Jacuzzi do domu

Bardzo często wyjeżdżając na urlop lub weekend, staramy się znaleźć pokój w hotelu z jacuzzi. Kąpiel w wannie z bąbelkami jest niesamowicie odprężająca i działa kojąco na każdego. Nie musimy wydawać dużych sum na noclegi. Możemy stworzyć w zaciszu własnego domu kącik Spa. Wystarczy kupić domowe jacuzzi. Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Gdzie można je postawić i jak odpowiednio zaaranżować przestrzeń wokół?

Spa we własnych czterech kątach

Hydromasaż, który jest zamontowany w wannie, sprawia, że nasze mięśnie rozluźniają się, a my stajemy się zrelaksowani. Poprawia się także stan naszej skóry i krążenie krwi, dzięki czemu nasze samopoczucie znacznie się polepsza. Kąpiel w jacuzzi ma kojący wpływ na cały organizm. Wszystko to możemy mieć we własnym domu. Musimy jedynie przemyśleć, gdzie możemy zamontować taką wannę oraz jaką przestrzenią dysponujemy. Nie musimy montować jacuzzi w łazience. Może to być dowolny pokój, w którym będziemy mieli dostęp do wody, odpływu oraz prądu. Własna strefa Spa zapewnia maksymalną intymną atmosferę, dzięki której w pełni możemy wypocząć. W hotelowym Spa zawsze ktoś może nam przeszkodzić i dołączyć do nas. W domu nie musimy się o to martwić.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem wanny z hydromasażem?

Umieszczenie jacuzzi warto zaplanować już na etapie budowy domu lub podczas planowania remontu. Musimy pamiętać o tym, że taka wanna jest ciężka. Nie tylko ona sama waży, ale musimy jeszcze doliczyć wodę oraz osoby, które będą w niej przebywać. Jeśli chcemy zamontować jacuzzi w budynku wielorodzinnym, to musimy otrzymać zgodę zarządcy. Czasami trzeba będzie wzmocnić strop, aby konstrukcja była bezpieczna. Kolejnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę, jest kształt i wielkość wanny. Najczęściej wybierane są kwadratowe i prostokątne modele. Ten pierwszy idealnie nadaje się do mniejszych pomieszczeń. Wielkość powinna być adekwatna do potrzeb. Jeśli z wanny korzystać będą jedynie domownicy, to wystarczy wybrać model 3-osobowy. Ważny jest także rodzaj hydromasażu. Niektóre wanny mają zaawansowane programy, które zapewniają doskonały masaż mięśni. Istotną kwestią jest również wybór wanny, która będzie posiadać system uzdatniania wody i automatyczną funkcję czyszczenia.

Jak zaaranżować przestrzeń wokół jacuzzi?

Kupując wannę z hydromasażem, chcemy stworzyć w zaciszu własnego domu przytulną strefę relaksu. Istotną kwestię odgrywa odpowiednie oświetlenie, które stworzy ciepły klimat. Światło nie powinno być zbyt mocne. Najlepiej będzie wyglądać ciepła barwa światła. Doskonały klimat możemy uzyskać, ustawiając w cały pomieszczeniu dużo zapachowych świeczek. Znakomicie pasuje także w tym wnętrzu taśma Led, którą możemy zamontować przy suficie lub dookoła jacuzzi. Ważne jest to, aby można było zmieniać jej moc świecenia oraz kolory. Jeśli jesteśmy na etapie budowy domu, to warto zamontować wannę z hydromasażem w pokoju, który jest jasny i ma duże okna. Dzięki temu podczas kąpieli będziemy mogli spoglądać na ogród i podziwiać piękną naturę. Szczególnie w zimowe dni takie widoki będą niezwykle urokliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here