Zakupy Waporyzacja maksimum korzyści „w chmurze”

Waporyzacja maksimum korzyści „w chmurze”

-

Osoby, które wcześniej nie miały styczności z waporyzacją, przeważnie podchodzą do niej z pewną rezerwą. Najczęściej zastanawiają się tym, czy taka forma aromaterapii jest bezpieczna. Ta niska świadomość dotycząca vaporizerów i waporyzacji wynika zapewne z faktu, że produkty te dopiero zyskują popularność w naszym kraju. Warto zatem odczarować tajemnicze pojęcie waporyzacji i poznać jej największe zalety.

Czy waporyzacja jest zdrowsza od palenia?

To najczęściej zadawane pytanie przez osoby, które po raz pierwszy słyszą o waporyzacji. Faktycznie używanie vaporizera jest zdecydowanie mniej szkodliwe aniżeli palenie. Działanie vaporizera polega na podgrzaniu mieszanki ziół do temperatury, w której zaczynają uwalniać się substancje czynne. W tym procesie nie ma konieczności spalania ziół. Brak spalania oznacza, że w trakcie waporyzacji nie wydzielają się toksyny, substancje smoliste czy tlenek węgla.

Dla przykładu spalając konopie, powstały dym w 88% składa się z cząstek innych niż kannabinoidowe. Tak więc nieco ponad 10% dobrych substancji dostaje się do dymu. Większość jest niszczona w procesie spalania. Proces waporyzacji działa odwrotnie. W parze wodnej, która powstaje w wyniku podgrzewania ziół, aż 95% substancji stanowią kannabinoidy. Pozostałe 5% to PAH, czyli policykliczne węglowodory aromatyczne, oraz nietoksyczny kariofilen. To jasno pokazuje, że para powstała w procesie waporyzacji jest o wiele mniej szkodliwa od dymu.

Czy waporyzacja dużo kosztuje?

Rozważając zakup vaporizera, wiele osób zastanawia się nad opłacalnością waporyzacji. Często patrzą one przez pryzmat kosztów początkowych związanych z zakupem urządzenia. Warto jednak spojrzeć na ten problem nieco szerzej i przeanalizować opłacalność w dłuższej perspektywie czasu. Wedle przeprowadzonych badań waporyzery wykazują o 30-40% wyższą efektywność od spalania. Oznacza to, że z takiej samej ilości suszu mogą uzyskać nawet do 40% więcej substancji. Idąc tym tropem, dochodzimy do wniosku, że w procesie waporyzacji zużywana jest o wiele mniejsza ilość suszu. A to już bezpośrednio wpływa na koszty całego „przedsięwzięcia”. W zależności od częstotliwości konsumpcji vaporizer może spłacić się w ciągu zaledwie pół roku. Po upływie tego czasu będzie generował kolejne oszczędności.

Czy waporyzacja jest wygodniejsza od palenia?

Omawiając proces waporyzacji, warto się zastanowić nad jego oddziaływaniem na otoczenie. Podczas palenia w najbliższym otoczeniu palacza powstaje chmura gęstego, ciężkiego i duszącego dymu. Z pewnością nie jest to miłe doznanie dla osób przebywających w tym samym pomieszczeniu. Podczas waporyzacji można zapomnieć o tym problemie. Vaporizer nie wytwarza substancji smolistych oraz związków chemicznych, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Para waporyzacyjna w ciągu kilku sekund ulega rozproszeniu. Może być delikatnie wyczuwalna jedynie dla osób znajdujących się w najbliższym otoczeniu. Dzięki temu unikamy sytuacji, kiedy wszystkie ubrania czy nawet całe pomieszczenie przesiąka zapachem dymu. Poza tym waporyzacja jest bardziej dyskretna od tradycyjnego palenia. Vaporizer pozwala precyzyjnie dawkować ilość suszu oraz szybkość jego zużycia.

Więcej informacji na temat waporyzacji znajdziecie na stronie sklepu internetowego https://vaporshop.pl/pl/. Tam też będziecie mogli dokonać zakupu vaporizera, jak również ziół, olejków oraz niezbędnych akcesoriów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Agresywny szczeniak – co robić?

Małe szczenięta rzadko są agresywne, zwykle problemem jest to, że zbyt mocno gryzą w trakcie zabawy. Najczęściej kłopoty tego typu sprawiają szczenięta odłączone wcześnie od matki i rodzeństwa.

Jak zakładać klamry na wrastające paznokcie?

Klamry podnoszą boczne brzegi paznokcia, co zmniejsza nacisk na wał paznokciowy, a w efekcie zmniejsza ból, stan zapalny oraz obrzęk. Można je stosować we wszystkich stadiach chorobowych wrastania paznokcia, dodatkowo można ją także wygładzić żelem lub akrylem, co zapewni komfort nawet w lecie, przy odkrytym obuwiu.

Zobacz też

Mieszanie barw podstawowych

Każdy z nas widział koło barw, ale czy wiemy jak z niego korzystać? Malując nawet całkiem amatorsko, trzeba zgłębić sztukę mieszania kolorów.

Waporyzacja maksimum korzyści „w chmurze”

Osoby, które wcześniej nie miały styczności z waporyzacją, przeważnie podchodzą do niej z pewną rezerwą. Najczęściej zastanawiają się tym,...

Bluza adidas Originals – modny, praktyczny i wygodny strój

Bawełniana bluza to doskonały wynalazek, jeżeli chodzi o garderobę. Doceniają ją zarówno Panie, jak i Panowie – szczególnie w...

Może Cię zainteresuje: