Zakupy Wybieramy panel prysznicowy – jak wybrać najlepszy?

Wybieramy panel prysznicowy – jak wybrać najlepszy?

-

Domowe SPA na wyposażeniu własnego domu? To możliwe! I wcale nie potrzeba do tego wielkiej przestrzeni. Wystarczy odpowiedni dobór panelu prysznicowego, aby zapewnić sobie maksymalny komfort codziennej kąpieli. Rodzi się jednak pytanie, na co zwracać uwagę przy jego zakupie? Które elementy są najważniejsze?

Panel prysznicowy i kolumna – czy oznaczają to samo?

Niektóre osoby używają zamiennie określenia kolumna i panel prysznicowy. Czy mają rację? Niezupełnie, ponieważ są to dwa różne akcesoria łazienkowe. Panel bowiem jest wyposażony w zintegrowaną deszczownicę oraz dyszę do hydromasażu. Przeznaczony jest do zabudowanych kabin. Z kolei kolumna prysznicowa to rozwiązanie, które stosuje się przy wannie zakrytej cienką zasłoną.

Kupujemy panel prysznicowy – o czym pamiętać?

Jest kilka czynników, na które musimy zwrócić uwagę, aby zapewnić sobie maksymalny komfort i wygodę codziennej kąpieli. Pierwszym elementem są parametry instalacji wodnej. Aby panel prysznicowy należycie spełniał swoją funkcję, musi mieć zagwarantowane właściwe ciśnienie wody – na poziomie 3,0-5,0 barów. W budownictwie wielorodzinnym zwykle nie ma z tym problemu. Nieco gorzej sytuacja przedstawia się w przypadku domków jednorodzinnych.

Kolejnym, niemniej ważnym elementem jest sposób montażu. W sprzedaży znaleźć można rozmaite modele, zarówno te montowane na ścianie, inne z kolei w rogu kabiny. Mając do dyspozycji niewielką przestrzeń, o wiele lepszym rozwiązaniem okazuje się model narożny. W sytuacji, gdy jesteśmy właścicielami przestronnego pokoju kąpielowego, z powodzeniem można zdecydować się na kupno wolnostojącego modelu, z przyłączem od dołu.

Wątpliwości wielu osób zainteresowanych kupnem panelu prysznicowego budzi kwestia obecności termostatu. Czy rzeczywiście jest on konieczny? Generalnie sytuacja tak, że jeśli jego użytkownikami mają być osoby starsze bądź dzieci, to inwestycja w model z wbudowanym termostatem okazuje się praktycznym i zarazem bezpiecznym rozwiązaniem. Pozwoli bowiem na utrzymanie stałej temperatury wody, eliminując ryzyko poparzenia. Co więcej, niektóre z modeli dodatkowo są wyposażone w przycisk przeciwpoparzeniowy, który jeszcze bardziej zwiększa poziom bezpieczeństwa wszystkich domowników.

Na koniec pozostaje kwestia designu. Choć parametry czysto techniczne są szalenie ważne, nie można zapominać, że równie istotne są walory wizualne. Duża różnorodność modelowa sprawia, że każdy może bez trudu wybrać panel prysznicowy, który nie tylko odpowie na jego potrzeby estetyczne, ale również dostosuje się do zastosowanego stylu aranżacyjnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak leczyć ziołami?

Najstarszy nauka na temat ziołolecznictwa stanowi część systemu indyjskiej medycyny naturalnej, Ajurwedy, która od tysięcy lat propaguje leczenie dolegliwości ciała i umysłu sposobami naturalnymi. Do dziś zioła stanowią nieraz dobrą alternatywę leków. Można zażywać zioła profilaktycznie lub w celu złagodzenia objawów codziennych dolegliwości. Jakie mają zastosowanie?

Masaż antycellulitowy – krok po kroku

Cellulit występuje u wielu kobiet niezależnie od wieku czy koloru skóry. Nierówna, pofałdowana skóra najczęściej szpeci uda, biodra i pośladki. Kosmetyki stosowane w walce z cellulitem mają funkcję głownie zapobiegawczą. Aby zwiększyć skuteczność oprócz kosmetyków należy pamiętać o diecie i gimnastyce.

Zobacz też

Od czego zależy oprocentowanie konta?

Przed dylematem, który został wyrażony w tytule niniejszego artykułu stają wszyscy potencjalni oszczędzający. Bogata oferta banków przyczynia się do dodatkowej dezorientacji klienta. Nie bez znaczenia jest również fakt, że zwykły one skrzętnie ukrywać w regulaminach i tabelach opłat dodatkowe klauzule dotyczące oprocentowania.

Wiosenny luz, czyli bluzy na wiosnę

Bluza dresowa to, po dżinsach i t-shircie, najbardziej wszechstronny ubiór. Jej sportowy charakter nie przeszkadza zestawiać ją w zupełnie niesportowych...

Uwielbiane przez dzieci maskotki ze Świnką Peppą

Świnka Peppa jest jedną z ulubionych bohaterek kreskówek dla dzieci w Polsce. Wiele z nich codziennie towarzyszy uroczej śwince...

Może Cię zainteresuje: