fotele ogrodowe

Przydomowy ogród wiąże się nie tylko z obowiązkami, ale także i ze sporą dawką przyjemności. Na łonie natury świetnie się wypoczywa, bawi, przyjmuje gości. Aby jednak czynności te były jeszcze przyjemniejsze, konieczne są meble. Jednymi z tych, które najczęściej zapraszamy do ogrodów, są fotele. W ostatnich sezonach rekordy popularności biją modele wiszące tzw. kokony. Alternatywą dla nich są fotele tradycyjne i bujane, które od lat nie wychodzą z mody. Czym różnią się te meble i który warto wybrać do własnego ogrodu?

Czy fotel jest potrzebny w ogrodzie?

Fotele są meblami, które kojarzymy przede wszystkim z aranżacją salonu. Stanowią w nim uzupełnienie strefy wypoczynku i świetnie sprawdzają się w czasie przyjęć i domowych imprez. Okazuje się jednak, że dekoracyjną, a przede wszystkim praktyczną rolę fotele mogą spełniać również na zewnątrz. Do domowych zieleńców przeznaczone są fotele ogrodowe, wykonane z trwalszych i odporniejszych materiałów, a także stylem wpisujące się w klimat ogrodowej strefy relaksu.

Fotele ogrodowe to jednak nie toporne meble, a stylowe wyposażenie w różnym stylu. W sklepie Miloo Home można odnaleźć, chociażby modele idealne do ogrodów scandii, glam, boho, nowoczesnych. Poszczególne modele różnią się kolorem, kształtem, a także typem. W zakresie tego ostatniego wybierać można między fotelami klasycznymi, bujanymi i wiszącymi. Te pierwsze to modele stojące, z wygodnym oparciem i często ergonomicznymi podłokietnikami, swoim wyglądem przypominają tradycyjne krzesła. Fotele bujane to meble na płozach, które świetnie oddają klimat retro, boho i vintage. Często wykonane są z naturalnych i ekologicznych materiałów. Na topie w ostatnich sezonach są też fotele wiszące. Wyróżniają się one designerską konstrukcją i bardzo dużą wygodą.

Jakie fotele wybrać do ogrodu?

Uniwersalnym i zawsze modnym wyborem będą klasyczne fotele ogrodowe. W przydomowym zieleńcu mogą one stanąć solo lub w towarzystwie innych mebli np. kanapy, stolika kawowego, puf. Największą zaletą tego modelu jest wszechstronność i duży wybór. Klasyczne fotele ogrodowe występują w dużej ilości kolorów, wzorów, deseni, stylów, bez problemu można więc odnaleźć swój idealny fotel.

Jeśli do ogrodu chce się wprowadzić wygodę i komfort w najnowszym wydaniu, warto pomyśleć natomiast o fotelach – huśtawkach. Pośród innych ogrodowych mebli wyróżniają się tym, że unoszą się one nad ziemią i delikatnie odprężają, co sprzyja wyciszeniu się i odpoczynkowi. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań fotele – huśtawki obecnie nie wymagają mocowania do drzewa czy sufitu, posiadają własny stelaż, który odpowiada za ich stabilność. To rozwiązanie pozwala postawić je w dowolnym miejscu, również na zielonej trawie.

Magii i niepowtarzalnego uroku ogrodowi bez wątpienia dodadzą natomiast ogrodowe fotele bujane. Modele klasyczne to te na płazach, które świetnie odnajdą się w zieleniach boho, vintage, angielskich, romantycznych i retro. Najlepiej zaprezentują się udekorowane poduchami i kocami. Ich delikatne bujanie pozwoli na odpoczynek, a nawet drzemkę na łonie natury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here