Maty chłodzące dla psów na wypadek upałów

Nadchodzą upalne dni, podczas których warto zaopatrzyć się w odpowiedni ekwipunek nie tylko dla siebie, ale również dla Twojego czworonożnego przyjaciela. Aby móc odpocząć podczas letniej pogody i zapewnić komfort zwierzakowi, warto zaopatrzyć się w odpowiednie legowisko dla psa.

Podczas lata temperatury mogę przekraczać nawet trzydzieści stopni Celsjusza. To może stanowić zagrożenie dla ludzi, a tym bardziej dla psów. Organizm psa nie posiada takich samych mechanizmów broniących go przed przegrzaniem. Jest w stanie pocić się jedynie przez łapy, a jego sierść lub włosy są przeznaczone do utrzymywania temperatury, a nie pozbywania się jej. Na przegrzanie szczególnie narażone są zwierzęta otyłe, te o ciemniejszej sierści oraz tej dłuższej. Zwierzęta mogą poważnie cierpieć podczas lata i warto o tym nie zapominać, aby nie spowodować nieumyślnie problemów zdrowotnych i nie zastać swojego zwierzaka dogorywającego i rozciągniętego na podłodze, aby choć trochę się schodzić.

Maty chłodzące dla psów

Odpowiedzią na te problemy może okazać się mata chłodząca dla psa. Została stworzona specjalnie na takie okazje. Psy bardzo często, gdy jest im zbyt gorąco, kładą się na zimnych podłogach; najlepiej, jeśli są to podłogi z jakiegoś kamienia, który nie nagrzewa się zbytnio i nie utrzymuje ciepła. Poprzez przywarcie ciałem do zimniejszego obiektu, dokonują wymiany cieplnej. Ta strategia znalazła swojego odzwierciedlenie w matach chłodzących. Jeżeli jeszcze nie posiadasz tego przedmiotu, dobrze by było czym prędzej go zakupić.

Sklep dla psów

Maty chłodzące potrafią być zbawienne dla czworonogów i pozwolić im przetrwać upalne dni. Dlatego odwiedź sklep dla psów i zaopatrz się w podobnych przedmiot. Maty dla psów są różne. Zazwyczaj aktywują się same. Na przykład mata żelowa zaczyna działać pod wpływem nacisku kładącego się na niej psa i zachowuje swoje właściwości przez kilka godzin. Gdy przestanie chłodzić, wystarczy kilkadziesiąt minut do tego, aby znów zaczęła działać. Inne maty posiadają specjalne wkłady, które należy najpierw zamrozić, a potem umieści wewnątrz, aby mogły przynieść ulgę zwierzakowi.

Podczas kupowania maty, warto zwrócić uwagę na to, czy jest wykonana z dobrych materiałów, czy jest bezpieczna i niezawodna. Może posiadać zdejmowany pokrowiec, który potem można wyprać. Pomaga to w utrzymaniu higieny w domu. Należy również zwrócić uwagę na to, czy mata jest wygodna i odpowiednio miękka dla pupila; w końcu zwierzak będzie na niej leżeć przez kilka godzin dziennie. To wszystko wydaje się być dodatkowym wydatkiem i trzeba poświecić na to trochę czasu, ale czego się nie zrobi dla naszych czworonożnych przyjaciół, skoro dają nam tyle radości i miłości z życiu codziennych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here