Dieta Liofilizowane owoce i warzywa - dawka witamin przez cały...

Liofilizowane owoce i warzywa – dawka witamin przez cały rok

-

Z pewnością każdy z nas uwielbia spożywać świeże owoce. Dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej niezwykle skutecznie wzmacnia. Niestety, sezon owocowy trwa krótko, więc przez większą część roku nie mamy możliwości korzystania z tak bogatego źródła minerałów prosto z drzewa. Nie ma jednak powodu do niepokoju. Są sposoby na to, by korzystać z dobrodziejstwa natury przez cały rok. Mogą nam to zapewnić liofilizowane owoce i warzywa zakupione w sklepach posiadających tego typu towary na swych półkach.

Sposób przechowywania

Sam proces liofilizacji to jeden z najbardziej efektywnych sposobów na znaczne przedłużenie świeżości produktów spożywczych. Żeby jednak takie owoce i warzywa nadawały do spożycia nawet po długim okresie od zakupu, trzeba je właściwie przechowywać. Dzięki temu nie stracą na jakości, smaku i wartości odżywczych przez długie miesiąca, a nawet lata. Każdy posiadacz liofilizowanych owoców i warzyw powinien mieć świadomość, że duże znaczenie w tym będzie miała temperatura przechowywania. Jeśli pozostawimy zakupiony towar w temperaturze powyżej 35 stopni Celsjusza, to utracimy niemalże wszystkie wartości odżywcze. Musimy więc strzec te produkty przed nadmiernymi promieniami słonecznymi. Nie można też przechowywać ich w szafkach znajdujących się blisko kaloryferów.

Trwałość zależna od panujących warunków

Co zrobić, aby nasze liofilizowane owoce i warzywa przetrwały bez żadnej szkody przez wiele miesięcy? Musimy zadbać, by w naszej kuchni temperatura nie przekraczała 25 stopni Celsjusza. Jeśli chcielibyśmy przez jeszcze dłuższy okres zachować ich świeżość, to trzeba je umieścić w warunkach chłodniczych. Kiedy więc zakupimy takie smakołyki w sklepie https://do-smaku.pl/owoce-i-warzywa-liofilizowane/ z liofilizowanymi owocami i warzywami, to po przyjściu do domu należy zapewnić im odpowiednie warunki przechowywania. Warto w tym celu skorzystać z chłodnej spiżarki lub po prostu lodówki.

Liofilizacja – co to za proces?

Na czym polega proces liofilizacji? Chodzi głównie o usunięcie wody z przeznaczonych do tego produktów. Osiąga się to dzięki niewielkiej temperaturze oraz odpowiednio niskiemu ciśnieniu. Ogromną zaletą takiego działania jest to, że liofilizowane owoce i warzywa zachowują zdecydowaną większość makroskładników. Poza tym ze względu na niską wilgotność produkty te wyjątkowo długo zachowują swoją świeżość. W sklepach z tym asortymentem możemy zakupić między innymi chipsy bananowe, malinowe i truskawkowe oraz groszek zielony liofilizowany. Towar tego typu, który trafia na półki sklepowe, powstaje na bazie starannie wyselekcjonowanych surowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Prawa autorskie w fotografii – co obejmują?

Fotografia, tak jak i inne dziedziny sztuki objęta jest prawem autorskim, co znaczy że jeżeli zrobiliśmy zdjęcie, staliśmy się tym samym autorem dzieła, które objęte jest prawem autorskim, zarówno osobistym jak i majątkowym. Nasze zdjęcia są chronione na mocy ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Nie musimy nigdzie zgłaszać naszego utworu. Od momentu wykonania jest dzieło objęte jest prawem autorskim.

Co zrobi, gdy pies ciągle szczeka?

Różne rasy/typy psów różnią się pod względem szczekliwości. Warto wziąć to pod uwagę już wybierając psa. Zdecydowanie większe problemy w opanowaniu szczekania będzie sprawiał sznaucer, jamnik czy beagle od np. psów ras północnych.

Zobacz też

Jak malować mieszkanie?

Lato to idealny czas na odświeżanie mieszkania. Gdy jest ciepło i sucho, można spokojnie pomalować pokój nie obawiając się, iż farba nie wyschnie lub że wda się wilgoć.

Jak umeblować niewielki przedpokój?

W ciasnych przedpokojach niejednokrotnie trzeba pójść na aranżacyjne kompromisy. W wielu sytuacjach wystarczy jednak dobry plan, by już od...

Dlaczego modele do sklejania to idealne hobby dla dorosłych?

Modele do sklejania to nie tylko zabawa dla dzieci, ale również dla dorosłych. To fascynujące hobby, które pozwala na...

Może Cię zainteresuje: