Okoliczności Muzyka na romantyczny wieczór we dwoje

Muzyka na romantyczny wieczór we dwoje

-

Warto więc zawczasu zadbać o to, by w natłoku elementów do przygotowania czy poprawienia nie zapomnieć o doborze odpowiedniego repertuaru. Nie ma nic gorszego niż ustawiona na losowe wybieranie playlista komputera, która w pewnym momencie uraczy nas na przykład przypadkowo zapodzianą w folderze melodią ze Smurfów. Czar pryska! Z tego powodu również tym razem nie polecam zdawania się na niesprawdzone youtubowe wskazania, tudzież nieprzesłuchane zawczasu składanki. Skoro zależy nam, by wszystko wyszło idealnie, jest to kolejny element, który się na to składa.

Myśląc o konkretnych utworach, należy przede wszystkim uwzględnić preferencje osoby zaproszonej. Każdy na swój sposób rozumie słowo romantyczne i choć istnieją pewne uniwersalne wyznaczniki i intuicyjne pojęcie, do których możemy się odwołać, granice są jednak płynne. Bezpiecznie będzie w takiej sytuacji poruszać się albo faktycznie pośród legendarnych i ponadczasowych przebojów, albo – jeżeli chcemy błysnąć oryginalnością – posłużyć się kryterium gatunkowym.

Jeżeli stawiamy na to drugie, dobrym wyborem będzie jazz. Istnieje wiele składanek przygotowanych specjalnie z myślą o tego typu okazjach, wystarczy szukać wpisując w wyszukiwarce hasło „romantic jazz”, funkcjonujące jako osobna kategoria. Sensowny wybór utworów można znaleźć na stronie sissimidis.com.br/100-Romantic-Jazz-Songs.html. Myślę, że długością trwania będzie wystarczająca nawet dla wieczorów przedłużających się w nieskończoność.

Tym, którzy pragną oprzeć się tylko na klasyce, polecam sięgnięcie po piosenki takie jak: „Hello” Lionela Ritchiego, „Can you feel the love tonight” Eltona Johna, utwory Barry’ego White’a, „Wonderful tonight” Erica Claptona czy nieśmiertelne „I don’t wanna miss a thing” Aerosmith. Zestawienie najpopularniejszych piosenek o miłości – idealnych na romantyczny wieczór – dobranych również pod względem ich przydatności na wesele znajduje się na stronie mag.weddingcentral.com.au/music/songs/love-songs.htm. Jest ich tam tak dużo, że z łatwością skomponujesz zestaw, który wypełni cały wieczór. Życzę, żeby był udany!

Jakie kawałki Wy wybieracie na romantyczny wieczór? Podajcie tytuły w komentarzach!

Artur Jabłoński

Artur Jabłoński – dziennikarz, copywriter, krytyk literacki. Współpracuje z portalami Onet.pl i kulturalnytorun.pl oraz kilkoma pismami, między innymi pisze recenzje dla „Tygodnika Powszechnego” i „Nowych Książek”. Absolwent filologii polskiej.

 


Nasz specjalista pisze o sobie:

Zasadniczo mam dwie pasje: literaturę i muzykę. W obu nie uznaję żadnych ograniczeń, ciągle poszukuję czegoś nowego, nie odrzucam niczego jedynie na zasadzie przynależności gatunkowej.  Sam koncertuję, gram na gitarze i śpiewam, przede wszystkim utwory wpisujące się w obręb poezji śpiewanej, aczkolwiek jako słuchacz równie często sięgam po melodie daleko odbiegające od tego nurtu, np. downtempo czy trip-hop. Kiedy tylko mogę, czytam, a swoim zdaniem o tym, co przeczytam, dzielę się w recenzjach literackich publikowanych w różnych ogólnopolskich pismach i portalach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zawieranie umów z „samym sobą” w spółce

Spółka jawna należy do spółek osobowych. Nie ma ona osobowości prawnej, jak spółka kapitałowa, lecz mimo to może zawierać umowy we własnym imieniu (imieniu spółki) a także może wytaczać powództwa i sama zostać pozwana. Spółka jawna posiada swój majątek, który stanowią wkłady wniesione przez wspólników - lecz za wszelkie jej zobowiązania wspólnicy odpowiadają także własnym, odrębnym majątkiem.

Niemowlę na basenie – od kiedy?

Zajęcia dla niemowląt stają się coraz bardziej popularne. W wodzie pluskają się wraz z rodzicami coraz mniejsze dzieci. Celem raczej nie jest nauka pływania, ale oswajanie maluszków z wodą.

Zobacz też

Jak oszczędzać na emeryturę?

Teoretycznie za odkładanie na emeryturę odpowiadać nie powinniśmy. W teorii cześć środków jakie zarabiamy jest zbierana w Pierwszym filarze emerytalnym, czyli ZUS ie, oraz w OFE. Teoria wygląda na prawdę pięknie, jednakże w przypadku ZUS-u rozmija się z praktyką do tego stopnia, że powinien zostać wymyślony oksymoron „odkładanie na emeryturę w ZUS-ie”. Wiemy o tym wszyscy, mówimy w chwili kiedy chcemy ponarzekać , ale czy coś z tym robimy?

Jak znaleźć dobrą firmę rekrutacyjną w Krakowie?

Już nie tyle z roku na rok, co z miesiąca na miesiąc rośnie popyt na profesjonalne usługi rekrutacyjne. Pandemia...

Kto może prowadzić szkolenia BHP?

Prowadząc firmę, jednym z obowiązków przedsiębiorcy, który dodatkowo zatrudnia pracowników, jest przeprowadzenie szkoleń z zakresu BHP. Kto może się...

Może Cię zainteresuje: