Budowa domu Czym kierować się przy wyborze dobrych okien?

Czym kierować się przy wyborze dobrych okien?

-

Okna Lublin i drzwi to jedne z najważniejszych elementów. Nie tylko w domu, ale także w mieszkaniu. Jeżeli dana nieruchomość nie będzie wyposażona w stolarkę okienną i drzwiową, nie ma szans na to, aby wprowadzić się do środka – nawet, jeżeli inne elementy są już na ukończeniu. Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu okien?

Odpowiednie profile okienne

Przykładową ofertę okien i drzwi można zobaczyć na https://www.oknanaleczowska.pl/. Można również obejrzeć wiele innych ofert różnych producentów, ale bez odpowiedniej wiedzy, nikt nie będzie wiedział, jaką decyzję ma podjąć. Każda osoba zainteresowana stolarką okienną musi uświadomić sobie, że bardzo ważnym czynnikiem są odpowiednie profile okienne. Do wyboru mamy okna:

  • plastikowe (PCV),
  • drewniane,
  • aluminiowe (plastikowe z nakładką aluminiową).

Każdy z tych profili ma swoje wady oraz zalety. Należy je dokładnie przeanalizować, aby przejść do kolejnego kroku.

Dobre parametry

Podczas zakupu okien należy porównać do siebie takie parametry jak współczynnik przenikania ciepła oznaczony literą U. Maksymalna wartość to 1,1 W/(m2K). Kolejny, bardzo ważny parametr to izolacja akustyczna, która oznaczona jest za pomocą liter RW. Przy mało ruchliwej ulicy poziom tego parametru powinien utrzymać się na poziomie 30-32 dB. Przy dużym hałasie zalecana izolacja akustyczna to 40dB.

Sposób otwierania okna

Decydując się na zakup okien, należy wybrać sposób otwierania okna. Nie tylko, jeżeli chodzi o własne preferencje, ale także możliwości budynku, aby mogło się okazać, że owe okna można faktycznie otworzyć. Najważniejszy jest jednak sposób otwierania okien tarasowych. Do wyboru są drzwi tarasowe otwierane w sposób tradycyjny oraz modele przesuwne.

Dodatkowe akcesoria

Okna to także dodatkowe akcesoria jak chociażby dobra ochrona pod postacią odpowiednich systemów antywłamaniowych. Mieszkania/domy w niebezpiecznych, czy też ruchliwych częściach miasta mają swoje wymogi, które niejako wymuszają założenie okien z nowoczesnymi systemami antywłamaniowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zabezpieczyć plik tekstowy hasłem?

O ile zabezpieczanie hasłem rozmaitych programów, np. przed dziećmi, nie wymaga zbyt zaawansowanych programów szyfrujących, tak w przypadku ważnych plików tekstowych warto zaopatrzyć się w dedykowany program.

Co zrobić, kiedy dziecko woli nianię?

Łączenie macierzyństwa z pracą zawodową jest niezwykle trudnym zadaniem. Można nawet powiedzieć, że idealne spełnianie obu ról naraz jest praktycznie niemożliwe. Czasami może się więc zdarzyć, że opiekunka dziecka zacznie stawać się ważniejsza dla dziecka niż mama. Co zrobić w takiej sytuacji?

Zobacz też

Zabawy plastyczne dla dzieci

Plastyka jako dziedzina sztuki służy rozwijaniu wyobraźni dziecka, powoduje że widzi ono dalej, że widzi więcej. Uwrażliwia na to co jest wokoło. Dzieci jako twórcy mogą mieć poczucie wyjątkowości.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: