panel prysznicowy

Domowe SPA na wyposażeniu własnego domu? To możliwe! I wcale nie potrzeba do tego wielkiej przestrzeni. Wystarczy odpowiedni dobór panelu prysznicowego, aby zapewnić sobie maksymalny komfort codziennej kąpieli. Rodzi się jednak pytanie, na co zwracać uwagę przy jego zakupie? Które elementy są najważniejsze?

Panel prysznicowy i kolumna – czy oznaczają to samo?

Niektóre osoby używają zamiennie określenia kolumna i panel prysznicowy. Czy mają rację? Niezupełnie, ponieważ są to dwa różne akcesoria łazienkowe. Panel bowiem jest wyposażony w zintegrowaną deszczownicę oraz dyszę do hydromasażu. Przeznaczony jest do zabudowanych kabin. Z kolei kolumna prysznicowa to rozwiązanie, które stosuje się przy wannie zakrytej cienką zasłoną.

Kupujemy panel prysznicowy – o czym pamiętać?

Jest kilka czynników, na które musimy zwrócić uwagę, aby zapewnić sobie maksymalny komfort i wygodę codziennej kąpieli. Pierwszym elementem są parametry instalacji wodnej. Aby panel prysznicowy należycie spełniał swoją funkcję, musi mieć zagwarantowane właściwe ciśnienie wody – na poziomie 3,0-5,0 barów. W budownictwie wielorodzinnym zwykle nie ma z tym problemu. Nieco gorzej sytuacja przedstawia się w przypadku domków jednorodzinnych.

Kolejnym, niemniej ważnym elementem jest sposób montażu. W sprzedaży znaleźć można rozmaite modele, zarówno te montowane na ścianie, inne z kolei w rogu kabiny. Mając do dyspozycji niewielką przestrzeń, o wiele lepszym rozwiązaniem okazuje się model narożny. W sytuacji, gdy jesteśmy właścicielami przestronnego pokoju kąpielowego, z powodzeniem można zdecydować się na kupno wolnostojącego modelu, z przyłączem od dołu.

Wątpliwości wielu osób zainteresowanych kupnem panelu prysznicowego budzi kwestia obecności termostatu. Czy rzeczywiście jest on konieczny? Generalnie sytuacja tak, że jeśli jego użytkownikami mają być osoby starsze bądź dzieci, to inwestycja w model z wbudowanym termostatem okazuje się praktycznym i zarazem bezpiecznym rozwiązaniem. Pozwoli bowiem na utrzymanie stałej temperatury wody, eliminując ryzyko poparzenia. Co więcej, niektóre z modeli dodatkowo są wyposażone w przycisk przeciwpoparzeniowy, który jeszcze bardziej zwiększa poziom bezpieczeństwa wszystkich domowników.

Na koniec pozostaje kwestia designu. Choć parametry czysto techniczne są szalenie ważne, nie można zapominać, że równie istotne są walory wizualne. Duża różnorodność modelowa sprawia, że każdy może bez trudu wybrać panel prysznicowy, który nie tylko odpowie na jego potrzeby estetyczne, ale również dostosuje się do zastosowanego stylu aranżacyjnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here