książki kryminalne

Mroczne ścieżki, zawikłane labirynty, zagadki pozostawiające czytelnika bez odpowiedzi, niepokojąca fabuła budująca coraz większe napięcie z każdą stroną książki. Tak pokrótce można opisać dobre książki kryminalne. Zwolennicy tak zwanej literatury z dreszczykiem na pewno pochwalą autorów tych powieści za zaskakujące zwroty akcji, suspens oraz możliwość poczucia się jakby samemu było się jednym z bohaterów. To wszystko sprawia, że od tego typu książek trudno się uwolnić – nawet długo po odłożeniu lektury oraz że chętnie sięga się po kolejne pozycje tegoż samego autora.

Jakie książki kryminalne wybrać dla siebie oraz na prezent, by po przeczytaniu mieć poczucie dostarczenia swojej wyobraźni dawki grozy, swojemu organizmowi przyjemnej dozy adrenaliny oraz by dogłębnie poczuć mrożącą krew w żyłach opowieść? Jaki kryminał okaże się tą tak zwaną „dobrą książką”, którą ze spokojem możemy polecić wszystkim miłośnikom powieści od początku do końca wciągających i zatrważających? Zarówno polscy, jak i zagraniczni autorzy książek kryminalnych, zaskakują swoją pomysłowością i sprawiają, że czytelnik ma ochotę sięgać po kolejne pozycje z tego gatunku.

Polscy autorzy książek kryminalnych

Bez wątpienia, wszyscy miłośnicy książek kryminalnych za najwybitniejszych w dziedzinie pisania kryminałów uważają pisarzy skandynawskich. Polscy autorzy mogą jednak bardzo pozytywnie zadziwić niejednego czytelnika. Każdego roku na liście bestsellerów ukazują się polskie nazwiska przypisane do książek kryminalnych. Bez wątpienia zatem sięgając po powieści takich autorów jak: Katarzyna Puzyńska („Pokrzyk”, „Policjanci w boju”), Zygmunt Miłoszewski  („Gniew”), Wojciech Chmielarz (bestselerowe „Żmijowisko ”), Katarzyna Bonda („Polskie morderczynie”) czy też Remigiusz Mróz („Jaskółcze znamię”, „Listy zza grobu”), czytelnik może być spokojny, a właściwie pewny braku spokoju. Polscy autorzy niezwykle zaskakują bardzo wysokim poziomem, dlatego pisane przez nich książki kryminalne są pewnego rodzaju gwarancją dużej dawki intensywnych doświadczeń emocjonalnych.

Zagraniczni autorzy książek kryminalnych

Silne emocje podczas zagłębiania się w lekturę bez wątpienia zaserwują nam zagraniczni powieściopisarze będący autorami klasyki gatunku. Mroczny świat książek kryminalnych z całą pewnością odnajdziemy w propozycjach kolekcjonerów nagród literackich. Nie można tutaj nie wspomnieć o znanych na całym świecie powieściach brytyjskiej pisarki- Agathy Christie („Murder is easy”, „Pięć wieczorów z panną Marple”), która nie bez powodu otrzymała nagrodę literacką dedykowaną najlepszemu autorowi literatury detektywistycznej.  Ponadto warto sięgnąć po książki kryminalne możliwe do zakupienia w księgarni internetowej Matfel, autorstwa szwedzkiego dziennikarza i pisarza- Stiega Larssona, który w swoich powieściach dawkuje mroczne, polityczne tajemnice. Pomimo tego, że powieści Larssona napisane zostały dość dawno, to doskonale można przełożyć je na współczesne realia, odnajdując w nich prawdziwe osoby i zdarzenia. Ponadto dużą dawkę dreszczyku emocji zapewnią też inni sławni, zagraniczni autorzy książek kryminalnych. Na uwagę zasługują tutaj tacy powieściopisarze jak: skandynawski autor kryminałów Jo Nesbo, autorka popularnej, krwawej serii kryminalnej Camilla Lackberg, czy też amerykański pisarz Harlan Coben. Książki tych (oraz wielu innych) autorów powieści kryminalnych z łatwością można znaleźć w księgarni internetowej https://matfel.pl/ .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here