Zakupy Galaxy Note 20 Ultra - recenzja

Galaxy Note 20 Ultra – recenzja

-

S22 Ultra to prawdziwy następca linii Galaxy Note, oferujący wszystkie doskonałe funkcje telefonów Samsung, bez ustępstw w zakresie rozmiaru, wagi i ceny. Galaxy Note powraca w wielkim stylu, nawet jeśli nie z nazwy. Samsung Galaxy S22 Ultra (w cenie od 1 199,99 USD) ma wszystkie cechy charakterystyczne linii Note – dużą obudowę, wydajny sprzęt, długi czas pracy na baterii i oczywiście wbudowany rysik S Pen. Nowy model działa lepiej niż Samsung Galaxy S21 Ultra z zeszłego roku, a także Galaxy Note 20 Ultra (choć nieznacznie) i jest doskonałym wyborem, jeśli chcesz mieć jak najlepszy telefon. Z trzech modeli Galaxy S22 najbardziej polecamy S22+, który oferuje większość tych samych funkcji, co Ultra, a przy tym jest tańszy i ma bardziej rozsądną konstrukcję.

Duża obudowa traci krągłości

Galaxy S22 Ultra jest dostępny w kilku konfiguracjach, w tym z 8 GB RAM i 128 GB pamięci masowej (1 199,99 USD) lub 12 GB RAM i 256 GB (1 299,99 USD), 512 GB (1 399,99 USD) lub 1 TB pamięci masowej (1 599,99 USD). Należy pamiętać, że model o pojemności 1 TB wydaje się być dostępny wyłącznie w sieci sklepów Best Buy. Telefon jest dostępny w kolorze matowej czerni, bordowym, zielonym lub białym. Koniecznie przeczytaj https://techpolska.pl/jak-zrootowac-telefon-i-czy-w-ogole-warto-to-robic/.

Mimo swojej nazwy, Galaxy S22 Ultra czerpie wzorce z linii Galaxy Note. Podczas gdy urządzenia z serii Galaxy S mają łagodniejsze zaokrąglenia, modele Galaxy Note zazwyczaj mają spłaszczone górne i dolne krawędzie oraz zaokrąglone boki w kształcie wodospadu. Przy wymiarach 6,43 na 3,07 na 0,35 cala i wadze 8,08 uncji, S22 Ultra jest szerszy niż 2,98-calowy S21 Ultra (aby pomieścić pióro S Pen), ale waży tyle samo.

Wygląda na to, że Galaxy Note 20 Ultra jest w pełni funkcjonalny.

Oba modele Galaxy Note 20 Ultra i Galaxy S21 Ultra mają z tyłu wypukłości na aparaty, w których umieszczono wszystkie obiektywy. W Galaxy S22 Ultra natomiast zdecydowano się na kilka obiektywów o ostrych krawędziach. Nie podoba mi się ta zmiana, ponieważ mam wrażenie, że są to podstawowe elementy, o które można się zaczepić lub które można porysować.

Pomimo że telefon posiada klasę odporności na kurz i wodę IP68, powinieneś zainwestować w etui – po pozostawieniu S22 Ultra w kieszeni z kilkoma innymi telefonami na kilka dni, widzę już zarysowania na jego matowym, czarnym wykończeniu. Mój Galaxy S20+ również łatwo się rysował, ale Note 20 Ultra i Galaxy S21 Ultra trzymają się jak dotąd znacznie lepiej. Jestem zaskoczony tym uszkodzeniem, ponieważ Samsung twierdzi, że zastosował tu nowe, super wytrzymałe szkło Gorilla Glass Victus+. Sprawdź również https://techpolska.pl/jak-zrootowac-telefon-i-czy-w-ogole-warto-to-robic/

Ekran

6,8-calowy ekran S22 Ultra ma rozdzielczość 3 088 na 1 440 pikseli, którą można zmniejszyć do 2 316 na 1 080 lub nawet 1 544 na 720, aby oszczędzać baterię. Dzięki maksymalnej jasności 1200 nitów i algorytmowi, który zmienia nie tylko jasność, ale i kontrast ekranu w świetle słonecznym, panel nadaje się szczególnie do użytku na zewnątrz.

Ekran ma zmienną częstotliwość odświeżania w zakresie od 1 Hz do 120 Hz, co pozwala oszczędzać baterię. Możesz ręcznie ustawić ją na 60Hz, ale tryb adaptacyjny powinien być równie skuteczny w zmniejszaniu częstotliwości odświeżania, gdy jest to możliwe. Dla porównania, modele Galaxy S22 i S22+ mają ekrany o częstotliwościach od 48 Hz do 120 Hz. Jak omówię poniżej w sekcji poświęconej baterii, ta różnica w minimalnych częstotliwościach odświeżania prawdopodobnie daje przewagę smartfonowi Ultra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co to są obligacje strukturyzowane?

Obligacji strukturyzowanych nie należy utożsamiać z typowymi instrumentami dłużnymi, które noszą podobną nazwę. Omawiane instrumenty stanowią nowinkę na rynku kapitałowym o czym świadczy fakt, że pierwsza obligacja strukturyzowana została wyemitowana w 2006 roku. W chwili obecnej warszawska Giełda Papierów Wartościowych pozwala na zakup około 40 takich instrumentów, które zostały wyemitowane przez 4 podmioty. Uwagę zwraca fakt, że aż trzech emitentów obligacji notowanych na GPW to zagraniczne banki (Deutsche Bank AG London, Barclays Bank PLC, Royal Bank of Scotland).

Czy przynależność do subkultury może być niebezpieczna?

Subkultura młodzieżowa jest określeniem grupy charakteryzującej się typowymi dla niej zasadami, normami, a także ubiorem. Istnieje mnóstwo subkultur, do których należą młodzi ludzie, między innymi emo, skate, goci, metalowcy, dresiarze, grunge, skinheadzi i wiele innych. Subkultury są silnie zakorzenione z powodu wypełniania potrzeby akceptacji.

Zobacz też

Skarga na decyzję urzędnika

Decyzja urzędu wcale nie musi być ostateczna. Jeżeli uważamy, że jest niesłuszna, możemy ją zaskarżyć. Teoretycznie organ wydający decyzję powinien sam poinformować nas co należy zrobić, aby się od niej odwołać. Warto jednak samemu dowiedzieć się jakie mamy w tym zakresie prawa i obowiązki.

Jak wybrać panele podłogowe?

Planując wystrój pomieszczenia, zwracamy dużą uwagę na wygląd każdego elementu, który ma się w nim znaleźć. Każdy szczegół ma...

Jakie czynniki wpływają na komfort w mieszkaniu?

Lokale mogą różnić się pod względem wielkości, sposobu ich użytkowania czy wystroju. Cechą wspólną jest to, że każdy z...

Może Cię zainteresuje: