Okoliczności Jaka muzyka na studniówkę?

Jaka muzyka na studniówkę?

-

Na szczęście da się obie strony pogodzić. Jeżeli chodzi o odwieczny dylemat: DJ czy zespół? – polecam oba! Jeżeli tylko stać na to organizatorów, bardzo dobrym pomysłem jest zainwestować w urozmaicenie imprezy w ten sposób. Oczywiście jestem zwolennikiem czynienia ze studniówki imprezy w starym stylu, stąd większość scenicznego czasu oddałbym do jednak w ręce zespołu, mimo to uważam, że godzina czy dwie muzyki dyskotekowej, puszczanej przez DJ-a, świetnie się sprawdzi. Nastolatki, którzy, nie łudźmy się, tradycyjnie pojętego tańca towarzyskiego nie darzą szczególnie sympatią bądź brakuje im talentu, by komfortowo czuć się na zabawie, z radością przyjmą chwilę oddechu od sztywnej formy i powyginają się w rytm znanych z klubów melodii, gdzie swoboda ruchów jest zdecydowanie większa.

Gdyby pytać o konkretne gatunki, które powinny pojawić się na studniówce, to na pewno nie powinno na niej zabraknąć disco polo! Dużo osób wstydzi się tego specyficznie polskiego tworu o wątpliwej jakości artystycznej, młodzi ludzie również go zbytnio nie szanują, ale aspekt komiczny i powszechna znajomość – któż z nas nie potrafiłby zaśpiewać refrenu „Jesteś szalona” grupy Boys? – czynią z disco polo idealny materiał na wszelkiego rodzaju imprezy, ze studniówką włącznie. Każdy szanujący się zespół muzyczny nawykły do gry na weselach dysponuje sporym repertuarem tego typu. Z tego samego względu świetnie spiszą się dziś brzmiące już kiczowato hity disco lat osiemdziesiątych i wczesnych dziewięćdziesiątych, w rodzaju „Don’t talk just kiss” i im podobnych.

Skoro o latach osiemdziesiątych mowa – powstało wówczas mnóstwo tanecznych hitów idealnych na taką okazję, a tworzący wówczas artyści dziś uchodzą za kultowych, na przykład Michael Jackson. Jest więc z czego wybierać.

Odradzałbym piosenki hip hopowe. Raz, że ciężko znaleźć rap bez przekleństw, a pewien poziom kultury trzeba jednak zachować, dwa – ambitniejsze lub ciekawsze artystycznie kawałki rzadko mają odpowiedni rytm, by stanowić dobry podkład do zabawy tanecznej.

Jaka muzyka leciała na Waszej studniówce i jak się bawiliście? Macie swoje ulubione hity, które kojarzą Wam się ze studniówką?

Artur Jabłoński

Artur Jabłoński – dziennikarz, copywriter, krytyk literacki. Współpracuje z portalami Onet.pl i kulturalnytorun.pl oraz kilkoma pismami, między innymi pisze recenzje dla „Tygodnika Powszechnego” i „Nowych Książek”. Absolwent filologii polskiej.

 


Nasz specjalista pisze o sobie:

Zasadniczo mam dwie pasje: literaturę i muzykę. W obu nie uznaję żadnych ograniczeń, ciągle poszukuję czegoś nowego, nie odrzucam niczego jedynie na zasadzie przynależności gatunkowej.  Sam koncertuję, gram na gitarze i śpiewam, przede wszystkim utwory wpisujące się w obręb poezji śpiewanej, aczkolwiek jako słuchacz równie często sięgam po melodie daleko odbiegające od tego nurtu, np. downtempo czy trip-hop. Kiedy tylko mogę, czytam, a swoim zdaniem o tym, co przeczytam, dzielę się w recenzjach literackich publikowanych w różnych ogólnopolskich pismach i portalach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Tarta cytrynowa – przepis

Jeśli na stole pojawi się niskie ciasto z kruchym, cienkim spodem i karbowanym brzegiem, wypełnione słodkim lub słonym nadzieniem, to można mieć pewność, że będzie to tarta.

Jak dbać o bezpieczeństwo dzieci w Internecie?

Żyjemy w dwudziestym pierwszym wieku, w dobie komputerów i Internetu, który pomimo wielu zalet również stanowi zagrożenie przede wszystkim dla najmłodszych.

Zobacz też

Zdradziłam na wieczorze panieńskim. Co robić?

Odkąd na wieczorach panieńskich zagościli atrakcyjni tancerze, słynna kobieca wierność została wystawiona na próbę. Powiedzmy szczerze, że niestety nie zawsze udaje jej się zdać ten egzamin. Co zatem powinna zrobić dziewczyna, która zdradziła swojego narzeczonego na wieczorze panieńskim?

Paczki do Anglii – tania wysyłka kurierem

Anglia jest popularnym kierunkiem wysyłek paczek zagranicznych. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się ze...

Jaka karma dla psiego alergika?

Mały alergik w domu to wyzwanie. Należy zadbać o odpowiednie jedzenie dopasowane do potrzeb, dobrać kosmetyki do pielęgnacji, a...

Może Cię zainteresuje: