Zakupy Wkrótce zostaniesz mamą? O tych gadżetach warto pomyśleć!

Wkrótce zostaniesz mamą? O tych gadżetach warto pomyśleć!

-

Jako przyszła mama na pewno nie możesz doczekać się spotkania z maleństwem. W trzecim trymestrze pojawia się syndrom wicia gniazda – nagle kobiety wpadają w szał sprzątania, układania, kupowania i organizowania przestrzeni. Jeśli chcesz odpowiednio przygotować się na przyjście dziecka na świat, zadbaj o te gadżety! Dowiedz się więcej.

Obecnie producenci prześcigają się w tworzeniu akcesoriów i gadżetów, które mają ułatwiać opiekę nad dziećmi. Wśród tylu propozycji można łatwo zapomnieć, co naprawdę jest potrzebne. Dlatego przygotowaliśmy krótką listę najpotrzebniejszych produktów, takich jak podgrzewacz do butelek czy laktatory, które sprawią, że macierzyństwo będzie samą przyjemnością!

Jakie akcesoria do karmienia piersią są potrzebne?

Jeśli zamierzasz i chcesz karmić piersią, musisz się do tego odpowiednio przygotować. W szkole rodzenia dowiesz się o rekomendowanych pozycjach do karmienia oraz o diecie mamy. Na pewno też usłyszysz o problemach w okresie laktacji, takich jak np. brak pokarmu, zastój mleka, zapalenie piersi, poranione brodawki. Większość mam po porodzie boryka się z różnymi nieprzyjemnymi sytuacjami. Dlatego przed nim możesz kupić:

  • laktator – ręczny lub elektryczny, który zbierze nadmiar mleka lub będzie stymulować piersi do produkcji pokarmu,
  • wkładki laktacyjne – niezbędne podczas nawału,
  • osłonki na piersi – na wypadek, gdyby doszło do poranienia sutków – zapewnią dopływ powietrza i osłonią przed podrażnieniami.

Najlepiej sięgnąć po akcesoria od renomowanych marek, np. Lovi. Ich produkty przeszły wiele badań, więc będziesz mieć pewność, że są bezpieczne.

Co wybrać do karmienia mlekiem modyfikowanym?

Nie każda mama chce lub może karmić piersią. To nic złego! Na szczęście na rynku istnieje wiele produktów, które rewelacyjnie zastępują piersi i kobiece mleko. Do karmienia butelką niezbędna będzie odpowiednia mieszanka. Jej wybór najlepiej jest skonsultować z pediatrą – lekarz na pewno wskaże, jak wybrać najlepsze mleko modyfikowane dla malucha. Oprócz tego będziesz potrzebować butelki ze smoczkiem, który nie zaburzy rozwoju aparatu mowy. Przed zakupem warto sprawdzić, czy dany produkt został odpowiednio przebadany pod tym kątem.

Aby ułatwić karmienie piersią, zadbaj o podgrzewacz do butelek. Pokochasz ten gadżet za jego funkcjonalność! Koniec z nocnym wstawaniem i grzaniem wody na mleko. Wystarczy, że wstawisz butelkę do środka, a urządzenie będzie stale utrzymywać prawidłową temperaturę zawartości. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza na początku. Noworodek budzi się o wiele częściej na karmienie niż starsze niemowlę, więc dzięki podgrzewaczowi do butelek Ty w końcu się wyśpisz!

Jak uspokoić maluszka? Podpowiadamy!

Twój maluch ma mocny odruch ssania? Nie może się uspokoić i cały czas poszukuje piersi lub butelki? To odpowiedni moment, żeby wprowadzić smoczek uspokajający. Warto wybrać gadżet rekomendowany przez pediatrów i logopedów – taki, który nie będzie zaburzać odpowiedniego rozwoju aparatu mowy malucha.

Pamiętaj o tym, żeby ograniczyć używanie smoczka tylko do czasu spania lub kryzysowych sytuacji, po to, żeby dziecko miało okazję ćwiczyć gaworzenie i uśmiechanie się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co warto zobaczyć na Malcie?

Malta - miejsce, gdzie głębia morza oferuje nam doskonałą widoczność nawet do 30 m; miejsce ciche, idealne dla amatorów typowych wyspiarskich klimatów, nurkowania oraz pieszych wycieczek.

Jak być uprzejmym?

Nikt nie chce, aby określano go mianem człowieka nieuprzejmego. By sobie na to nie zasłużyć wystarczy stosować się do podstawowych zasad dobrego wychowania. Osoba uprzejma to taka, która swoimi gestami i zachowaniem dba o dobre samopoczucie innych osób.

Zobacz też

Jakie płytki do kuchni?

Kafelki w kuchni to obecnie najczęściej spotykany sposób wykończenia tego pomieszczenia. Nadają one pomieszczeniu schludności, łatwo utrzymać je w czystości, a ponadto świetnie chronią przed wilgocą. Właściwie dobrane potrafią nadać wnętrzu określony charakter i ciepło oraz podkreślić jego estetykę. Producenci tych materiałów wykończeniowych mają dla nas wiele ciekawych propozycji. Co raz zaskakują nas zarówno oryginalnym wzornictwem, jak i nowymi zestawieniami kolorystycznymi. Z uwagi zaś na tak duży wybór płytek do kuchni, ich wybór jest tylko z pozoru prostą czynnością.

Wkrótce zostaniesz mamą? O tych gadżetach warto pomyśleć!

Jako przyszła mama na pewno nie możesz doczekać się spotkania z maleństwem. W trzecim trymestrze pojawia się syndrom wicia...

Urządź swoje wnętrze i… śpij spokojnie. Dobre łóżko to podstawa!

Wybierając łóżko zazwyczaj mamy na uwadze to, by pasowało do stylu wnętrza. Słusznie, ponieważ jest ono najważniejszym meblem w...

Może Cię zainteresuje: