Budowa domu Przegląd 5. najciekawszych projektów małych domów

Przegląd 5. najciekawszych projektów małych domów

-

Projekty małych domów to częsty wybór Inwestorów, którzy planują budowę domu, by zrealizować marzenia o własnej przestrzeni z ogrodem. Różnorodna oferta Pracowni ARCHON+ obejmuje liczną kolekcję gotowych projektów małych domów, spośród których z powodzeniem można wybrać ten dobrze dostosowany do indywidualnych potrzeb rodziny, a także zgodny z wymogami zdefiniowanymi w MPZP lub WZ działki. To projekty, które spełnią oczekiwania Inwestorów, ceniących atrakcyjną stylistykę wykończenia  oraz funkcjonalne rozwiązania przestrzenne. Takie właśnie projekty domów o powierzchni użytkowej do 100 m2 prezentujemy Państwu w naszym artykule.

  • „Dom w kostrzewach 4” to ekonomiczna w budowie, prosta bryła parterowa z dachem dwuspadowym. Z powodzeniem wpiszemy ją w niewielką działkę. Jest to wariant domu bez garażu, oferujący wygodną przestrzeń dla czteroosobowej rodziny. Ten nowoczesny budynek z rodziny projekty domów małych, prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Zadbano o piękną kompozycję wykończenia, a strefę wejściową podkreślono ramą. Niewielkie wnętrze prezentuje klarowny podział na część dzienną i nocną. Przestronna strefa dzienna, otwarta na taras i ogród, tworzy przyjazny azyl dla całej rodziny. Przesuwny system otwierania drzwi tarasowych podkreśla nowoczesny charakter oraz zwiększa możliwości aranżacyjne. Na strefę prywatną składają się trzy pokoje i komfortowa łazienka. Garderoba i miejsca na szafy do przechowywania pozwolą na utrzymanie idealnego porządku w domu.

Dom w kostrzewach 4

  • „Dom w renklodach 12” zwraca uwagę nowoczesnym wykończeniem i interesująco zaprojektowaną parterową bryłą z wysuniętym przed frontową elewację garażem. Dom wieńczy czterospadowy dach, a okazałe przeszklenia dodają lekkości. Przestrzeń strefy dziennej została doskonale doświetlona, otwiera się stąd wspaniały widok na taras i ogród. Strefa prywatna została czytelnie oddzielona od dziennej, co zapewnia wszystkim domownikom komfortowe warunki użytkowania. W korytarzu, z którego dostępne są pokoje prywatne przewidziano możliwość montażu licznych szaf do przechowywania. W części prywatnej domu mamy sypialnię rodziców i dwa pokoje dzieci oraz komfortową łazienkę z pełnym wyposażeniem. Z kolei strefa gospodarcza to kotłownia gazowa połączona z funkcją pralni i garaż.

Dom w renklodach 12

  • „Dom w lucernie 10” jest nowoczesnym budynkiem o prostej bryle z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem. Przestronna strefa dzienna na parterze domu jest efektownie otwarta na taras i ogród. Strefę prywatną poddasza tworzą trzy pokoje, doświetlone nowoczesnymi portfenetrami. Nie brak w nich miejsc na szafy do przechowywania, a całość dopełnia komfortowa łazienka i pralnia. Strefa gospodarcza to wpisany w bryłę domu garaż, połączony z gazową kotłownią z osobnym wyjściem na zewnątrz, w której przewidziano miejsce do Atutem tego małego, ekonomicznego projektu od Pracowni ARCHON+  jest możliwość realizacji na niewielkiej działce.

Dom w lucernie 10

  • „Dom w borówkach 5” jest ekonomicznym, nowoczesnym domem z poddaszem użytkowym o prostej bryle z dwuspadowym dachem i jednostanowiskowym garażem. To atrakcyjny budynek z modnie zakomponowaną elewacją, wykończenie bazuje na połączeniu stonowanych tynków i drewnianej okładziny. Otwartą strefę dzienną z salonem, jadalnią i kuchnią połączono z dużym tarasem, który przesłania drewniana pergola. Stanowi on wygodną przestrzeń rodzinnego relaksu, a latem będzie służył za jadalnię na świeżym powietrzu. Przestrzeń kuchni w ramach części dziennej wizualnie oddziela półwysep, przy którym mamy miejsce na barek śniadaniowy i wygodny blat do pracy. Wśród pomieszczeń strefy prywatnej na poddaszu zaprojektowano cztery pokoje z nowoczesnymi portfenetrami oraz komfortową łazienkę i pralnię. Dom zachwyca optymalnym wykorzystaniem każdego fragmentu przestrzeni.

Dom w borówkach 5

  • Dom w motylkach jest przykładem niewielkiej, a równocześnie bardzo funkcjonalnej bryły z poddaszem użytkowym. To nowoczesny budynek z dużymi przeszkleniami panoramicznymi. Otwartą przestrzeń strefy dziennej na parterze poszerza okazała strefa tarasowa. W programie kuchni przewidziano miejsce na okazały, wielofunkcyjny półwysep, w pobliżu mamy do dyspozycji także spiżarnię. Strefę prywatną na poddaszu tworzą: sypialnia rodziców, dwa pokoje dziecięce oraz komfortowa łazienka. Pomieszczenia oferują miejsce na praktyczne umeblowanie.

Dom w motylkach

Szczegółowe informacje o projektach dostępne są na www.archon.pl

Na stronie pracowni można także sprawdzić aktualne koszty budowy zaprezentowanych domów. Wyliczenia  bazują na kosztorysach szczegółowych, opracowanych na podstawie krajowych stawek Sekocenbud i odzwierciedlają rzeczywiste wyceny. Zestawienia dostępne są w zakładce kosztorys na stronach poszczególnych projektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Kotlety ziemniaczane – przepis

Prosty i szybki przepis przygotowywany z najbardziej popularnych w kuchni polskiej warzyw – ziemniaków. Kotlety świetnie smakują z każdym rodzajem sosu i surówką.

Dobre maniery przy stole

Odpowiednie zachowanie się przy stole stanowi część kulinarnego savoir vivre’u i świadczy o naszej kulturze osobistej. Przestrzeganie pewnych zasad może też przyczynić się do lepszego trawienia pokarmu. Dlatego warto poznać kilka zasad na temat tego, jak nie należy zachowywać się przy stole.

Zobacz też

Synchronizacja kontaktów Gmail z Outlook

Google Mail to coraz bardziej popularna skrzynka pocztowa, obok programu Outlook, który również jest często wykorzystywany do zarządzania pocztą e-mail. Aby móc bez problemu przenosić kontakty z Gmaila do Outlooka, konieczne jest wykonanie kilku czynności.

Zmywarki na sferis.pl – sprzęt wysokiej jakości dla każdego

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Może Cię zainteresuje: