Zdrowie Zalety rehabilitacji dla seniorów

Zalety rehabilitacji dla seniorów

-

Czas płynie nieubłaganie dla każdego z nas, nie zna podziałów na płeć czy zasobność portfela. Kiedy nadchodzi jesień życia, zmęczony organizm może stopniowo odmawiać posłuszeństwa. W procesie starzenia zachodzą nieuniknione zmiany takie jak między innymi zaburzenia krążenia, zmniejszenie siły mięśni, wydolności oddechowej i równowagi. Na skutek tego wszystkiego ciało seniora może zacząć objawiać dolegliwości bólowe.

Kiedy zaczną się one pojawiać, to znak, że jest to odpowiedni moment na wdrożenie rehabilitacji. Kluczem w niej jest zasada: im wcześniej tym, lepiej. Już przed pojawieniem się dolegliwości bólowych senior powinien stosować zdrowy tryb życia i serwować sobie codzienną dawkę ruchu, jednak gdy już się one pojawią, jest to już ostatni dzwonek.

Rehabilitacja seniora jako recepta na zdrowie i witalność

Zalety rehabilitacji dla seniorów są naprawdę liczne. Znacząco zmniejsza ona dolegliwości bólowe, wzmacnia siłę, usamodzielnia osoby starsze, uczy funkcjonować przy niepełnosprawnościach, a czasami nawet może przynieść całkowity powrót do zdrowia. Warto wspomnieć również o czynniku psychologicznym. Takie spotkania zaspokoić mogą także potrzebę wyjścia do ludzi czy rozmowy. W końcu, spora część seniorów to niestety osoby samotne. Dla takiej grupy osób starszych sam fakt wyjścia z domu stanowić będzie radość, a nawet swoistą profilaktykę chorób psychicznych na czele z depresją.

Oczywiście, jak w większości sfer życia, największe pole do popisu mają starsze osoby, zamieszkujące okolice dużych miast. Tam wybór miejsc i oferowanych przez nie zajęć będzie największy. Weźmy pod lupę chociażby stolicę naszego kraju. Patrząc na ofertę tamtejszych gabinetów i jej różnorodność, rehabilitacja dla seniora w Warszawie może okazać się naprawdę ciekawą formą spędzania czasu przez osobę starszą. Takie zajęcia z pewnością przyniosą jej mnóstwo korzyści. W poszukiwaniu odpowiedniej dla bliskiego nam seniora propozycji można zajrzeć na stronę https://medihomecare.pl/.

Specjaliści rehabilitacji geriatrycznej dobiorą ćwiczenia indywidualnie do konkretnej osoby, uwzględniając jej choroby, ograniczenia czy po prostu preferencje. Sprawi to, że ćwiczenia nie będą dla seniora udręką czy przykrą koniecznością.

Gabinety rehabilitacji seniorów dysponują wieloma specjalistycznymi sprzętami do ćwiczeń. Wśród najpopularniejszych z nich znajdują się rowerki, rotory rehabilitacyjne czy urządzenia do treningu funkcjonalnego. Profesjonalny fizjoterapeuta osób starszych dobierze sprzęty do schorzeń konkretnego seniora. I tak przykładowo, osobie cierpiącej na problemy ze stawami kostnymi z pewnością nie zaleci ćwiczeń przy użyciu rowerka.

Jeśli stan osoby starszej uniemożliwia częste wyjścia, oprócz wizyt w gabinecie istnieje też możliwość wykonywania ćwiczeń w domu seniora pod okiem specjalisty.

Oprócz profesjonalnej rehabilitacji, dobrze jest zachęcać seniora do codziennej aktywizacji. Można zaproponować mu aktywności takie jak nordic walking, pływanie, piesze wycieczki czy, w przypadku sprawniejszych osób, spokojna jazda na rowerze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jaki kask motocyklowy kupić?

Wybór własnego kasku często zabiera więcej czasu niż wybór całej reszty stroju, całkiem zresztą słusznie, stanowi on podstawowa ochronę dla każdego kierowcy jednośladu i jednocześnie wybierany jest zgodnie z własnymi upodobaniami. O gustach się nie dyskutuje, dlatego tę kwestie rozpatruje sam we własnym zakresie, ale warto zapoznać się z podstawowymi problemami podczas zakupu, zakładając, że kask posiada wymagane certyfikaty bezpieczeństwa.

Jak przekonać rodziców do piercingu?

Piercing oznacza inaczej przekłuwanie i kolczykowanie. Nastolatki przekłuwają różne części ciała, w które wprowadzane są kolczyki. Piercing często spotyka się z reakcją negatywną rodziców, a nastolatek ma trudne zadanie przekonania ich do tego. Jeśli jesteś nastolatkiem, rozpoczynając rozmowę, musisz zachować spokój. Pokaż, że to nie jest tylko twój wymysł czy zachcianka, a sprawa, na której bardzo Ci zależy.

Zobacz też

Jak oduczyć psa jedzenia trawy?

Istnieje kilka teorii dotyczących jedzenia trawy przez psy. Trawa podrażnia przewód pokarmowy, wywołując często wymioty. Zwierzę może więc w ten sposób prowokować oczyszczanie żołądka z zalegającego pokarmu, podobnie jak koty zwracają połkniętą sierść.

Liofilizowane owoce i warzywa – dawka witamin przez cały rok

Z pewnością każdy z nas uwielbia spożywać świeże owoce. Dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej niezwykle skutecznie wzmacnia. Niestety, sezon...

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Może Cię zainteresuje: