Dieta Co pić rano? Kilka pomysłów na wybudzenie

Co pić rano? Kilka pomysłów na wybudzenie

-

Poranna pobudka to dla wielu osób regularnie powtarzający się koszmar i udręka. Po przebudzeniu czują się źle, mają podłe samopoczucie oraz unikają wszelkich interakcji z innymi ludźmi. Jeśli również należysz do tej grupy osób, wówczas najlepszym sposobem jest włączenie do swojej porannej diety jednego z popularnych napojów o działaniu wybudzającym. Oprócz kawy mogą być to także różne odmiany herbat, naparów oraz innych płynów, które obudzą Twój organizm. Poniżej dokonujemy ich przeglądowej charakterystyki. 

Kawa na śniadanie – oraz jej opcjonalne zamienniki 

Kawa to wciąż to jeden z najchętniej wybieranych sposobów na poranne orzeźwienie. Coraz częściej pijemy kawę z ekspresu, rezygnując z jej rozpuszczalnych odmian oraz z typowej kawy w kubku, czyli zalewajki. Oczywiście, kawa z ekspresu jest o wiele bardziej aromatyczna i pobudzająca. Szczególnie jeśli jest to kawa świeżo palona. Jej unikatowy i intensywny smak potrafi dać prawdziwego kopa, który wyciągnie z łóżka nawet największego śpiocha.

Dobrym pomysłem na uzupełnienie lub zastąpienie kawy jest także picie naparów z zielonej herbaty. W ich składzie znajduje się teina, o nieco odmiennej budowie chemicznej i działaniu niż kofeina. Teina wpływa na organizm nieco bardziej delikatnie, również doprowadzając do jego wybudzenia się. W przeciwieństwie do kofeiny nie wywołuje uczucia drżących rąk lub rozkojarzenia. Oczywiście, jeśli tylko jest spożywana w odpowiednich dawkach. 

Napary mniej i bardziej popularne 

Jeśli ani kawa, ani zielona herbata nie przypadły Ci do gustu, wówczas możesz rozważyć sięgnięcie po odmienne rozwiązania. Wiele osób przerzuciło się na yerba mate, czyli orientalny napar sporządzony z liści ostrokrzewu paragwajskiego. Napar taki posiada silnie pobudzające działania, skutecznie pomagając w porannej pobudce. Dużą zaletą yerby jest możliwość jej kilkukrotnego zalewania, za każdym razem wydobywając z niej moc składników pobudzających.

Guarana to kolejny pomysł na poranną pobudkę. Guaranę możesz parzyć samodzielnie, jak również wymieszać z herbatą lub liśćmi innych naparów. Guarana jest także dodawana do kawy oraz spożywana w formie suplementów diety. Zastrzyk energii uzyskany po spożyciu guarany jest niepowtarzalny, pomoże Ci osiągnąć najwyższą formę oraz wydajność w ciągu zaledwie kilku minut. 

Mniej i bardziej popularne napoje śniadaniowe 

Dobrym pomysłem jest też wybór kakao jako porannego napoju. Wbrew pozorom, dobrze przyrządzony napar z kakao ma dużą moc pobudzającą. Polecamy pod tym względem zwrócić uwagę na procent zawartości kakao w postaci czystej. Im będzie wyższy, tym silniejsze będzie działanie.

Na koniec warto polecić alternatywne rozwiązania, dedykowane dla osób mających problemy ze wstawaniem. Niektórzy dietetycy polecają przygotowywać napary z ziół lub przypraw korzennych, a także tych o wyjątkowo ostrym smaku. Wartym spróbowania pomysłem jest napar z cynamonu z miodem, z odrobiną pieprzu cayenne lub sproszkowanej ostrej papryki. Zamiennikiem kawy może być także ostry napój masala, pochodzący z Indii. Również zielona herbata w wersji sproszkowanej – czyli tak zwana matcha – jest rozwiązaniem wartym uwagi. Napój taki przyrządza się z ostudzonej, przegotowanej wody i nadaje się do wypicia natychmiast po przyrządzeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Rozjaśnianie brwi – domowe sposoby

Ostatnio można zauważyć modę na jasne brwi. Trend ten najpierw pojawił się na pokazach haute couture, które zawsze mają w sobie coś teatralnego, a kreacje tam prezentowane mało przystają do rzeczywistości. Obecnie, za sprawą reklam (Givenchy) w magazynach związanych z modą, rozjaśnione brwi zaistniały w świadomości i zaczęły być kopiowane przez zwykłych ludzi.

Co warto zobaczyć w Ameryce Południowej?

Ameryka Południowa zachwyca pięknem natury i wieloma cennymi zabytkami. Zobacz, co zobaczyć na hiszpańskojęzycznym kontynencie!

Zobacz też

Zapalenie sutka – objawy

Zapalenie sutka jest chorobą, która najczęściej dotyka kobiety w okresie połogu. To okres sześciu tygodni, w trakcie których w organizmie kobiety zachodzą istotne zmiany związane z przebytą ciążą i porodem. Problem połogowego zapalenia gruczołu piersiowego dotyczy nawet do 8% karmiących piersią kobiet.

Objawy i rodzaje zaburzeń nastroju: jak je rozpoznać?

Zaburzenia nastroju to choroba psychiczna, która wpływa na nastrój, emocje, zachowanie i zdolność funkcjonowania codziennego. Często są one nierozpoznawane...

Busy z Katowic do Holandii zawsze na czas?

Wybierając busy z Katowic do Holandii można liczyć na komfortową podróż, dojazd do miejsca docelowego w wybranym terminie, co...

Może Cię zainteresuje: