Wnętrza Salon w stylu vintage – jakie meble warto wybrać?

Salon w stylu vintage – jakie meble warto wybrać?

-

Styl vintage to dzisiaj bardzo popularny styl aranżacji wnętrz. Coraz więcej osób na niego stawia, urządzając małe mieszkanka, ale i duże domy. Jak zatem wybrać meble do tego typu wnętrz? Warto sięgnąć po stylizowane komody, a może inny element wyposażenia? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czym charakteryzuje się styl vintage?

W coraz mniejszej liczbie mieszkań można spotkać stare meblościanki z lat 90. Najczęściej bowiem od tego czasu nasze cztery kąty przeszły już co najmniej dwa lub trzy generalne remonty. Chyba pozostał nam jednak pewien sentyment do takich klasycznych rozwiązań. Na popularności zyskuje bowiem nieustannie tak zwany styl vintage. On z kolei wraca do rozwiązań, które były popularne 30, 40, a nawet 50 lat temu. Przy czym do jego powstania doszło nie tylko ze względu na tęsknotę do czasów minionych. Jednocześnie stanowi on swoisty protest przeciwko prowizorycznym meblom masowej produkcji, które niestety najczęściej nie oferują zbyt wysokiej jakości. Komody, fotele, szafki i inne meble w stylu vintage mają w sobie też coś niepowtarzalnego i oryginalnego, nawet jeżeli są tylko stylizowane na stare.

Oryginalne komody

Jakie meble nadadzą zatem wnętrzu odpowiedniego stylu? Polecamy w szczególności stylizowane komody. Te w stylu vintage najczęściej wykonane są z naturalnego drewna lub przynajmniej pokryte naturalnym fornirem. Charakterystycznym elementem tych mebli są również nóżki. Najbardziej typowe to te cienkie, zamontowane pod lekkim kątem. Tego typu meble często były spotykane z salonach, sypialniach i przedpokojach z lat 90. Dzisiaj również cieszą się ogromnym powodzeniem. Takie komody świetnie się też komponują z wygodną, dużą kanapą, a także charakterystycznym dla stylu vintage fotelem uszakiem. Komody są przy tym bardzo praktyczne, bo można w nich przechować wiele przydatnych bibelotów. Jednocześnie będą stanowiły znakomitą podporę dla telewizora.

Popularne fotele uszaki

Jak już wspomnieliśmy nie tylko stylizowane komody są charakterystycznym elementem wyposażenia wnętrza w stylu vintage. Jednocześnie popularne są uszaki, czyli fotele z dużym siedziskiem, wysokim i wygodnym oparciem, a także podłokietnikami w formie skrzydeł, które właśnie przypominają uszy. Czasem fotele uszaki występują też w parze z pasującymi podnóżkami. Fotele uszaki podobnie jak komody mogą stać na cienkich nóżkach pod kątem, ale też bezpośrednio na podłodze. Wybierając je warto również zwrócić uwagę na wielkość siedziska i materiał, z którego zostały wykonane. Chodzi przecież o to, by było nie tylko stylowo, ale i bardzo wygodnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Dziurawiec – uprawa

Dziurawiec zwyczajny (Hypericum perforatum) nazywany jest także krzyżowym zielem, zielem świętojańskim, zielem świętego Jana lub dziurawnikiem. Jest to jedna z najpopularniejszych roślin leczniczych. Powszechnie spotykany na słonecznych łąkach, miedzach, nieużytkach, pastwiskach, w zaroślach, lasach mieszanych, na polanach. Posiada bardzo przyjemny balsamiczny zapach.

Jak czyścić nagrobek granitowy?

Niebawem Wszystkich Świętych oraz Zaduszki, są to dni kiedy szczególnie czcimy pamięć zmarłych. Musimy również odpowiednio zadbać o groby naszych bliskich. Jednym z surowców najczęściej wykorzystywanych do produkcji pomników jest granit. To najsilniejszy na świecie kamień, który najdłużej zachowuje swój wygląd. Jednakże bardzo łatwo ulega poplamieniu. Należy więc zastosować odpowiednią pielęgnację, tak aby granit na długo zachował swój świeży i piękny wygląd.

Zobacz też

Jak wybrać książkę dla dziecka?

Jako mama mam swoje ulubione książki na półce moich córek – są pięknie wydane, ambitne w treści, a ich czytanie sprawia mi wiele przyjemności. Jestem rozczarowana, gdy moje dzieci zdradzają moje „ambitne” książki, z ciekawością jednak przyglądam się ich wyborom. Uczę się, by wybierając książkę dla niej w księgarni stosować ich dziecięce kryteria, godząc je jednak z matczynym zdrowym rozsądkiem.

Czym jest wizualizacja i jak działa?

Wizualizacja to tworzenie w wyobraźni obrazów pożądanej rzeczywistości. Jest to jedno z najpotężniejszych narzędzi do osiągania celów. Wizualizacja jest...

Jakie wino na karnawał? 14 pomysłów

Karnawał to niezwykła część roku, przepełniona dobrą zabawą – magiczny czas, który często dodatkowo umilamy sobie szklanką lub kieliszkiem...

Może Cię zainteresuje: