Zwierzęta Świnka miniaturka - żywienie

Świnka miniaturka – żywienie

-

Naturalnym sposobem żywienia się świń jest zjadanie roślin zielonych, nasion, jakie można znaleźć na ziemi oraz wykopywanie bulw, korzeni, chrząszczy i innych bezkręgowców.

Świnki lubią zielone rośliny, gotowane ziemniaki, makaron, ryż, warzywa, owoce, śrutowaną pszenicę, kukurydzę, owies. Zbyt duże ilości wysokokalorycznego pokarmu (zboża) może prowadzić do otyłości świnki, by tego uniknąć należy pamiętać nie tylko o właściwej diecie, ale i dużej dawce ruchu.

Źródło: sxc.hu

Karmić należy świnki dwa razy dziennie. Zwierzęta muszą mieć stały dostęp do wody pitnej.

Uwaga!

Nie powinno się karmić świnek karmą przeznaczoną dla „zwykłych świń”, ponieważ jej skład sprzyja przybieraniu na wadze.

Chcielibyście mieć świnkę mikro? Dlaczego? 🙂 Podzielcie się opiniami.

Monika Gajda

Monika Gajda – absolwetka studiów psychologicznych UJ. Pracowała w schronisku dla zwierząt, jest pettsiterką (http://www.opiekadlapsaikota.za.pl/). Ukończyła kurs trenera Alteri oraz Kurs Dyplomowy dla Behawiorystów Zwierzęch COAPE. Uczestniczy w seminariach o tematyce kynologicznej oraz prowadzi wykłady dla opiekunów zwierząt. Pracuje w COAPE Polska - instytucji kształcącej behawiorystów zwierzęcych i prowadzącej kursy o tematyce kynologicznej.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Świat zwierząt fascynuje mnie od czasów dzieciństwa. Mój pierwszy pies, owczarek niemiecki, pokazał mi jak zawiłe relacje łączą psy z ludźmi, jakie problemy komunikacyjne pojawiają się pomiędzy psem a człowiekiem. Uczęszczaliśmy razem na szkolenia prowadzone w tradycyjny sposób – PT, POI, POII, POIII (PT - pies towarzyszący, PO - pies obronny) – jednak porównując je teraz do szkolenia nowoczesnymi metodami mogę stwierdzić, że te drugie dają znacznie lepsze efekty, sprawiają, że nauka jest przyjemnością i wspierają tworzenie więzi między psem a właścicielem.

Staram się cały czas pogłębiać swoją wiedzę na temat zachowania się i uczenia zwierząt. Za pomoc w nauce muszę podziękować przede wszystkim moim własnym psom: nieżyjącemu już Briksowi (owczarek niemiecki), Tinie (owczarek niemiecki), Dyziowi (kundelek, trafił do mnie przy okazji ewakuacji schroniska zagrożonego powodzią, spędził tam 4 lata), Bubie (kundelek, trafiła do mnie ze schroniska, gdzie przeżyła długie 2 lata) Dla Buby szczególne podziękowania za dzielne towarzyszenie mi w kursie trenerskim Alteri i celujące zdanie egzaminu;)

1 KOMENTARZ

  1. Chciałabym mieć świnkę mikro bo są slodziutkie i potrzebują dużo ruchu tak jak ja. Jestem bardzo sportowa osobą a jak patrzyłam na ich ceny to nie są zbyt duże . Pozdrawiam ♥

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Cuboid – jak przechodzić misję?

Cuboid to jedna z najciekawszych gier logicznych ostatnich lat. Na planszy zawieszonej w powietrzu kierujemy prostopadłościanem, którego musimy umieścić w określonym miejscu (dziurze) na planszy.

Reumatologiczne zapalenie stawów – leczenie

Rozpoczęcie leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów musi być oczywiście poprzedzone prawidłowym zdiagnozowaniem pacjenta. Zawsze najważniejsze są objawy, z powodu których pacjent szuka pomocy medycznej.

Zobacz też

Jak zmienić napis na pasku tytułowym – Internet Explorer

Zmiana napisu na pasku tytułowym w przeglądarce Internet Explorer wiąże się z koniecznością drobnej modyfikacja rejestru.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: