roleta

Rolety dzień noc oraz rolety rzymskie to popularne rozwiązania w aranżacji okien. Są chętnie wybierane zarówno przez osoby urządzające swoje domy jednorodzinne, jak i przez właścicieli lokali w mieszkaniach w blokach. Poniżej przybliżamy specyfikę obu rozwiązań oraz podpowiadamy kiedy warto je stosować oraz na jakiej podstawie należy dokonywać decyzji o zakupie typu rolet. 

Rolety dzień noc i ich wyjątkowe funkcje

Rolety dzień noc różnią się od tradycyjnych rolet tym, że zamiast jednej warstwy materiału, posiadają dwie – jedną przezroczystą, a drugą zaciemniającą. Daje to możliwość regulacji ilości światła wpadającego do pomieszczenia w sposób bardziej precyzyjny niż w przypadku tradycyjnych rolet. 

Są ponadto estetyczne i wprowadzają do pomieszczenia nieco nowoczesnego stylu. Tym bardziej że dostępne w różnych kolorach i wzorach. Do wyboru są zarówno rolety dzień noc fioletowe, granatowe, karmazynowe, jak i pokryte powtarzalnymi deseniami graficznymi i motywami. 

Potencjalną wadą rolet dzień noc jest fakt, że zaciemniają one pomieszczenie jedynie w ograniczonym stopniu, co może być problemem dla osób, które potrzebują całkowitego odgrodzenia się od światła – na przykład na czas snu. 

Rolety rzymskie i zalety ich wyboru 

Rolety rzymskie prezentują się bardzo elegancko, co sprawia, że są popularnym wyborem w aranżacji okien w stylu rustykalnym, skandynawskim czy boho. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, w tym także w wersjach całkowicie zaciemniających, dzięki czemu mogą stanowić alternatywę dla rolet dzień noc. 

Wadą rolet rzymskich jest to, że są mniej precyzyjne w regulacji ilości światła niż inne odpowiedniki. Mogą co prawda zapewnić dużo prywatności, gdyż odgrodzą Cię od wścibskich spojrzeń osób z zewnątrz. Mogą jednak nie poradzić sobie z zatrzymaniem świateł ulicznych napływających nocą. 

Rolety dzień noc i rolety rzymskie – do jakich pomieszczeń warto je stosować? 

Rolety dzień-noc oraz rolety rzymskie mogą być stosowane w różnych pomieszczeniach, ale ich wybór zależy od indywidualnych preferencji oraz funkcji, jakie mają pełnić.  

Rolety dzień-noc doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach takich jak salon, sypialnia czy pokój dzienny, gdzie potrzebna jest precyzyjna regulacja ilości światła. Dzięki zastosowaniu dwóch warstw materiału zapewniają większą prywatność w porównaniu do tradycyjnych rolet. Mogą być również stosowane w pomieszczeniach biurowych, gdzie istnieje potrzeba regulacji ilości światła i ochrony przed oślepiającym światłem. 

Rolety rzymskie z powodzeniem można stosować w różnych pomieszczeniach, szczególnie w tych, gdzie ważny jest efekt dekoracyjny, na przykład w salonie, jadalni czy sypialni. Często stosowane są w kuchniach, w których liczy się nie tyle możliwość zaciemnienia pomieszczenia, co jego odseparowania od spojrzeń osób z zewnątrz. Mogą okazać się świetnym wyborem, jeśli zależy Ci na kontrolowaniu stopnia nagrzewania pomieszczeń wystawionych na silne promieniowanie słoneczne. 

W przypadku rolet rzymskich z tkanin zaciemniających – mogą być dobrym wyborem do pomieszczeń takich jak sypialnia rodziców lub ich dziecka, a także pokój dzienny. Częściej jednak wybór pada na rolety utrzymane w jasnych tonacjach kolorystycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here