Ciasta i desery Masa truskawkowa do tortu - przepis

Masa truskawkowa do tortu – przepis

-

Jednym z wyśmienitych przepisów na wykorzystanie truskawek, świeżych czy mrożonych, jest tort z masą truskawkową. Doskonały, lekki i smaczny deser, który zasmakuje chyba każdemu. Dodatkowo masa truskawkowa może być wykorzystana również do naleśników czy innych wypieków, jak np. kruche babeczki, gdyż wspaniale uzupełni ich smak.

Do przygotowania jednego z rodzajów masy truskawkowej będą potrzebne:

1/2 kilograma truskawek
1 szklanka śmietany kremówki 36%
1 opakowanie galaretki truskawkowej
3 łyżki cukru

Galaretkę należy rozpuścić w połowie wody, która podana jest na opakowaniu i przestudzić. Truskawki, dokładnie umyte, pozbawione ogonków i osuszone zmiksować, a śmietanę ubić na sztywno. Truskawki należy połączyć ze śmietaną i do całości wlać przestudzoną galaretkę. Tak przygotowaną masę wstawiamy do lodówki, aby lekko stężała i dopiero w takiej postaci wlewamy ostrożnie na przygotowany biszkopt.

Inny z przepisów mówi, że do wykonania masy truskawkowej będą potrzebne:

2 jajka
1 paczka cukru waniliowego
6 łyżek cukru
1 margaryna 200 g
niecały kg truskawek
małe opakowanie żelatyny spożywczej


Cukier – zarówno waniliowy, jak i zwykły – oraz jajka ubić na parze, czyli – w szerokim rondelku zagotować wodę, do niej włożyć mniejszy garnek, lub ułożyć na nim miskę i to właśnie w niej ubijać składniki, cały czas gotując wodę w dolnym naczyniu. Margarynę o temperaturze pokojowej ucieramy i dodajemy do mocno wystudzonej masy z jajek.

Truskawki, jeżeli są świeże, dokładnie myjemy, odrywamy ogonki i osuszamy z nadmiaru wody. Jeżeli są mrożone, dokładnie je rozmrażamy i pozbywamy się nadmiaru wody oraz soku. Następnie owoce należy zmiksować, połączyć z wcześniej przygotowanymi składnikami i rozrobić żelatynę. Do szklanki wlewamy 2 łyżki zimnej wody, wsypać do niej żelatynę i dokładnie mieszamy. Należy dolać jeszcze 5 łyżek wody, nadal mieszać, wlać całość do owocowej masy i dokładnie połączyć. Masę można włożyć jeszcze na chwilę do lodówki, aby nieco stężała, po czym ostrożnie wyłożyć na biszkopt lub babeczki – w zależności od przeznaczenia.

Znacie inny masę truskawkową? Podzielcie się nim w komentarzu.

Joanna Białek

Joanna Białek - ukończyła studia politologiczne i administracyjne. Od 2007 roku współpracowała z gazetą Dziennik Polski oraz portalami informacyjnymi (m.in.: Źródło.net) dla których pisała teksty poradnikowe dotyczące tematyki lifestyle, związane z modą i stylizacją, a również zdrowym stylem życia i odżywianiem. Obecnie pracuje w agencji reklamowej i zajmuje się recenzowaniem książek dla wydawnictwa ZNAK.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Bardzo lubię gotować, a kuchenne eksperymenty to mój żywioł. Kiedy wchodzę do kuchni, wszystko inne przestaje istnieć. Krok po kroku, coraz ambitniej przechodziłam do trudniejszych i bardziej złożonych potraw. Jak każda kobieta posiadam jednak swoje ulubione obszary kuchni. W moim przypadku są to wszelkie dania mięsne, kuchnia śródziemnomorska, słodkie desery, ciasta i drożdżowe wypieki, które ostatnio zupełnie mnie pochłonęły.   

Moje zainteresowanie modą, urodą, higienicznym trybem życia i zdrowiem nie wzięło się znikąd.  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe jest nieodłącznie związane z tym obszarem. Praca dla portalu internetowego Źródło.net dała mi możliwość wykorzystanie wiedzy o urodzie i stylizacji. To właśnie tam zaczynałam rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. W rezultacie po kilku latach pisania porad i przewodników po świecie mody doskonale znam i rozumiem tę dziedzinę. Poza tym nikt tak dobrze jak kobieta nie doradzi, jakie buty pasują do małej czarnej i jak radzić sobie ze złym nastrojem.

Współczesny, bardzo nowoczesny i rozwinięty świat wymaga od nas zwiększonej troski o własne zdrowie i higieniczny, dopasowany do wieku i stanu zdrowia, trybu życia. Ale zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie i profilaktyka. To przede wszystkim właściwa i regularna aktywność fizyczna. Dlatego tak przydatne w tym obszarze okazuje się moje doświadczenie zdobyte w pracy dla serwisu NaszaWyprawa.pl, opisującego szeroko rozumiane podróżowanie, zarówno pod względem pięknych miejsc wartych zobaczenia, jak i ze względu na właściwe przygotowanie do wędrówek, przeciwwskazania i troskę o własne zdrowie w czasie wypraw.

Poza zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem i modą, w wolnych chwilach bardzo dużo czytam, spaceruję na łonie natury i z każdym dniem coraz bardziej odkrywam i podziwiam mój ukochany Kraków. Ponadto kocham górskie wycieczki, robienie zakupów i jestem wielka fanką kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jakie są systemy oceny pracowników?

Oceny okresowe pokazują pracownikom, jakie zachowania i działania są dobrze widziane przez pracodawcę. Z kolei szefowie zyskują wiedzę o kwalifikacjach, umiejętnościach, czy możliwościach rozwoju pracownika.

Przedwczesny wytrysk – leczenie

Tak naprawdę trudno jednoznacznie zdefiniować, na czym polega przedwczesny wytrysk. Realną dysfunkcję stanowią bowiem sytuacje, kiedy u mężczyzny dochodzi do ejakulacji jeszcze przez wprowadzeniem penisa do waginy. Jednak potocznie uważa się, że za przedwczesny wytrysk można uznać taki, który następuje wprawdzie w trakcie penetracji, ale zanim partnerka osiągnie pełne spełnienie. Należy zaznaczyć, że właściwie każdy młody mężczyzna, rozpoczynający dopiero życie seksualne ma problemy z właściwym panowaniem nad własnym podnieceniem.

Zobacz też

Jak zrobić mydło z oleju rzepakowego?

Mydło rzepakowe stanowi ciekawą modyfikację zwykłego mydła, które możemy przygotować w domu (porównaj też: mydło sojowe, mydło słonecznikowe). Zawiera ono olej rzepakowy, olej rycynowy, wodę destylowaną oraz sodę kaustyczną. Olej rzepakowy jest bogaty w witaminy – zawiera prowitaminę A, witaminy K i E. Doskonale nadaje się więc pielęgnacji skóry suchej, pękającej.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: