Najbardziej korzystne będzie odpowiednie nastawienie psychiczne. Traktując dietę jako krzywdę wyrządzaną sobie i swojemu ciału, będzie ci o wiele trudniej. Kiedy jednak pomyślisz o diecie jako możliwości poprawy zdrowia, urody, zadbania o swoje ciało i umysł, dostarczenie im nowych dawek energii – wówczas twoje nastawienie powinno ulec zmianie, a planowana dieta stanie się nową możliwością oferowaną samej sobie. Wówczas łatwiej przetrwamy dietę.

Pamiętaj też, że traktowanie diety jako zła koniecznego zmniejsza szanse na zrzucenie zbędnych kilogramów. Kiedy dostarczasz mniej pożywienia swojemu organizmowi niż zazwyczaj, proces przemiany materii ulega spowolnieniu, ciało robi zapasy w tej nietypowej sytuacji. Kiedy powrócisz po zakończeniu diety do dawnych przyzwyczajeń, twój metabolizm nadal będzie wolny i szybciej przytyjesz. Jeśli więc podejdziesz do diety jako do możliwości pracy nad zdrowiem i kondycją, połączysz ją z ruchem – efekty będą lepsze i długotrwałe – a ty bardziej zadowolona.

Spróbuj wybrać taką dietę, według której zasad będziesz mogła podążać bez obawy, że zrezygnujesz ze wszystkiego, co lubisz. Jeśli planujesz zaprzestać jedzenia słodyczy, zastąp je słodkimi owocami. Postaraj się nie rezygnować z przyjemności jedzenia nawet będąc na diecie. Pozwoli ci to zachować dobry nastrój i sprawi, że dieta będzie możliwa do zniesienia.

Przywiązuj ogromną wagę do tego jak i gdzie jesz. Zadbaj, by posiłki były spożywane o stałych porach. Dieta nie oznacza głodówki. Jedz mniej i tylko to, czego twój organizm potrzebuje, ale ustal godziny posiłków i trzymaj się ich przez okres trwania diety. Podczas posiłku skup się na jedzeniu, wówczas wypełni ono twój żołądek i umysł na dłużej. Pozwoli ci to walczyć z głodem. Posiłki jedzone „na szybko” nie przyniosą ci długotrwałego uczucia sytości. Dbaj także o to, by atmosfera i przestrzeń, gdzie jadasz, były miłe. Poprawi to proces trawienia.

W razie napadu głodu, pij dużo wody, herbat ziołowych i jedz jabłka. Pozwoli ci to na wypełnienie żołądka płynami i pomoże w walce z głodem.

Ruch pomoże ci nie tylko w zrzuceniu zbędnych kilogramów, poprawi trawienie, przyspieszy oraz utrwali rezultaty diety, ale przede wszystkim sprawi, że twoje samopoczucie będzie dobre. Uwolnione podczas aktywności ruchowej endorfiny pozwolą ci na przetrwanie diety i na pozytywne do niej podejście.

Podczas diety pamiętaj, że stanowi ona czynnik pomocny w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia, nie zaś mu przeciwdziałać. Nie wybieraj diety, która będzie dla ciebie koszmarem. Jeżeli twoje trawienie jest szybkie, często jesteś głodna i czujesz się zirytowana, kiedy nie możesz zjeść posiłku o stałej porze, nie urządzaj sobie głodówek. Jeżeli z kolei twój metabolizm jest wolny i nie przeszkadza ci pominięcie posiłku, możesz zdecydować się na dietę bardziej radykalną. Zawsze słuchaj swojego ciała i dobrze je traktuj, odpłaci ci zdrowiem i ładną sylwetką.

Macie silną wolę? Co robicie, aby nie złamać swojej diety?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here