Lifestyle Jak dbać o tatuaż? Ile potrzeba czasu, aby zdjąć...

Jak dbać o tatuaż? Ile potrzeba czasu, aby zdjąć folię? 

-

Tatuaż zostanie z nami do końca życia. To dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiednie studio tatuażu jak i samego tatuatora. Dodatkowo bardzo ważne jest to, aby wiedzieć jak zadbać o swoje nowe dzieło. W sieci można zaleźć jednak dużo niezgodnych z prawdą informacji, a stosowanie się do nich może skończyć się nawet bardzo źle dla waszego zdrowia.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-dbac-o-tatuaz/

Jak dbać o tatuaż? Czego unikać przy świeżo zrobionym tatuażu?

Wychodząc ze studia tatuażu chcielibyście pochwalić się światu swoją nową dziarką. Musicie pamiętać, aby bardzo na nią uważać. Przed wyjściem tatuażysta nałożył wam folię lub sztuczną skórę oraz poinstruuje was kiedy będziecie mogli ją ściągnąć. Zazwyczaj zaleca się zrobić to dzień później lub tego samego dnia wieczorem, w zależności od czasu, w którym tatuaż został wykonany.

Świeży tatuaż jest właściwie raną, dlatego tak ważne jest, aby na niego uważać, oraz odpowiednio o niego dbać. Jest to ważne dlatego, aby skóra jak najszybciej się goiła. Unikajcie przez około 2 tygodnie miejsc do pływania, wycieczek na basen czy nad jezioro, a także nadmiernego namaczania skóry i wystawiania jej na słońce. Niewskazane jest również, aby w okresie gojenia wykonywać wysiłek fizyczny.

Co po zdjęciu foli?

Czas na ściągnięcie foli! Może być to również sztuczna skóra. W takim przypadku najlepiej ściągnąć  ją pod wodą i robić to bardzo ostrożnie i  powoli, tak aby nic nie zabolało. Z folią natomiast nie ma tyle kłopotów. Po ściągnięciu należy obowiązkowo przemyć tatuaż. Najlepiej zrobić to za pomocą szarego mydła, albo płynu do higieny intymnej. Ważne jest, aby nie był on zapachowy. Spłukujecie mydło, a nadmiar wody odsączacie. Do wysuszenia tatuażu najlepiej jest użyć np. ręczników papierowych. Przykładacie je do miejsca, delikatnie. Nie pocieracie. Pamiętajcie również o stosowaniu kremów poleconych przez specjalistów.

Zobacz też: https://www.blogerka.pl/fakty-i-mity-na-temat-tatuazy-czy-znasz-je-wszystkie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

RRSO kredytu – definicja, obliczanie, od czego zależy?

RRSO - czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania - jest to wartość procentowa wyrażająca całkowity koszt kredytu ponoszony przed kredytobiorcę, m.in.: odsetki, prowizję, ubezpieczenie, przy jego wyliczeniu bierze się pod uwagę również utratę wartości pieniądza w czasie (na im dłużej rozłożony jest kredyt tym mniejszą wartość realną mają raty, które spłacamy - przy założeniu że mają taką samą wartość nominalna przez cały okres spłacania kredytu). RRSO jest ustawowo wymagana od banków przy składaniu oferty zawierającej koszty kredytu.

Bulimia u dzieci – przyczyny, objawy, leczenie

Choroba ta podobnie jak anoreksja ma podłoże psychiczne. Chore osoby często nie wierzą we własne siły i możliwości, załamując się z powodu choćby najdrobniejszych niepowodzeń. Sytuacje stresowe kumulują w nich napięcie i podenerwowanie. Opychanie się wręcz jedzeniem jest jak gdyby zajadaniem tych konfliktów i stresów. Człowiek cierpiący na bulimię potrafi zjeść niewyobrażalnie duże ilości potraw.

Zobacz też

Szkoła rodzenia – czy warto chodzić?

Pary, które pierwszy raz zostaną rodzicami, na długo przed porodem przygotowują się do wielkiego wydarzenia. Zbierają fachową literaturę, zaczytują się w licznych na rynku czasopismach tematycznych, zasięgają porad innych rodziców. Szczególnie dla takich poszukujących rodziców tworzone są szkoły rodzenia.

Sposoby na efektywniejsze i przyjemniejsze gotowanie. Jakie małe AGD do kuchni wybrać?

Gotowanie sprawia Ci przyjemność, jednak wciąż szukasz sposobów na usprawnienie całego procesu przygotowywania posiłków? Wykorzystaj małe AGD do domu,...

Zabawki na prezent pod choinkę

Wielkimi krokami zbliżają się Święta, magiczny czas, na który czekają wszystkie dzieci. Nieodłącznym elementem świątecznego szaleństwa jest wybór prezentów....

Może Cię zainteresuje: