Dziecko Rodzaje kół w wózkach dziecięcy – jaką spacerówkę wybrać?

Rodzaje kół w wózkach dziecięcy – jaką spacerówkę wybrać?

-

Rodzaj kół w wózku to jeden z czynników, który ma decydujący wpływ na funkcjonalność i wygodę użytkowania wózka dziecięcego. Odpowiedni rodzaj kół sprawi, że spacery będą przyjemnością. Wybierając wózek dla dziecka, warto poznać wszystkie rodzaje kół w wózkach i zastanowić się, jakie wybrać.

Rodzaj i wielkość kół w wózku dziecięcym powinny być dopasowane do rodzaju podłoża, po jakim wózek będzie najczęściej jeździł. Jeśli codziennie będziesz spacerować po drodze gruntowej, trudnym nierównym terenie, wybierz koła, które są dedykowane na taką właśnie drogę, czyli duże gumowe i pompowane. Na spacery po równych chodnikach i utwardzonych drogach wystarczą lekkie, niewielkie skrętne koła z nowoczesnej pianki. Poznaj wszystkie rodzaje kół w wózkach spacerowych i zdecyduj, jakie wybrać.

Rodzaje kół w wózkach dziecięcych

  • Koła gumowe pompowane

Duże gumowe pompowane koła są elastyczne, dzięki czemu łatwo dopasowują się do każdego terenu, zapewniając płynną komfortową jazdę nawet po nierównej i wyboistej nawierzchni. Koła pompowane zapewniają dodatkową amortyzację, dzięki czemu nawet na wyboistej drodze dziecko nie odczuwa wstrząsów. Zaletą gumowych pompowanych kół jest fakt, że doskonale sprawdzają się podczas spacerów w trudnym terenie, bez problemu pokonują pagórki, leśne ścieżki i wysokie krawężniki. Niestety gumowe pompowane koła czasem trzeba dopompować i nie są odporne na uszkodzenia mechaniczne, można przebić dętkę. Kolejna wada to waga, pompowane gumowe koła są znacznie cięższe od piankowych.

Gumowe koła doskonale sprawdzają się dla osób mieszkających poza miastem, spacerujących po nierównym terenie, leśnych ścieżkach czy wyboistych drogach. Przykładem wózka dziecięcego, który można używać nie tylko w mieście jest spacerówka Cybex Priam. Jest to jeden z najpopularniejszych modeli klasy premium.  

  • Bezobsługowe koła piankowe

Bezobsługowe koła piankowe, to koła wykonane z nowoczesnej pianki, niektóre koła piankowe powstają z połączenia pianki i kauczuku. Ten rodzaj kół jest bezawaryjny i bezobsługowy. Kół piankowych nie można przebić i nie trzeba pompować. Koła piankowe są bardzo lekkie, więc wózek dla dzieci z takimi kołami doskonale się sprawdzi w przypadku osób, które mieszkają w bloku bez windy i codziennie znoszą wózek i wnoszą na górę.

Koła piankowe najlepiej sprawdzają się podczas spacerów na równej nawierzchni, miejskich chodnikach, drogach utwardzonych czy posadzkach sklepowych. Nie nadają się natomiast na drogi gruntowe i wyboiste. Koła piankowe, mimo że nie można ich przebić, są nieodporne na uszkodzenia mechaniczne, podobnie jak w przypadku kół pompowanych należy omijać gwoździe, rozbite szkło, gdyż na kole mogą powstać ubytki. Przykładem popularnej spacerówki z kołami piankowymi jest spacerówka oraz wózek 2w1 Cybex Balios

Koła piankowe najczęściej spotykamy w lekkich miejskich wózkach dziecięcych. Są doskonałym wyborem dla osób, które często przenoszą wózek, wnoszą na piętro, do komunikacji miejskiej. Największą zaletą kół piankowych jest mała waga, dobra przyczepność i bezobsługowe użytkowanie.

  • Bezobsługowe koła żelowe

Koła żelowe to nowoczesne koła, które sprawdzają się na każdym terenie, mają podobne właściwości jak pompowane gumowe. Koła żelowe doskonale sprawdzają się na nieutwardzonych wyboistych drogach, leśnych ścieżkach. Podobnie jak gumowe dodatkowo amortyzują wózek, zapewniając dziecku komfort nawet podczas spacerów po trudnym terenie. Ten rodzaj kół jest bezawaryjny i bezobsługowy, kół żelowych nie pompujemy i są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Z zewnątrz wyglądają jak zwykłe koła pompowane, ponieważ wierzchnia warstwa to guma, jednak nie posiadają pompowanej dętki. Koła żelowe są wypełnione specjalnym żelem, który zapewnia im bezawaryjność. Minusem kół żelowych jest waga, są znacznie cięższe niż koła piankowe i droższe od dwóch poprzednich rodzajów kół.

Koła żelowe warto wybrać, jeśli trasa codziennych spacerów przebiega po nierównym wyboistym terenie lub leśnych ścieżkach. Wózków dla dzieci na żelowych kołach nie polecamy, jeśli mieszkasz w bloku bez windy lub często będziesz pokonywać bariery architektoniczne, ponieważ koła żelowe są ciężkie.

Jaki rodzaj kół wybrać?

Na rynku są trzy rodzaje kół w spacerówkach, często rodzice pytają jakie koła wybrać. Najlepsze, czyli maksymalnie dopasowane do rodzaju nawierzchni, po której najczęściej będziesz spacerować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak rozmawiać z doradcą finansowym?

Doradca doradcy nierówny. Obecnie doradcą mianowany jest każdy zatrudniony w banku osobnik, od startu, bez przyczyny, po kilkudniowym szkoleniu, ponieważ tak ma napisane na wizytówce. Takie postępowanie jest wynikiem chwytu psychologicznego zastosowanego przez instytucje finansowe. Doradca brzmi dumnie.

Modne fryzury – lato 2010

Lato jest taka pora roku, która pozwala nam eksponować bardziej całe ciało a szczególnie głowę. Aby nasze włosy wyglądały zdrowo nie należy zapominać o szkodliwym wpływie promieni słonecznych. Tylko na zadbanych włosach tegoroczne uczesania będą prezentować się wspaniale. Trendy na tegoroczne lato to klasyczne fryzury, wydobywające naszą kobiecość i seksapil.

Zobacz też

Kredyt walutowy – wady i zalety

Kredyt walutowy (zwany często indeksowanym lub denominowanym) zaciągany w walucie obcej jest bezsprzecznie na pierwszy rzut oka tańszy, od tego branego w polskich złotych. Ma na to wpływ bardzo prosty mechanizm. Oprocentowanie kredytu jest składową stopy procentowej i marży narzucanej przez bank. Stopy procentowe w Polsce (co za tym idzie ceny kredytów) są znacznie wyższe niż te w Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych czy krajach znajdujących się w strefie euro.

Meble ogrodowe nie tylko do ogrodu

Przyjemność płynąca ze spożywania posiłków na świeżym powietrzu jest oczywista. Ożywcze śniadania w promieniach wschodzącego słońca dodają animuszu i...

Co trzeba wiedzieć przed wyjazdem do Maroka?

Maroko to popularny cel turystycznych wyjazdów. Północno-zachodnia część Afryki zachwyca orientalnym klimatem, błękitnymi falami Oceanu Atlantyckiego oraz pustynnymi terenami...

Może Cię zainteresuje: