Wnętrza Ściany w przedpokoju - aranżacje

Ściany w przedpokoju – aranżacje

-

Obecnie jest moda na duże otwarte przestrzenie, duże hole wejściowe – dlatego też nie wystarczy już wstawienie wieszaka na płaszcze i szafki na buty w przedpokoju, aby z radością, iż właśnie zaprojektowaliśmy hol, móc zapomnieć o temacie.

Jeśli mamy długą ścianę w przedpokoju, prowadzącą do salonu lub kuchni, możemy zastosować na niej jakieś powtarzalne elementy. Jeśli mamy dużo ładnych zdjęć np. z egzotycznych podróży, trofeów lub posiadamy niezwykłą kolekcję choćby znaczków albo mamy dużo starych zegarów lub jeśli ktoś z domowników maluje obrazy – ta ściana może stać się swoistą galerią! Zazwyczaj nigdzie nie możemy znaleźć odpowiedniego miejsca na wyeksponowanie naszych pamiątek lub zdjęć rodzinnych. Galeria na ścianie w przedpokoju pozwoli na dłuższe zatrzymanie gości w tym pomieszczeniu, chwilę refleksji, rozmowę i poczucie klimatu naszego mieszkania. Takie miejsce zawsze będzie unikatowe. Wiele mówi również o domownikach.

Na ścianie w przedpokoju możemy również zastosować ciekawą tapetę. Obecnie do łask wracają fototapety – możemy również wykonać taką tapetę na zamówienie, drukując np. nasze ulubione zdjęcie z wakacji, plakat lub grafikę na całą wysokość i szerokość ściany.

Jeśli mamy miejsce możemy na takiej ścianie zrobić półki lub wnęki, podświetlić je odpowiednio i ustawić np. kwiaty.

W małych przedpokojach możemy zamontować duże lustro lub kilka luster w ciekawych ramach – optycznie powiększą to pomieszczenie.

Możemy również taką ścianę wyłożyć kamieniem lub łupkiem – odpowiednie oświetlenie z nierówną powierzchnią (np. oświetlenie podłogowe) nada głębi pomieszczeniu.

W jakim stylu jest urządzony Wasz dom? Co Was przekonuje do wybranej aranżacji?

Anna Jabłońska, Biuro Projektowe

Anna Jabłońska – projektantka wnętrz. Ukończyła Architekturę na Politechnice Białostockiej. Od kilku lat realizuje projekty we współpracy z biurami projektowymi, a także pod szyldem własnej firmy. Również u nas dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Mimo  iż ukończyłam studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki, moją pasją stało się projektowanie wnętrz. Od dziecka lubiłam stale coś zmieniać, poprawiać, projektować. I tak mi zostało.

Projektowanie wnętrz to wbrew pozorom nie tylko przyjemność i dobieranie kolorów, ale również ciężka praca, pełna kompromisów i ciągłego poszukiwania. Jednak uwielbiam ten moment, kiedy po wielu trudach i tygodniach pracy, widzi się efekt końcowy.

Od dwóch lat prowadzę własną firmę, która zajmuje się projektowaniem, głównie w województwie mazowieckim i podlaskim. Obecnie pracuję nad napisaniem książki i własnym sklepem internetowym, zajmującym się sprzedażą artykułów wyposażenia wnętrz, który wystartuje już wkrótce.

Moją pasją jest również malarstwo, fotografia i  pisanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Klasa integracyjny – zalety, wady

Rodzice dzieci sprawnych mają wiele obaw w związku z zapisaniem swojego dziecka do szkoły integracyjnej. Martwią się tym, jak dziecko poradzi sobie wśród rówieśników z deficytami rozwojowymi, czy poziom nauczania nie będzie zaniżać jego sprawności intelektualnej bądź czy dzieci niepełnosprawne nie będą faworyzowane przez nauczycieli.

Zasady serwowania deserów

Desery funkcjonują jako miłe zwieńczenie posiłku. Serwowane są w momencie, gdy dopełnia się rytuał jedzenia i sygnalizują tym samym, iż można już spokojnie przestawiać swój układ pokarmowy na tryb spokojniejszy. Bardzo często jednak słodkości podawane na deser są długo wyczekiwane i podobnie jak przekąski, które otwierają przyjęcia, tak i wieńczące ucztowanie desery muszą być przemyślane, przygotowywane i serwowane bardzo starannie.

Zobacz też

Ciasto Stefania, Stefanka – przepis

Jedliście Stefanię? A Stefankę? Miłośników domowych wypieków nie zdziwi pytanie, a jedynie naprowadzi na pomysł ponownego przyrządzenia ciasta o wdzięcznym żeńskim imieniu, kojarzącym się z ciocią podającą swoim siostrzeńcom lub bratankom kawałki pysznego ciasta w trakcie rodzinnego spotkania.

Dlaczego modele do sklejania to idealne hobby dla dorosłych?

Modele do sklejania to nie tylko zabawa dla dzieci, ale również dla dorosłych. To fascynujące hobby, które pozwala na...

Z czym nosić pomarańczowe płaszcze?

Lubisz wyraziste ubrania, które sprawią, że wyróżniasz się w tłumie? Zatem na pewno spodobają Ci się pomarańczowe płaszcze zimowe,...

Może Cię zainteresuje: