Dieta Kiedy warto skorzystać z porady dietetyka?

Kiedy warto skorzystać z porady dietetyka?

-

Zdrowe odżywianie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie, a jednocześnie pozwala cieszyć się zgrabną sylwetką. Z drugiej strony złe nawyki żywieniowe wraz z siedzącym trybem życia zwiększają ryzyko zachorowania na choroby przewlekłe. W tym i wielu innych przypadkach warto skonsultować się z dietetykiem.

Warto podkreślić, że dietetyk nie współpracuje tylko z osobami, które zmagają się z nadwagą. Może również pomóc na etapie planowania dziecka lub w okresie menopauzy. Ustalona przez specjalistę indywidualna dieta jest nieoceniona w przypadku wielu chorób i problemów zdrowotnych, a także kiedy chcemy osiągać lepsze wyniki sportowe lub po prostu poprawić swój wygląd oraz samopoczucie.

Choroby przewlekłe i nietolerancje pokarmowe

Jeśli lekarz zdiagnozował u Ciebie cukrzycę typu 2, dnę moczanową, nadciśnienie tętnicze lub osteoporozę, koniecznie umów się do doświadczonego dietetyka. Opowie, jak Twoje wybory żywieniowe wpływają na stan zdrowia. Ułoży też spersonalizowany jadłospis, który pozwoli pozbyć się dokuczliwych objawów.

Jeśli cierpisz na zespół jelita drażliwego, dietetyk może zalecić przejście na dietę FODMAP. Ułoży urozmaicony i zbilansowany jadłospis, biorąc pod uwagę Twój stan zdrowia, styl życia i preferencje żywieniowe. Pomoże Ci również monitorować przebieg diety oraz przypomni o jej kolejnych etapach, dopytując o objawy. Najprawdopodobniej poprosi Cię o prowadzenie dzienniczka żywieniowego. W ten sposób ustali, które produkty wywołują u Ciebie dolegliwości i wykreśli je z Twojej diety.

Do wizyty u specjalisty powinna skłonić nas też stwierdzona nietolerancja glutenu lub laktozy. Dietetyk określi i rozsądnie wyeliminuje z diety produkty, które mogą wywołać niepokojące objawy. Dodatkowo zaproponuje zdrowe i pyszne alternatywy, aby uniknąć niedoborów związanych z wykreśleniem niektórych składników.

Odchudzanie z dietetykiem

Jeśli do tej pory próby odchudzania nie przyniosły spodziewanych rezultatów, wybierz się do dietetyka. Dokładnie wyliczy on Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, abyś łatwiej osiągnął upragniony cel. Ułoży zróżnicowaną dietę odchudzającą, która dostarczy Ci niezbędnych składników odżywczych. Urozmaicony jadłospis nie tylko poprawi Twoje samopoczucie i ogólny stan zdrowia, lecz także pozwoli pozbyć się zbędnych kilogramów. Pamiętaj, że nie ma jednej uniwersalnej diety, która sprawdziłaby się w każdym przypadku, tak samo jak nie istnieje cudowny sposób na pozbycie się nadwagi. Prawidłowo skomponowany plan żywieniowy pomoże Ci zdrowo schudnąć, a także pomoże uniknąć podjadania między posiłkami.

Konsultacje dietetyczne dla sportowców

Niezależnie od tego, czy uprawiasz sport amatorsko, czy zawodowo, powinieneś stosować zbilansowaną dietę. Dzięki temu nie tylko osiągniesz lepsze wyniki, lecz także przyspieszysz regenerację po ciężkim treningu. Jeśli chcesz uniknąć błędów podczas układania diety sportowej, skonsultuj się ze specjalistą. Ustalając jadłospis, dietetyk weźmie pod uwagę Twoją dyscyplinę sportu, kondycję, wiek, płeć i możliwości regeneracji.

Planowanie i zdrowy przebieg ciąży

Jeśli jesteś w ciąży lub dopiero myślisz o powiększeniu rodziny, wybierz się do dietetyka. Odpowiednio zbilansowany i urozmaicony jadłospis nie tylko poprawi Twoje samopoczucie w tym wyjątkowym czasie, lecz także zwiększy szanse na szczęśliwe rozwiązanie. Specjalista zadba o to, aby przygotowana dieta zaspokajała Twoje zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze. Pamiętaj, że dobrze skomponowane menu wpłynie pozytywnie na Twój stan zdrowia i prawidłowy rozwój maluszka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Wywiad behawioralny – co to jest?

Wywiad behawioralny to rodzaj wywiadu selekcyjnego, czyli takiego, który ma za zadanie pomóc w pozyskaniu rzetelnych danych na temat potencjalnego pracownika. Stosuje się go, by w możliwie krótkim czasie otrzymać informacje niezbędne podczas procesu rekrutacyjnego. Jego zaletą jest możliwość ominięcia zafałszowań związanych z naturalną potrzebą pozytywnej autoprezentacji kandydatów.

Zarobki w wojsku

Wynagrodzenie podstawowe wahające się od 2500 do 14 900 zł brutto? Poznaj zarobki w Wojsku Polskim!

Zobacz też

Czym jest i na czym polega skrócony tydzień pracy?

Skrócony tydzień pracy wiąże się z wykonywaniem obowiązków przez zatrudnioną osobę przez mniej niż 5 dni w tygodniu. Okres rozliczeniowy wynosi w przypadku skróconego czasu pracy jeden miesiąc. Natomiast pracownik w tym systemie może wykonywać swoje obowiązki w maksymalnym wymiarze 12 godzin/dobę. Regulacje, dotyczące skrócenia czasu pracy reguluje Kodeks Pracy.

Czym jest wizualizacja i jak działa?

Wizualizacja to tworzenie w wyobraźni obrazów pożądanej rzeczywistości. Jest to jedno z najpotężniejszych narzędzi do osiągania celów. Wizualizacja jest...

Jakie wino na karnawał? 14 pomysłów

Karnawał to niezwykła część roku, przepełniona dobrą zabawą – magiczny czas, który często dodatkowo umilamy sobie szklanką lub kieliszkiem...

Może Cię zainteresuje: