Budowa domu Czym kierować się przy wyborze dobrych okien?

Czym kierować się przy wyborze dobrych okien?

-

Okna Lublin i drzwi to jedne z najważniejszych elementów. Nie tylko w domu, ale także w mieszkaniu. Jeżeli dana nieruchomość nie będzie wyposażona w stolarkę okienną i drzwiową, nie ma szans na to, aby wprowadzić się do środka – nawet, jeżeli inne elementy są już na ukończeniu. Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu okien?

Odpowiednie profile okienne

Przykładową ofertę okien i drzwi można zobaczyć na https://www.oknanaleczowska.pl/. Można również obejrzeć wiele innych ofert różnych producentów, ale bez odpowiedniej wiedzy, nikt nie będzie wiedział, jaką decyzję ma podjąć. Każda osoba zainteresowana stolarką okienną musi uświadomić sobie, że bardzo ważnym czynnikiem są odpowiednie profile okienne. Do wyboru mamy okna:

  • plastikowe (PCV),
  • drewniane,
  • aluminiowe (plastikowe z nakładką aluminiową).

Każdy z tych profili ma swoje wady oraz zalety. Należy je dokładnie przeanalizować, aby przejść do kolejnego kroku.

Dobre parametry

Podczas zakupu okien należy porównać do siebie takie parametry jak współczynnik przenikania ciepła oznaczony literą U. Maksymalna wartość to 1,1 W/(m2K). Kolejny, bardzo ważny parametr to izolacja akustyczna, która oznaczona jest za pomocą liter RW. Przy mało ruchliwej ulicy poziom tego parametru powinien utrzymać się na poziomie 30-32 dB. Przy dużym hałasie zalecana izolacja akustyczna to 40dB.

Sposób otwierania okna

Decydując się na zakup okien, należy wybrać sposób otwierania okna. Nie tylko, jeżeli chodzi o własne preferencje, ale także możliwości budynku, aby mogło się okazać, że owe okna można faktycznie otworzyć. Najważniejszy jest jednak sposób otwierania okien tarasowych. Do wyboru są drzwi tarasowe otwierane w sposób tradycyjny oraz modele przesuwne.

Dodatkowe akcesoria

Okna to także dodatkowe akcesoria jak chociażby dobra ochrona pod postacią odpowiednich systemów antywłamaniowych. Mieszkania/domy w niebezpiecznych, czy też ruchliwych częściach miasta mają swoje wymogi, które niejako wymuszają założenie okien z nowoczesnymi systemami antywłamaniowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Soul Calibur – sterowanie

Sterowanie w Soul Calibur składa się z 4 rodzajów ataku, które możemy ustawić według własnych preferencji w menu gry.

Konieczność posiadania kasy fiskalnej

Konieczność posiadania kasy fiskalnej wynika z ustawy o VAT i dotyczy zarówno czynnych, jak i zwolnionych podatników VAT. Oznacza to, że zwolnienie podmiotowe z podatku VAT nie uprawnia do rezygnacji z ewidencji przy pomocy kasy fiskalnej. Jakie podmioty są zatem zobowiązane do prowadzenia ewidencji za pomocą kasy fiskalnej, a jakie zwolnione z tego obowiązku? Przedstawiamy kluczowe zagadnienia.

Zobacz też

Wyposażenie biurka gamingowego – co powinno się w nim znaleźć?

Rynek gier komputerowych na przestrzeni ostatnich lat prężnie się...

Paczki do Anglii – tania wysyłka kurierem

Anglia jest popularnym kierunkiem wysyłek paczek zagranicznych. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się ze...

Jaka karma dla psiego alergika?

Mały alergik w domu to wyzwanie. Należy zadbać o odpowiednie jedzenie dopasowane do potrzeb, dobrać kosmetyki do pielęgnacji, a...

Może Cię zainteresuje: