Dieta Liofilizowane owoce i warzywa - dawka witamin przez cały...

Liofilizowane owoce i warzywa – dawka witamin przez cały rok

-

Z pewnością każdy z nas uwielbia spożywać świeże owoce. Dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej niezwykle skutecznie wzmacnia. Niestety, sezon owocowy trwa krótko, więc przez większą część roku nie mamy możliwości korzystania z tak bogatego źródła minerałów prosto z drzewa. Nie ma jednak powodu do niepokoju. Są sposoby na to, by korzystać z dobrodziejstwa natury przez cały rok. Mogą nam to zapewnić liofilizowane owoce i warzywa zakupione w sklepach posiadających tego typu towary na swych półkach.

Sposób przechowywania

Sam proces liofilizacji to jeden z najbardziej efektywnych sposobów na znaczne przedłużenie świeżości produktów spożywczych. Żeby jednak takie owoce i warzywa nadawały do spożycia nawet po długim okresie od zakupu, trzeba je właściwie przechowywać. Dzięki temu nie stracą na jakości, smaku i wartości odżywczych przez długie miesiąca, a nawet lata. Każdy posiadacz liofilizowanych owoców i warzyw powinien mieć świadomość, że duże znaczenie w tym będzie miała temperatura przechowywania. Jeśli pozostawimy zakupiony towar w temperaturze powyżej 35 stopni Celsjusza, to utracimy niemalże wszystkie wartości odżywcze. Musimy więc strzec te produkty przed nadmiernymi promieniami słonecznymi. Nie można też przechowywać ich w szafkach znajdujących się blisko kaloryferów.

Trwałość zależna od panujących warunków

Co zrobić, aby nasze liofilizowane owoce i warzywa przetrwały bez żadnej szkody przez wiele miesięcy? Musimy zadbać, by w naszej kuchni temperatura nie przekraczała 25 stopni Celsjusza. Jeśli chcielibyśmy przez jeszcze dłuższy okres zachować ich świeżość, to trzeba je umieścić w warunkach chłodniczych. Kiedy więc zakupimy takie smakołyki w sklepie https://do-smaku.pl/owoce-i-warzywa-liofilizowane/ z liofilizowanymi owocami i warzywami, to po przyjściu do domu należy zapewnić im odpowiednie warunki przechowywania. Warto w tym celu skorzystać z chłodnej spiżarki lub po prostu lodówki.

Liofilizacja – co to za proces?

Na czym polega proces liofilizacji? Chodzi głównie o usunięcie wody z przeznaczonych do tego produktów. Osiąga się to dzięki niewielkiej temperaturze oraz odpowiednio niskiemu ciśnieniu. Ogromną zaletą takiego działania jest to, że liofilizowane owoce i warzywa zachowują zdecydowaną większość makroskładników. Poza tym ze względu na niską wilgotność produkty te wyjątkowo długo zachowują swoją świeżość. W sklepach z tym asortymentem możemy zakupić między innymi chipsy bananowe, malinowe i truskawkowe oraz groszek zielony liofilizowany. Towar tego typu, który trafia na półki sklepowe, powstaje na bazie starannie wyselekcjonowanych surowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Gdy dziecko pali papierosy

Młodzież, niestety coraz częściej również dzieci, chętnie sięga po papierosy. Ich powszechność i dostępność na niemal każdym kroku zachęcają do zapalenia. Jeden czy kilka papierosów wydają się młodym nie czynić szkód w organizmie.

Jak często wymieniać opony?

Przepisy mówią o konieczności wymiany opon, kiedy głębokość bieżnika jest mniejsza niż 1,6 mm. Dopuszczenie do takiego stanu zużycia opon jest skrajnym brakiem odpowiedzialności. Zatem kiedy więc wymieniać opony na nowe?

Zobacz też

Wypowiedzenie zmieniające

Ciężka sytuacja gospodarcza sprawia iż pracodawcy szukają oszczędności niestety również kosztem swoich pracowników. Nierzadko zdarza się sytuacja w której pracownik zostaje postawiony przed wyborem: albo zgodzi się na pogorszenie warunków swojego zatrudnienia albo straci pracę.

Zmywarki na sferis.pl – sprzęt wysokiej jakości dla każdego

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Może Cię zainteresuje: