Zakupy Mini zmywarka – sprytne rozwiązania do małych kuchni

Mini zmywarka – sprytne rozwiązania do małych kuchni

-

Jeżeli wydaje Ci się, że w Twojej kuchni nie ma miejsca na zmywarkę, to zaraz udowodnimy Ci, że…,no właśnie, tylko Ci się tak wydaje. Kompaktowe zmywarki to urządzenia, które zmieszczą się w najbardziej ciasnych kuchniach i dają nam szerokie możliwości aranżacyjne, bo występują zarówno w wersji wolnostojącej, jak i do zabudowy. Poznaj najlepsze modele mini zmywarek i przekonaj się, że i Ty możesz skończyć z myciem naczyń w zlewie.

Nietypowe rozmiary zmywarek

Wymiary tradycyjnych zmywarek są zależne od tego, czy mamy do czynienia z modelem wolnostojącym czy do zabudowy, jednak można powiedzieć, że bez względu na rodzaj urządzeń, ustandaryzowana została ich szerokość. Pełnowymiarowa zmywarka będzie mieć 60 cm, a bardziej kompaktowa – 45 cm szerokości. Rozmiary miniaturowych zmywarek natomiast nie będą przekraczać 55 cm, bez względu na to, który z wymiarów weźmiemy pod uwagę. Najmniejsze z kolei będą zmywarki turystyczne – tak, tak, niektórzy bez zmywarki nie mogą się obejść również w podróży czy na kempingu. Miniaturowa wersja zmywarki przyda się wszędzie tam, gdzie nie mamy możliwości podłączenia urządzenia do instalacji wodnej.

Mini zmywarki do naczyń – gdzie umieścić?

Na rynku znajdziemy zarówno kompaktowe zmywarki do zabudowy, jak i modele wolnostojące. Zmywarki do zabudowy możemy dowolnie wkomponować w ciąg zabudowy meblowej, a jednym ze sprytniejszych rozwiązań jest umieszczenie ich pod zlewem. Ale pod zlewozmywak nada się także kompaktowa zmywarka wolnostojąca, o ile tylko na szerokość zmieści się w naszej szafce pod zlew. Dzięki takiemu rozwiązaniu, bez konieczności zmiany układu kuchni i przebiegu instalacji, możemy zyskać nowy sprzęt w zabudowie. Trzecia opcją jest zmywarka nablatowa, znana także jako zmywarka stołowa. To również model wolnostojący, który możemy ustawić w wybranym miejscu na kuchennym stole czy blacie.

Mini zmywarki do naczyń

Kompaktowa zmywarka – dla kogo?

Mini zmywarki sprawdzą się w każdej małej kuchni. Szczególnie polecane są dla singli i par. Pozwolą oszczędzić wodę i czas, które marnujemy, zmywając ręcznie. Dobrym wyborem dla jednej bądź dla dwóch osób jest zmywarka o szerokości 45 cm, ale także zmywarka kompaktowa czy nawet typowa zmywarka turystyczna, która nie wymaga podłączenia do instalacji. Tego typu urządzenie pomieści dwa komplety naczyń, wystarczająco zatem, by wyręczyć nas w zmywaniu po obiedzie czy kolacji.

Na co zwrócić uwagę kupując mini zmywarkę?

Wybierając zmywarkę kompaktową, przede wszystkim realnie oceńmy ilość miejsca, jaką mamy do zagospodarowania. Warto bowiem wybrać najbardziej pojemny model, jaki jesteśmy w stanie zmieścić w naszej kuchni. Weźmy pod uwagę również:

 • klasę energetyczną urządzenia,
 • oferowane programy zmywania (szczególnie cenny jest program automatyczny, za sprawa którego urządzenie samo dostosowuje czas mycia i pobór wody do wielkości i stopnia zabrudzenia załadunku),
 • wyposażenie, takie jak na przykład kosz na sztućce oraz
 • przydatne opcje: wskaźnik czasu pozostałego do zakończenia zmywania czy sygnał końca pracy.

Kompaktowa zmywarka

Kompaktowe zmywarki – polecane modele

Już 45-centymetrowe zmywarki pozwolą nam zaoszczędzić sporo miejsca w kuchni. Wśród modeli wolnostojących dobrymi ocenami cieszą się sprzęty marki Bosch, a także urządzenia polskiej marki Kernau. Polecane kompaktowe zmywarki wolnostojące:

 • zmywarka wolnostojąca Bosch SPS 2XMI04E,
 • zmywarka wolnostojąca Kernau KFDW 4642 X.

Szeroki wybór dobrych zmywarek o zmniejszonej szerokości znajdziemy również wśród urządzeń do zabudowy. Najlepsze z nich to:

 • zmywarka do zabudowy Kernau KDI 4643,
 • zmywarka do zabudowy Beko DIS35025,
 • zmywarka do zabudowy Whirlpool WSIO 3T223 PCE X,
 • zmywarka do zabudowy Hoover HDI2T1045,
 • zmywarka do zabudowy Amica DIM437ACBTD,
 • zmywarka do zabudowy Siemens SR 93EX28ME,
 • zmywarka do zabudowy Samsung DW50R4060BB

To polecane modele od znanych i cenionych producentów, wyposażone w funkcje, które optymalizują  zużycie energii elektrycznej i wody, pozwalając nam cieszyć się maksymalnymi oszczędnościami. Można je zdobyć np. w sklepie internetowym Max Kuchnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czy jestem w nim zakochana?

Miłość jest jednym z największych dziewczęcych marzeń. Spotkanie czarującego księcia z bajki stanowi centralny motyw wszystkich romantycznych filmów i opowieści. Jest to moment mający odmienić całe życie, po którym już nic nie będzie takie samo jak przedtem. Jak jednak rozpoznać, że nasze uczucie to właśnie miłość?

Asymetria u niemowlaka – przyczyny, objawy

Asymetria objawia się przede wszystkim jednostronnością. Maluch, w jakiejkolwiek pozycji się nie znajdzie, nie lubi ułożenia symetrycznego. Dziecko wybiera wtedy jedną stronę, w którą układa główkę oraz zazwyczaj jeden bok, który skręca lub na którym śpi.

Zobacz też

Jak sprawdzić pagerank strony?

Aby sprawdzić page rank strony, najlepiej skorzystać ze stron internetowych i programów, które to umożliwiają.

Trzy powody, dla których mężczyźni uwielbiają zegarki Casio G-Shock

Znana japońska marka pierwszy zegarek z tej serii wypuściła na początku lat 80. ubiegłego wieku. Pomimo upływu tak wielu...

Naturalne peruki po chemioterapii – poradnik przed zakupem

Naturalne peruki znajdują zastosowanie przy różnych okazjach. Między innymi – korzystają z nich osoby, które przeszły chemioterapię – formę...

Może Cię zainteresuje: