jaki kupić prezent

Zbliżają się trzecie urodziny Twojego malucha? A może wybierasz się do znajomych, których dziecko właśnie kończy trzy lata? Z pewnością szukasz prezentu, który jednocześnie ucieszy dziecko, jak i spełni funkcję edukacyjną. Prezent dla 3-latka to nie taka prosta sprawa – trzyletnie dziecko nie jest już maleństwem, które nic nie rozumie, ale jednocześnie jest jeszcze na tyle małe, że prezent powinien być nieskomplikowany i dość łatwy w „obsłudze”. Jakie zabawki dla 3-latka najlepiej się sprawdzają? Przedstawiamy kilka przydatnych inspiracji.

Jakie prezenty dla 3-latka?

Zabawki dla 3-latka to najczęściej przedmioty edukacyjne, które mają za zadanie nie tylko bawić, ale i uczyć. Trzy lata to wiek, gdy dziecko bardzo szybko przyswaja nową wiedzę i zdobywa nowe umiejętności, dlatego warto maksymalnie pobudzać jego kreatywność. Prezenty dla 3 latka powinny rozwijać koordynację ruchową, zdolność logicznego myślenia i mowę. Kluczowe jest też bezpieczeństwo – zabawki dla 3-latka są bardzo zróżnicowane cenowo, jednak najczęściej za ceną idzie również jakość. Wybieraj prezenty z atestem, najlepiej produkowane w Polsce lub chociaż krajach Unii Europejskiej. Daje to gwarancję, że zabawki zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów i nie są niebezpieczne dla dziecka. Każdy prezent dla 3-latka powinien posiadać certyfikat CE, który potwierdza, że producent ma bardzo wysokie normy jakości.

Zabawki dla 3-latka chłopca

Choć nigdy nie zaleca się, aby kupować dziecku tylko zabawki powszechnie kojarzące się z jego płcią, są pewne rzeczy, którymi częściej interesują się chłopcy i którymi częściej interesują się dziewczynki. Do chętnie wybieranych zabawek dla 3-latka chłopca należą między innymi:

  • Lego Duplo – są to chyba najbardziej uwielbiane przez dzieci klocki. Seria „Moje pierwsze klocki” to nie tylko świetna zabawa, ale też rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Są bardzo kolorowe i dodatkowo pomagają w rozwoju manualnym. Zestaw zawiera aż 80 klocków, więc dobra zabawa przez dłuższy czas gwarantowana!
  • Hulajnoga – choć może wydawać się to zbyt „dorosłym” prezentem dla 3-latka, nie do końca tak jest. Producenci zabawek mają w swojej ofercie również propozycje dla takich maluchów. Dzięki hulajnodze dziecko rozwija swoją sprawność fizyczną i zmysł równowagi. Warto dokupić również kask – bezpieczeństwo to podstawa.
  • Interaktywna kolejka lub lokomotywa – interaktywne zabawki, które wymagają od dziecka myślenia, to hit ostatnich lat. Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla 3-latka, gwarantujemy, że maluch na pewno ucieszy się z kolorowej lokomotywy, która wydaje również dźwięki i ma dodatkowo funkcję edukacyjną – np. uczy kolorów czy cyfr.

A jaki prezent na 3 urodziny dla dziewczynki?

Trzyletnie dziewczynki z reguły uwielbiają zabawy, w których wchodzą w różne role. Dlatego ciekawą opcją prezentową są przedmioty, które takie zabawy właśnie umożliwiają. Może to być zestaw kuchenny – patelnie, filiżanki, kubeczki i atrapy produktów spożywczych, które 3-latka będzie przyrządzać dla gości. Może to być też ekspres do kawy dla małej baristki. Z czego jeszcze ucieszy się 3-latka?

  • Lalka to zawsze udany prezent na 3 urodziny. Małe dziewczynki chętnie bawią się lalkami, a nawet z nimi zasypiają, masz więc pewność, że prezent sprawi wiele radości. W szczególności, jeśli lalkę można czesać i przebierać.
  • Kolorowe, drewniane klocki – wyprodukowane w Polsce klocki z wysokiej jakości naturalnego drewna to prezent, który bawi i uczy kreatywności. Budowanie domu i innych obiektów, ustawianie imponujących konstrukcji – każde dziecka kocha klocki! Ciekawą opcją są też nowoczesne drewniane klocki z magnesami, dzięki którym budowanie wchodzi na zupełnie nowy poziom.

Co jeszcze sprawdzi się jako prezent dla 3-latka?

Zawsze stawiamy na kreatywne zabawki dla 3-latka. Super pomysłem jest masa plastyczna, lepienie wspomaga rozwój prawej półkuli mózgu. Lepienie zwierzątek i postaci z masy lub modeliny to manualne zajęcie, które pobudza kreatywność i twórczość dziecka. Dodatkowo maluch ćwiczy też sprawność swoich paluszków i ma mnóstwo frajdy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here