kolagen

Z wiekiem nasze ciała się zmieniają. Obniża się przemiana materii, pojawiają się zmarszczki, skóra traci elastyczność i nawilżenie. Nie tak łatwo zadbać o kondycję, a i stawy mogą zacząć boleć. Do tego narządy wewnętrzne nie pracują już tak, jak dawniej. Czy jedyną drogą do zatrzymania młodości jest medycyna estetyczna? Bynajmniej. Stosując kilka prostych kroków, możesz zatrzymać młodość i witalność na dłużej.

Wszystko, co robimy odciska się na naszym zdrowiu oraz wyglądzie. Jeśli chcemy coś zmienić, z pewnością warto zacząć od siebie. Wyprowadzka z zanieczyszczonego miasta na wieś nic nie da, jeśli nadal będziemy kultywować nieprawidłowe nawyki, które degradują nasze ciała. Czasem wykonujemy je tak automatycznie, że nie zdajemy sobie specjalnie sprawy z ich istnienia. A wystarczy odrobina uważności i wprowadzenie modyfikacji, które sprawią, że będzie żyło nam się lepiej. Można zamknąć je w czterech krokach.

Dieta

„Jesteś tym, co jesz” – i znajdziemy w tym stwierdzeniu spore ziarno prawdy. To, co ląduje na naszych talerzach bardzo mocno odbija się nie tylko na naszym wyglądzie, ale i zdrowiu. Zabiegany tryb życia sprawia, że często sięgamy po posiłki, które nie służą naszemu organizmowi tak, jakbyśmy tego chcieli. W fastfoodach znajdziemy wiele węglowodanów, tłuszczów, dodatków chemicznych, które poprawiają kolor oraz soli. Wysokokaloryczne posiłki sprawiają, że mamy energię, ale większość z nas nie jest w stanie jej spalić w ciągu dnia. W efekcie na wadze pojawia się więcej kilogramów, mamy mniej energii, bo jesteśmy ospali, zwiększa się ryzyko cukrzycy. Wprowadźmy do menu dużo warzyw, owoców i chude mięso oraz tłuste ryby. Jedzmy mniej, a częściej. Zauważymy różnicę nie tylko na wadze, ale i choćby w porannym wstawaniu.

Sen

Życie wiąże się ze stresem, ogromem obowiązków, co z kolei negatywnie odbija się na ilości i jakości snu. Zrezygnuj z korzystania z urządzeń emitujących niebieskie światło (komputerów, smartfonów, tabletów) na dwie godziny przed snem. Dbaj o to, aby codziennie spać przez około 8 godzin. To czas na regenerację dla Twojego organizmu!

Aktywność fizyczna

„W zdrowym ciele – zdrowy duch”. Bez aktywności fizycznej trudno mówić o energii i dobrym samopoczuciu. Nie trzeba uprawiać wyczynowo sportu. Wystarczą spacery z psem albo krótkie wędrówki przed snem, które pomogą dotlenić organizm. Aktywność poprawia krążenie, spala kalorie, zmusza mięśnie do pracy.

Suplementy diety

Za dobrą kondycję skóry, narządów, kości czy stawów w dużej mierze odpowiada kolagen. To białko naturalnie występujące w naszych organizmach. Warto je suplementować. Możemy sięgnąć po produkty, zawierające https://kolagen.pro/ kolagen z ryb. Najlepsze będą te w saszetkach, z których zawartości stworzymy własny napój. Możemy łączyć go z wodą lub ulubionym sokiem. Kolagen zadziała korzystnie na naszą cerę, zwiększając jej nawilżenie i elastyczność. Przyczyni się też do zwiększenia np. mazi stawowej w stawach, dzięki czemu zachowamy ich ruchomość, a może i pozbędziemy się bólu, który towarzyszył nam od dłuższego czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here