Zakupy O czym pamiętać, kupują nowy wężyk do fajki wodnej?

O czym pamiętać, kupują nowy wężyk do fajki wodnej?

-

Elastyczne wężyki do shishy odpowiadają za komfort palenia, a po części również za zapach dymu. Jeśli wybierzesz model, który trudno będzie doczyścić, doznania podczas palenia, zwłaszcza przy pierwszym zaciągnięciu się dymem, nigdy nie będą przyjemne. Dlatego warto szukać modelu o przemyślanej konstrukcji, wykonanego z dobrej jakości materiału. Przesadna oszczędność zwykle kończy się zakupem wężyka złej jakości, który szybko straci na estetyce i będzie niewygodny w użytkowaniu.

Zdobiona końcówka

Nieodłączną częścią każdego wężyka od fajki wodnej są drewniane, ewentualnie wykonane z tworzywa sztucznego lub innego materiału końcówki. Jedną z nich podłączamy do shishy, a przez drugą, po zamocowaniu ustnika, wciągamy aromatyczny dymek. Od jakości wykonania końcówek zależy nie tylko wygląd całego wężyka, ale także jego szczelność i wygoda obsługi, przede wszystkim czyszczenia. Warto wybierać takie wężyki do shishy, których końcówki zostały wykonane w ten sposób, że ich czyszczenie nie sprawia większych trudności. W tradycyjnych fajkach końcówki niemal zawsze są drewniane. Takie rozwiązanie jest jednak niepraktyczne i współcześnie częściej spotyka się ich wersje wykonane z tworzywa sztucznego, ewentualnie tworzywa łączonego z drewnem lub innym materiałem.

Elastyczny przewód

Prócz wspomnianych wcześniej końcówek, każdy wężyk od shishy składa się również z elastycznego przewodu. W jego wnętrzu znajduje się specjalna spirala, która nadaje całości konstrukcji charakterystyczną formę, jednocześnie gwarantując swobodny przepływ dymu na całej długości przewodu. Metalowa spirala zabezpiecza zewnętrzny materiał przed szybkim pękaniem, przez co wężyk trudniej jest uszkodzić i możemy korzystać z niego przez dłuższy czas. Sam przewód w wersji tradycyjnej wykonany jest ze skóry naturalnej. Współcześnie jednak znacznie większą popularnością cieszą się syntetyczne wężyki do shishy. Zwykle wykonuje się je z przyjemnej w dotyku skóry ekologicznej, niekiedy z innych rodzajów tworzyw sztucznych lub sylikonu. Rodzaj zastosowanego materiału ma wpływ nie tylko na wygląd wężyka, ale także na jego trwałość i łatwość czyszczenia.

Gdy szukasz nowego, zapasowego lub dodatkowego wężyka do fajki wodnej, przed zakupem przyjrzyj się jakości jego wykonania. Końcówki powinny być dobrze spasowane z przewodem, a on sam powinien charakteryzować się dość dużą elastycznością, dzięki czemu będzie wygodniejszy w codziennej obsłudze. Nie warto decydować się na najtańsze modele, bo zwykle z niską ceną idzie ich słaba jakość wykonania. Takie wężyki szybko się niszczą, a przy tym trudno się je czyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Sałatka ze szpinakiem – przepis

Sałatka ze szpinakiem jest bardzo lekka, a zarazem sycąca. Zjedzona na drugie śniadanie doda każdemu dużo energii na cały dzień.

Błyszczyk do ust – wybór

W latach 70-tych rozpoczęła się zawrotna kariera błyszczyków do ust. Początkowo były zbyt lepkie i niewygodne w użyciu, dziś zajmują honorowe miejsce w kosmetyczce niemal każdej kobiety.

Zobacz też

AC – wysokość odszkodowania

Jednym z dodatkowych ubezpieczeń, które warto nabyć przy zakupie samochodu jest autocasco, czyli ubezpieczenie pojazdu od szkód takich jak kradzież, zderzenie z innym pojazdem, budynkiem, zniszczenie wywołane przez żywioły czy pożar.

Nauka masażu. Jak wygląda i czemu warto się na nią zdecydować?

Masażysta to coraz bardziej pożądany zawód. Coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej, pracując przed komputerem lub za kierownicą...

Podniebienie gotyckie – charakterystyka i leczenie

Każda nieprawidłowość w obrębie budowy jamy ustnej może być powodem trudności z mową, jedzeniem i oddychaniem. Do szczególnego rodzaju...

Może Cię zainteresuje: