karton

Jeżeli wybraliśmy już świąteczne podarunki i czekają one wyłącznie na zapakowanie, warto zastanowić się jeszcze nad odpowiednim udekorowaniem paczki lub pudełka. Jednym ze sposobów na stylowe i bezpieczne opakowanie upominków są różnego rodzaju wypełniacze do prezentów. Pozwalają one zamienić nawet mały drobiazg w okazały i elegancki podarunek, który z pewnością doceni każda obdarowana osoba. Jak może wyglądać profesjonalny wypełniacz do prezentów i czy warto się na niego decydować?

Wypełniacz do prezentów – dekoracja i zabezpieczenie w jednym

Teoretycznie, w podarunku najważniejszy jest sam prezent, jednak nie jest to do końca zgodne z prawdą. Wypełniacze do prezentów i inne dekoracje na opakowaniu służą m. in. temu, aby tworzyć miłe pierwsze wrażenie po otrzymaniu podarunku. Świadczą też zarówno o szacunku do adresata, jak również o tym, że osoba obdarowująca poświęciła na przygotowanie upominku więcej wkładu własnego, niż tylko pójście do sklepu i kupienie określonego przedmiotu.

Ponadto, jeśli paczka ma być wysłana pocztą lub kurierem, wypełniacz do prezentów może zapewnić dodatkową ochronę pudełka z podarunkiem. W zależności od użytego materiału oraz jego ilości, wypełniacze do prezentów odpowiednio amortyzują wszelkie uderzenia i upadki, dzięki czemu przedmioty znajdujące się wewnątrz wypełniacza pozostają nienaruszone i rzadko ulegają jakimkolwiek uszkodzeniom mechanicznym.

Najpopularniejsze wypełniacze do prezentów – jak są zrobione?

Istnieje wiele rodzajów materiałów, które mogą zostać użyte jako profesjonalne i stylowe wypełniacze do prezentów. Zanim zdecydujemy się na dany materiał, warto poznać jego najważniejsze cechy.

Sizal

Wypełniacze do prezentów tego typu stanowią zlepek różnego rodzaju włókien oraz nici, otrzymywanych ze specjalnego gatunku agawy. Sizal występuje w bardzo szerokiej palecie barw, a ponadto jest niezwykle wytrzymały.

Wełna drzewna

Jeden z najpopularniejszych, najczęściej wybieranych i najbardziej uniwersalnych wypełniaczy do prezentów. Pasuje do wszystkich rodzajów podarunków i znakomicie nadaje się właściwie na każdą okazję, dzięki czemu jest chętnie wybierany przez klientów.

Marszczony papier

Doskonały wypełniacz do prezentów o większych gabarytach. Papier można marszczyć i gnieść w dowolny sposób, ponieważ zawsze będzie wyglądał kreatywnie i atrakcyjnie. Jest przy tym tani i bardzo łatwo zdobyć go samemu.

Pióra

Różnorakie pióra i piórka to bardzo oryginalne i nieczęsto spotykane wypełniacze do prezentów. W zależności od rodzaju podarunku i opakowania, pióra mogą być różnokolorowe bądź jednobarwne.

Słodycze

Wypełniacz do prezentów szczególnie lubiany przez dzieci oraz fanów różnego rodzaju słodkich przekąsek. Oczywiście, decydując się na dołączenie słodyczy do upominku, warto się najpierw dowiedzieć, czy obdarowywana osoba je lubi.

To tylko kilka propozycji, bowiem ciekawych wypełniaczy do prezentów jest naprawdę dużo. Wystarczy prześledzić oferty licznych sklepów internetowych, oferujących profesjonalne opakowania kartonowe do prezentów, lub też po prostu zajrzeć na jeden z serwisów aukcyjnych, takich jak np. Allegro, bądź Hurtowni: https://zapakujemy.pl/

Naturalne wypełniacze do prezentów – zrób to sam!

Świetnym pomysłem jest stworzenie własnego, naturalnego wypełniacza do prezentu, który może przybrać bardzo wiele form. Bardzo popularne są np. suszone kwiaty, które doskonale sprawdzają się jako wypełniacze do prezentów o mniejszych rozmiarach, pakowanych do niewielkich pudełek. Kwiaty raczej nie nadają się jako dekoracja do cięższych prezentów, ze względu na to, że są bardzo delikatne i mogą łatwo ulec uszkodzeniu.

Naturalne wypełniacze do prezentów są ponadto rozwiązaniem bardzo pomysłowym i nadającym każdemu upominkowi nowego, unikalnego charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here