Edukacja Jak nauczyć dziecko czytać po angielsku?

Jak nauczyć dziecko czytać po angielsku?

-

Jeśli Twoje dziecko umie czytać w swoim języku ojczystym, może zechcieć nauczyć się czytać w języku angielskim. Wiedząc jak się czyta polskie słowa, może zastosować te same lub podobne techniki podczas czytania w języku angielskim, co może prowadzić do złych nawyków językowych (czytanie tak jak się pisze, z niewłaściwym akcentem).

Nauka czytania stanie się znacznie łatwiejszym zajęciem, jeśli dzieci znają już język, którego będą się uczyć czytać. Wiele dzieci jest w stanie sama dojść do tego jak się czyta w języku angielskim, jeśli wcześniej miały do czynienia z obrazkowymi, angielskimi książeczkami lub uczyły się anglojęzycznych rymowanek (na pewno zapamiętały wymowę większości obecnych tam słów i zdążyły pojąć, że pisownia znacznie różni się od wymowy). Czytanie tego, co dzieci już umieją na pamięć okazuje się niezwykle ważnym elementem w nauczaniu czytania gdyż umożliwia to maluchom wywnioskowanie jak się czyta poszczególne słowa. Kiedy dzieci będą już w posiadaniu odpowiedniej liczby słówek, które są w stanie przeczytać, dalej im to poczucie bezpieczeństwa i będą gotowe do podjęcia trudniejszych wyzwań związanych z językiem angielskim.

Zanim dzieci zaczną naukę czytania, musza poznać nazwy 26 liter alfabetu i angielskie głoski. W języku angielskim wyróżniamy 26 liter, ale średnio 44 głoski. Decyzję, czy zapoznać dziecko z resztą głosek odłóżmy w czasie, aż dziecko zyska więcej doświadczenia jeśli chodzi o język angielski.

Jak Wasze dzieci uczyły lub uczą się czytać po angielsku? Macie swoje sposoby? Dajcie znać w komentarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zarobki w Holandii

Miesięczna płaca minimalna w Holandii w lipcu 2014 r. wynosiła 1501 euro brutto i dotyczyła wszystkich pracowników, którzy ukończyli 23. rok życia i pracowali na pełny etat (36-40 godzin tygodniowo). W przeliczeniu na polską walutę daje to kwotę ponad 6300 zł.

Jak rysować kwiaty – krok po kroku

Rysowanie kwiatów nie jest takie trudne, o ile wcześniej przyłożymy się do ćwiczeń. Warto pamiętać, że każdy rysunek przybliża nas do perfekcji, ale sam w sobie nie musi być perfekcyjny.

Zobacz też

Jaki prezent urodzinowy dla przyjaciółki?

Przyjaciółka od serca to prawdziwy skarb, o który trzeba dbać. Ważną datą są urodziny najlepszej koleżanki, dlatego trzeba odpowiednio się przygotować na tę okoliczność. Nie chodzi o kupowanie najnowszych i najdroższych prezentów, ale o coś co będzie mieć wartość sentymentalną. Przyjaciel to osoba wyjątkowa, która dzieli z Tobą smutki i radości. Spraw, aby miała pod ręką coś, co będzie jej o Tobie przypominać.

Modne i piękne wanny wolnostojące

Urządzenie własnej łazienki to zadanie trudne, ale bardzo ważne. Jeśli podejdziesz do tego w odpowiedni sposób, będzie ono bardzo...

Gadżety religijne dla siebie i najbliższych

Gadżety religijne mogą być świetnym prezentem dla osoby, której bliskie są wartości chrześcijańskie. Wśród nich znajdują się drobiazgi codziennego...

Może Cię zainteresuje: