Dieta Dieta Dukana - informacje

Dieta Dukana – informacje

-

Dieta jest łatwa w przygotowaniu gdyż posiłki przygotowuje się z produktów ogólnodostępnych –
nabiał oraz różne rodzaje chudego mięsa.
Dieta dzieli się na 4 fazy zwane protalami:
Faza pierwsza, trwająca pięć dni, w trakcie których, spożywa się tylko czyste proteiny. Jeść można tylko jajka, ryby i mięsa oraz nisko tłuszczowe jogurty naturalne.
Faza druga zwana naprzemienną, w trakcie której kilka dni spożywa się same białka i na przemian biała z warzywami aż do osoągnięcia zaplanowanej wagi.
Faza trzecia, której celem jest przeciwstawienie się efektowi jo-jo i utrzymanie osiągniętej wagi. Pojawią się w jadłospisie pieczywo (dwa kawałki chleba dziennie), owoce, sery oraz dwa dania w tygodniu, które nie są dietetyczne. Czas jej trwania przelicza się na 10 dni za każdy utracony kilogram w fazie pierwszej.
Faza czwarta – jeść można już wszystko, oczywiście w granicach rozsądku, unikamy jedzenie po 18, fast-foodów, słodyczy. Najważniejszą zasadą tego etapu jest stosowanie jadłospisu z pierwsze fazy jeden dzień w tygodniu.

Jadłospis w I fazie:
– 7-8 rano – śniadanie -jogurt lub serek homogenizowany
– 10-11 – jogurt lub 10 dkg sera białego
– 13-14- obiad – jajko na twardo, udko z kurczaka
– 16 – jogurt lub plasterek wędliny drobiowej
– 18 – kolacja – łosoś smażony, jogurt

Jadłospis w II fazie:
– 7-8 rano – śniadanie – pomidory z mozarellą
– 10-11 – jogurt lub 10 dkg sera białego
– 13-14- obiad – jajecznica z chudą szynką
– 16 – jogurt lub plasterek wędliny drobiowej
– 18 – kolacja – sałatka z tuńczykiem

Stosowaliście kiedyś dietę Dukana? Jakie efekty dzięki niej osiągnęliście?

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak poderwać dziewczynę na dyskotece?

Kluby, bary i dyskoteki to najlepsze miejsca na poderwanie dziewczyny. Wszyscy idą tam, żeby się pobawić, są zrelaksowani i otwarci na nowe znajomości. Jednak z drugiej strony głośna muzyka, alkohol i mnóstwo ludzi w jednym miejscu sprawia, że podrywanie staje się tam nieco trudniejsze, a żeby było efektywne mężczyzna musi się trochę wysilić.

Jak grać w Oczko? Zasady

Oczko to nieskomplikowana gra karciana. Polega ona na tym, że dobiera się karty w ten sposób, by uzyskać liczbę punktów najbliższą 21. Nie można jednak przekroczyć tej liczby.

Zobacz też

Jak zrobić sweter na drutach bez zszywania?

Każda osoba robiąca na drutach lubi przerabiać oczka lewe, prawe, zamykać je czy dodawać. Są tacy, którzy nie umieją żyć bez warkoczy, inni kochają ażury... Jednak ze świecą szukać tych, którzy lubią dzianiny zszywać. Zawsze któryś rękaw okazuje się nie pasować do podkroju pachy, a ramiona niepokojąco nie chcą zejść się brzegami. Na szczęście istnieją sposoby, by uniknąć tych problemów.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: