Choroby Domowe sposoby na ból gardła

Domowe sposoby na ból gardła

-

1) Płukanie gardła

Płukanie gardła to metoda, która powinna przynieść natychmiastowe uśmierzenie bólu. Trzeba jednak wiedzieć, z czego przyrządzić płukankę. Najbardziej zalecane są napary z rumianku, tymianku, szałwii oraz kory dębu. Można przygotować również solankę (łyżeczka soli na jedną szklankę ciepłej wody) i dodać do niej – jeśli mamy w domu – dwie krople propolisu. Zalecane jest także płukanie gardła sokiem z kapusty bądź z buraka.

Ważne, żeby płukanka – niezależnie od rodzaju – nie była za gorąca (optymalna temperatura naparu to temperatura pokojowa). Należy ją powtarzać kilka razy dziennie; np. co trzy godziny. Jeśli ból gardła jest objawem anginy, to najlepiej płukać gardło ciepłą wodą z sokiem cytrynowym.

2) Picie naparów

Na ból gardła szczególnie zalecane jest napar z kwiatów krwawnika, który należy pić trzy razy dziennie. Jeśli bólowi gardła towarzyszy kaszel, warto przygotować wywar z połowy korzenia pietruszki. Korzeń trzeba gotować w litrze wody przez około godzinę, żeby wywar był gotowy i skuteczny. Należy pić go raz dziennie, przed snem.

W przypadku bólu gardła zalecane jest dodawanie do herbaty soków z owoców np. z maliny. Można także pić ciepłe mleko z czosnkiem oraz z miodem bądź wywar z imbiru.

3) Syrop z cebuli

W przypadku bólu gardła zalecany jest także syrop z cebuli. Można go zrobić w kilka minut. Wystarczą dwie cebule, cytryna i miód. Należy pić 2-4 łyżki dziennie.

Przepis: Posiekaj cebulę. Następnie z cytryny wyciśnij sok i połącz go z dziesięcioma łyżkami miodu. Wymieszaj wszystkie składniki i zostaw na około 24 godziny w ciepłym miejscu (od czasu do czasu miksturę można przemieszać). Po upływie doby wystarczy tylko odcedzić i syrop jest gotowy.

4) Kompres

Przygotuj roztwór z zimnej wody i 2 łyżek octu spirytusowego. Zrób z niego okłady na szyję, dekolt i na łopatki. Dodatkowo owiń się np. ciepłym szalem bądź ręcznikiem. Po upływie około 2 godzin ból powinien minąć.

Pamiętaj, że w przypadku bólu gardła niewskazane jest picie alkoholu, palenie papierosów oraz spożywanie ostro przyprawionych potraw. Jeżeli ani powyższe sposoby nie zadziałają ani preparaty z apteki (typu tabletki do ssania), koniecznie udaj się do lekarza laryngologa.

Znacie jakieś inne domowe sposoby z bólem gardła? Czy myślicie, że faktycznie można obyć się bez tabletek?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak i czy warto inwestować w sztukę?

W polskich realiach dzieła sztuki rzadko są postrzegane jako atrakcyjna lokata kapitału. Przyczyn tego stanu rzeczy można upatrywać nie tylko w krótkiej historii rodzimego rynku. Okazuje się bowiem, że popyt na inwestycje alternatywne w danym kraju jest mocno uzależniony od stopnia zamożności społeczeństwa. To uwarunkowanie sprawia, że z czysto teoretycznego punktu widzenia rodzimy rynek dzieł sztuki posiada spory potencjał rozwojowy.

Najlepsze komputerowe gry logiczne

W ostatnich latach gry logiczne ewoluowały z prostych – znanych głównie z darmowych gier przeglądarkowych – na bardziej rozbudowane, które wyróżniają się nie tylko elementami logicznymi, lecz także są połączeniem innych gatunków, oferując wiele godzin zabawy.

Zobacz też

Zasiłek chorobowy w Austrii.

Zasiłek chorobowy w Austrii określany jest mianem Krankengeld i przysługuje każdemu pracownikowi, który nie jest zdolny do wykonywania pracy. Zasiłek chorobowy w Austrii przyznawany jest na podstawie orzeczenia wystawionego przez lekarza o niezdolności do pracy. Orzeczenie to należy przekazać do kasy chorych. Aby otrzymać Krankengeld, należy złożyć stosowny wniosek.

Brak apetytu w ciąży – czy stanowi powód do niepokoju?

Większość kobiet spodziewających się dziecka zmaga się z nieposkromioną chęcią jedzenia. Tymczasem niektóre panie uskarżają się na brak apetytu...

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Może Cię zainteresuje: