Naturalnym sposobem żywienia się świń jest zjadanie roślin zielonych, nasion, jakie można znaleźć na ziemi oraz wykopywanie bulw, korzeni, chrząszczy i innych bezkręgowców.

Świnki lubią zielone rośliny, gotowane ziemniaki, makaron, ryż, warzywa, owoce, śrutowaną pszenicę, kukurydzę, owies. Zbyt duże ilości wysokokalorycznego pokarmu (zboża) może prowadzić do otyłości świnki, by tego uniknąć należy pamiętać nie tylko o właściwej diecie, ale i dużej dawce ruchu.

Źródło: sxc.hu

Karmić należy świnki dwa razy dziennie. Zwierzęta muszą mieć stały dostęp do wody pitnej.

Uwaga!

Nie powinno się karmić świnek karmą przeznaczoną dla „zwykłych świń”, ponieważ jej skład sprzyja przybieraniu na wadze.

Chcielibyście mieć świnkę mikro? Dlaczego? 🙂 Podzielcie się opiniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzym karmić szczura hodowlanego?
Następny artykułŚwinka miniaturka – hodowla, opieka, cena

Monika Gajda – absolwetka studiów psychologicznych UJ. Pracowała w schronisku dla zwierząt, jest pettsiterką (http://www.opiekadlapsaikota.za.pl/). Ukończyła kurs trenera Alteri oraz Kurs Dyplomowy dla Behawiorystów Zwierzęch COAPE. Uczestniczy w seminariach o tematyce kynologicznej oraz prowadzi wykłady dla opiekunów zwierząt. Pracuje w COAPE Polska - instytucji kształcącej behawiorystów zwierzęcych i prowadzącej kursy o tematyce kynologicznej.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Świat zwierząt fascynuje mnie od czasów dzieciństwa. Mój pierwszy pies, owczarek niemiecki, pokazał mi jak zawiłe relacje łączą psy z ludźmi, jakie problemy komunikacyjne pojawiają się pomiędzy psem a człowiekiem. Uczęszczaliśmy razem na szkolenia prowadzone w tradycyjny sposób – PT, POI, POII, POIII (PT - pies towarzyszący, PO - pies obronny) – jednak porównując je teraz do szkolenia nowoczesnymi metodami mogę stwierdzić, że te drugie dają znacznie lepsze efekty, sprawiają, że nauka jest przyjemnością i wspierają tworzenie więzi między psem a właścicielem.

Staram się cały czas pogłębiać swoją wiedzę na temat zachowania się i uczenia zwierząt. Za pomoc w nauce muszę podziękować przede wszystkim moim własnym psom: nieżyjącemu już Briksowi (owczarek niemiecki), Tinie (owczarek niemiecki), Dyziowi (kundelek, trafił do mnie przy okazji ewakuacji schroniska zagrożonego powodzią, spędził tam 4 lata), Bubie (kundelek, trafiła do mnie ze schroniska, gdzie przeżyła długie 2 lata) Dla Buby szczególne podziękowania za dzielne towarzyszenie mi w kursie trenerskim Alteri i celujące zdanie egzaminu;)

1 KOMENTARZ

  1. Chciałabym mieć świnkę mikro bo są slodziutkie i potrzebują dużo ruchu tak jak ja. Jestem bardzo sportowa osobą a jak patrzyłam na ich ceny to nie są zbyt duże . Pozdrawiam ♥

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here