Wnętrza Sypialnia na antresoli

Sypialnia na antresoli

-

Antresola jest rozwiązaniem odpowiednim do wnętrz, których wysokość jest nie mniejsza niż około 4 metry. Tylko wtedy dwupoziomowa konstrukcja charakteryzować się będzie wysoką funkcjonalnością. Aranżując antresolę, wykorzystujemy maksymalnie dolną i górną część pokoju wydzielając w nim strefę dzienną i prywatną.

Pokój, w którym chcemy zastosować takie rozwiązanie, powinien być dobrze nasłoneczniony. Miejmy na uwadze, że nawet wtedy do antresoli dotrze i tak niewiele promieni słońca. W pomieszczeniu, w którym panuje tajemniczy półmrok, warto rozważyć urządzenie sypialni. Górna cześć pokoju to idealne miejsce na strefę prywatną. Oczywiście, warto tutaj wspomnieć o kilku wadach antresoli. W górnych częściach pomieszczenia gromadzą się zarówno zapachy, jak i ciepłe powietrze. Pamiętajmy więc, że po instalacji antresoli, w dolnej partii pokoju może zrobić się trochę chłodniej. Urządzenie sypialni w górnej części pomieszczenia jest dobrym rozwiązaniem w niewielkich pod względem metrażu, lecz sporych pod względem kubatury kawalerkach. Całe mieszkanie, choć zamknięte właściwie w jednym, wielofunkcyjnym pokoju, posiada wyraźnie wydzielone strefy pełniące różne funkcje.

Antresola to dosyć duże przedsięwzięcie konstrukcyjne, a z uwagi na fakt, że wymaga ono szczególnego bezpieczeństwa (nikt przecież spokojnie nie zaśnie w prowizorycznie zorganizowanej sypialni), jej wykonanie zlećmy lepiej fachowcom. Istnieje też alternatywa pozwalająca zaaranżować sypialnianą antresolą bez konieczności wykonywania jakichkolwiek prac budowlanych i wykończeniowych. Mowa tutaj o specjalnych, gotowych systemach stelażowych, które można określić mianem swoistych mebli wielofunkcyjnych. Na dole znajdzie się miejsce na kanapę lub rozkładane łóżko ze skrzynią na pościel, zaś górę „konstrukcji” zamkniętej w kształt prostokąta zajmuje wygodny materac i kilka półeczek. Oczywiście, to rozwiązanie pośrednie miedzy rzeczywistą, pełnowymiarową antresolą a zupełnym odrzuceniem pomysłu aranżacji pokoju na różnych wysokościach.

Co myślicie o takim rozwiązaniu? Zdecydowalibyście się na antresolę (a może już ją macie?) i urządzili na niej sypialnię? Podzielcie się opiniami.

Poprzedni artykułAranżacje okien w sypialni
Następny artykułDekoracja ścian sypialni
Monika Magda

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Mąż nie chce dziecka – co robić?

Kiedy małżonkowie zaczynają rozmawiać o dzieciach mogą napotkać na poważne trudności. Nie zawsze bowiem ten ukochany, cudowny człowiek, z którym dzielimy życie chce tego co my – powiększenia rodziny. Co zrobić gdy Twój mąż nie chce dziecka?

Zapchany filtr paliwa – objawy, przyczyny

Zapchany filtr paliwa bardzo źle świadczy o właścicielu auta i o jego dbałości o pojazd, ale jeszcze gorzej może świadczyć o jakości zatankowanego paliwa. W większości przypadków zapchane filtry spotyka się w samochodach napędzanych silnikami diesla.

Zobacz też

Przepis na krem na zimę do twarzy

Stosowanie kremu do twarzy to kwestia bardzo ważna przez cały rok, jednak zimą jest to bezwzględnie konieczne. W tym czasie skóra twarzy jest narażona na dużą ilość czynników szkodliwych, spośród nich najgorszy jest oczywiście mróz.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: