Obecnie do szkoleń innowacyjnych zalicza się te, związane z zarządzaniem projektem – wynika to z faktu, że mają one coraz większe zastosowanie w sferze, społecznej i gospodarczej. Zostało stworzone z myślą o realizowaniu dużych i kosztownych ze względu na wykorzystywane zasoby przedsięwzięć. Okazuje się jednak, że część tych rozwiązań można przenieść do zarządzania mniejszymi projektami czy konkretnych instytucji.

Kolejnym, bardzo dynamicznie rozwijającym się obszarem, są nowoczesne technologie informatyczne. Zmiany w tej dziedzinie występują bardzo często, ponieważ szybko pojawiają się nowe narzędzia. Następnie ich zastosowanie wymaga przekazania tej wiedzy dalej. Wyłapanie tych innowacyjnych perełek wymaga ciągłego obserwowania zmian zachodzących w tym obszarze połączonego z intuicją przewidywania tego, jakie umiejętności mogą być potrzebne w przyszłości.

Do innowacyjnych szkoleń należą zagadnienia, związane z coachingiem oraz ekonomią społeczną, które stały się bardzo modne i popularne. Coaching to praca polegająca na budowaniu trwałych więzi z klientem, której celem jest wprowadzenie przez podopiecznego zmian w swoim życiu osobistym, jak i zawodowym. Z kolei ekonomia społeczna wiąże się z działaniami, które sprzyjają prowadzeniu działalności gospodarczej w sposób, uwzględniający osiąganie zysku oraz realizację celów społecznych.

Szkolenia przygotowują do zakładania takich podmiotów i zarządzania nimi (stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne). Warto również, rozważając innowacje, uwzględnić członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Wejście w te struktury stawia przed naszym krajem nowe wyzwania, którym musimy sprostać. Bliższe przyjrzenie się sposobowi funkcjonowania UE i wymogom, jakie ona stawia przed swoimi członkami.

Braliście kiedyś udział w jakimś szkoleniu? Czego dotyczyło i czy uważacie, że było przydatne? Podzielcie się opiniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMieszanie barw podstawowych
Następny artykułEgzamin wstępny na ASP – jak wygląda, na czym polega?

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here