Okoliczności Jak udekorować stół na urodziny?

Jak udekorować stół na urodziny?

-

Najważniejsza jest zasada harmonii. Powinniśmy tak urządzić stół, aby obrus, dekoracje i naczynia ze sobą współgrały. Motywy roślinne są ładnym urozmaiceniem dekoracji. Jeśli stół jest większych rozmiarów, można zdecydować się na powtarzające się kompozycje kwiatowe lub roślinne na różnych partiach stołu, jeżeli zaś jest mniejszych rozmiarów, najlepiej główną dekorację umieścić na środku stołu. Kwiaty i elementy roślinne zawsze wprowadzają miły nastrój i dopełniają estetykę stołu.

Pamiętajmy, żeby elementy dekoracji nie były zbyt wysokie i nie zasłaniały tym samym gości oraz zbyt masywne, by nie zajmowały więcej przestrzeni niż jest to konieczne. Należy też zwrócić uwagę na to, aby nie wydzielały zbyt intensywnego zapachu. Może nie komponować się on z zapachem potraw lub być dla niektórych gości niemiły.

Stół można przyozdobić także świecami. Płomienie świec wprowadzają wspaniała atmosferę niezależnie od okazji. Mogą potęgować kameralny nastój, intymny, poważny lub uroczysty. Niezależnie od charakteru imprezy, zawsze spełnią swoje zadanie. Również jednak pamiętajmy, aby świeczniki nie były zbyt wysokie i nie dominowały nad innymi elementami stołu. Lepiej, żeby się dobrze wkomponowywały.

Serwetki powinny także stanowić element nie tylko praktyczny, ale i dekoracyjny. Serwetki papierowe mogą się znajdować na środku stołu, natomiast z materiału przy każdym nakryciu. Ich odcień należy dobrać tak, aby współgrał z kolorystyką obrusa i reszty elementów stanowiących wystrój stołu.

Jeżeli urządzamy urodziny w domu, nie należy przesadzać z dekoracją. Powinna być ona subtelna, nie narzucająca się swoją wielkością i czy wystawnością. Lepiej dobrać delikatne subtelne elementy, które umilą atmosferę, ale nie będą razić sztucznością czy przesadnymi kształtami.

Jeśli przyjęcie odbywa się poza domem i przygotowane jest z myślą o większej ilości ludzi, wówczas można pomyśleć o wystawniejszym udekorowaniu stołu. W przypadku bufetu szwedzkiego dobrze się zdecydować na większe dekoracje oraz na większą ich ilość.

Pamiętaj o zasadzie harmonii i odpowiedniości, przyjęcia mogą być organizowane na różny sposób i odpowiednie dobranie dekoracji stołu jest kluczowe.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Poprzedni artykułWybór sukni ślubnej
Następny artykułJak udekorować stół weselny?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zakupy przez Internet – wady i zalety

Transakcje kupna-sprzedaży on-line mają swoje dobre i złe strony. Z reguły niższa cena, nie jest dla wielu konsumentów wystarczającą rekompensatą za konieczność oczekiwania na kupiony produkt, który dopiero po kilku dniach dociera do kupującego.

Ubezpieczenia od sportów ekstremalnych i sportów wysokiego ryzyka – jakie są koszty?

Wakacje to czas wypoczynku i poszukiwania nowych wrażeń. Obecnie coraz więcej osób zamiast spokojnego wypoczynku na plaży preferuje wyjazdy z pewną dawką adrenaliny. W odpowiedzi na zgłaszane zapotrzebowanie w ofertach biur turystycznych pojawia się możliwość wyjazdów połączonych z uprawianiem sportów wysokiego ryzyka, a wraz z nimi – polisy ubezpieczenia od sportów wysokiego ryzyka. Czy sporty wysokiego ryzyka są tym samym co sporty ekstremalne? Na czym polega ubezpieczenie od sportów wysokiego ryzyka?

Zobacz też

Kredyt konsolidacyjny – wady i zalety

Kredyt konsolidacyjny polega na zebraniu wszystkich zadłużeń danego klienta w jedno. Umowa kredytu konsolidacyjnego, gwarantuje nam podjęcie kwoty będącej sumą naszych dotychczasowych zobowiązań. Czasem, w zależności od naszej zdolności kredytowej, możliwe będzie dobranie dodatkowej gotówki. Zobowiązania z innych instytucji na podstawie oświadczenia konsolidacyjnego zostaną spłacone. Będziemy mieli jeden kredyt, co więcej z jedną często o wiele niższą ratą. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które utraciły panowanie nad spłatami i wysokością rat. Możliwe jednak wtedy, kiedy nie dopuściliśmy jeszcze do znacznych opóźnień w płatnościach.

Czy warto zainwestować w deskorolkę elektryczną?

Nowoczesne rozwiązania sprzętowe z roku na rok zyskują na popularności. Coraz chętniej wykorzystujemy je do codziennego użytku i posługujemy...

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Może Cię zainteresuje: