Warto więc zawczasu zadbać o to, by w natłoku elementów do przygotowania czy poprawienia nie zapomnieć o doborze odpowiedniego repertuaru. Nie ma nic gorszego niż ustawiona na losowe wybieranie playlista komputera, która w pewnym momencie uraczy nas na przykład przypadkowo zapodzianą w folderze melodią ze Smurfów. Czar pryska! Z tego powodu również tym razem nie polecam zdawania się na niesprawdzone youtubowe wskazania, tudzież nieprzesłuchane zawczasu składanki. Skoro zależy nam, by wszystko wyszło idealnie, jest to kolejny element, który się na to składa.

Myśląc o konkretnych utworach, należy przede wszystkim uwzględnić preferencje osoby zaproszonej. Każdy na swój sposób rozumie słowo romantyczne i choć istnieją pewne uniwersalne wyznaczniki i intuicyjne pojęcie, do których możemy się odwołać, granice są jednak płynne. Bezpiecznie będzie w takiej sytuacji poruszać się albo faktycznie pośród legendarnych i ponadczasowych przebojów, albo – jeżeli chcemy błysnąć oryginalnością – posłużyć się kryterium gatunkowym.

Jeżeli stawiamy na to drugie, dobrym wyborem będzie jazz. Istnieje wiele składanek przygotowanych specjalnie z myślą o tego typu okazjach, wystarczy szukać wpisując w wyszukiwarce hasło „romantic jazz”, funkcjonujące jako osobna kategoria. Sensowny wybór utworów można znaleźć na stronie sissimidis.com.br/100-Romantic-Jazz-Songs.html. Myślę, że długością trwania będzie wystarczająca nawet dla wieczorów przedłużających się w nieskończoność.

Tym, którzy pragną oprzeć się tylko na klasyce, polecam sięgnięcie po piosenki takie jak: „Hello” Lionela Ritchiego, „Can you feel the love tonight” Eltona Johna, utwory Barry’ego White’a, „Wonderful tonight” Erica Claptona czy nieśmiertelne „I don’t wanna miss a thing” Aerosmith. Zestawienie najpopularniejszych piosenek o miłości – idealnych na romantyczny wieczór – dobranych również pod względem ich przydatności na wesele znajduje się na stronie mag.weddingcentral.com.au/music/songs/love-songs.htm. Jest ich tam tak dużo, że z łatwością skomponujesz zestaw, który wypełni cały wieczór. Życzę, żeby był udany!

Jakie kawałki Wy wybieracie na romantyczny wieczór? Podajcie tytuły w komentarzach!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak rozkochać w sobie dziewczynę?
Następny artykułMój ojciec się żeni – jak zachować się na ślubie?

Artur Jabłoński – dziennikarz, copywriter, krytyk literacki. Współpracuje z portalami Onet.pl i kulturalnytorun.pl oraz kilkoma pismami, między innymi pisze recenzje dla „Tygodnika Powszechnego” i „Nowych Książek”. Absolwent filologii polskiej.

 


Nasz specjalista pisze o sobie:

Zasadniczo mam dwie pasje: literaturę i muzykę. W obu nie uznaję żadnych ograniczeń, ciągle poszukuję czegoś nowego, nie odrzucam niczego jedynie na zasadzie przynależności gatunkowej.  Sam koncertuję, gram na gitarze i śpiewam, przede wszystkim utwory wpisujące się w obręb poezji śpiewanej, aczkolwiek jako słuchacz równie często sięgam po melodie daleko odbiegające od tego nurtu, np. downtempo czy trip-hop. Kiedy tylko mogę, czytam, a swoim zdaniem o tym, co przeczytam, dzielę się w recenzjach literackich publikowanych w różnych ogólnopolskich pismach i portalach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here