zastosowaniu dwóch warstw materiału zapewniają większą prywatność w porównaniu do tradycyjnych rolet. Mogą być również stosowane w pomieszczeniach biurowych, gdzie istnieje potrzeba regulacji ilości światła i ochrony przed oślepiającym światłem. 

Rolety rzymskie z powodzeniem można stosować w różnych pomieszczeniach, szczególnie w tych, gdzie ważny jest efekt dekoracyjny, na przykład w salonie, jadalni czy sypialni. Często stosowane są w kuchniach, w których liczy się nie tyle możliwość zaciemnienia pomieszczenia, co jego odseparowania od spojrzeń osób z zewnątrz. Mogą okazać się świetnym wyborem, jeśli zależy Ci na kontrolowaniu stopnia nagrzewania pomieszczeń wystawionych na silne promieniowanie słoneczne. 

W przypadku rolet rzymskich z tkanin zaciemniających – mogą być dobrym wyborem do pomieszczeń takich jak sypialnia rodziców lub ich dziecka, a także pokój dzienny. Częściej jednak wybór pada na rolety utrzymane w jasnych tonacjach kolorystycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Duszony fenkuł – przepis

Fenkuł jest mało popularnym warzywem, choć nie ma zapewne takiej mamy, która nie znałaby koperku włoskiego, parzonego niemowlętom na kolkę. Zielone listki używane są jako zioło, a spłaszczone nasady liści, tworzące cebulę, można piec, grillować, dusić i gotować.

Jak spędzić wakacje z małym dzieckiem?

Coraz częściej decydujemy się na rodzinne wczasy nawet wówczas, gdy mamy małe dzieci. Obiekty turystyczne przystosowują się do przyjęcia tego typu gości tworząc dodatkowe atrakcje dla naszych milusińskich.

Zobacz też

Co warto zobaczyć na Litwie?

Setki lat wspólnej historii, ci sami bohaterowie narodowi i kultura Wileńszczyzny. Polaków z Litwinami łączy więcej niż z jakimkolwiek innym narodem na świecie. Wizyta w największym z państw bałtyckich to okazja do poznania wspaniałych zabytków.

Objawy i rodzaje zaburzeń nastroju: jak je rozpoznać?

Zaburzenia nastroju to choroba psychiczna, która wpływa na nastrój, emocje, zachowanie i zdolność funkcjonowania codziennego. Często są one nierozpoznawane...

Busy z Katowic do Holandii zawsze na czas?

Wybierając busy z Katowic do Holandii można liczyć na komfortową podróż, dojazd do miejsca docelowego w wybranym terminie, co...

Może Cię zainteresuje: