Edukacja Jak nauczyć się gramatyki angielskiej?

Jak nauczyć się gramatyki angielskiej?

-

Trudności sprawiają nam nie tylko czasy, ale także mowa zależna (Reported Speech) czy angielskie przedimki. Często nawał nowych rzeczy, które musimy „wykuć” sprawia, że nie robimy nic.

Po pierwsze, zacznij od uświadomienia sobie, że gramatyka angielska wcale nie należy do trudnych! Co innego gramatyka polska czy łacińska, to dopiero twardy orzech do zgryzienia! tak więc, nie współczujmy sobie, ale obcokrajowcom, którzy przyjeżdżają do Polski.

Niestety nie istnieje metoda, która oferowałaby przyspieszoną naukę gramatyki angielskiej. W Twojej kompetencji leży nauczenie się (nierzadko na pamięć) jej reguł. Niestety, nie da się pominąć tego aspektu nauki gramatyki angielskiej. Później, natomiast, możesz sobie umilić swój kontakt z gramatyką angielską poprzez zastosowanie innych, nie tylko podręcznikowych ćwiczeń.

– Korzystaj z Internetu. W sieci jest pełno ćwiczeń dostosowanych do każdego poziomu zaawansowania.

Dużo czytaj. Mogą to być artykuły w języku angielskim, książki czy gazety – ważne, żebyś Ty był zainteresowany tym, co czytasz. Pamiętaj, że nauka gramatyki angielskiej to nie tylko ślęczenie nad podręcznikami!

Dużo słuchaj. Niech będą to piosenki anglojęzyczne, wiadomości po angielsku czy filmy w tym języku. W ten sposób zapoznajesz się z nowymi użyciami struktur gramatycznych, które dopiero poznałeś. W ten prosty sposób skutecznie je utrwalasz.

Dużo mów i konwersuj z innymi. To wspaniały sposób na wypróbowanie zdobytych umiejętności gramatycznych. Jeśli nie masz z kim, rozmawiaj sam ze sobą w myślach!

Jeśli jednak jesteś fanem standardowej, czyli podręcznikowej formy nauki, powyższe sposoby związane z gramatyką angielską pewnie Cię nie przekonały. Kiedy będziesz poszukiwał podręcznika do nauki gramatyki, zwróć uwagę na takie istotne czynniki jak:

– podręcznik – musi być dostosowany do Twojego poziomu zaawansowania,

– powinien mieć przejrzystą strukturę (indeksy pojęć i terminów pozwolą na szybkie wyszukiwanie potrzebnych informacji);

– każdy dział powinien obejmować objaśnienia poszczególnych struktur gramatycznych.

Czy macie swoje sprawdzony sposoby na uczenie się gramatyki? Dajcie znać w komentarzu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zupa czosnkowa – przepis

Czosnek używany jest w wielu kuchniach. Nam najbardziej kojarzy się z aromatyczną kuchnią śródziemnomorską. Jego intensywny zapach nadaje potrawom niezwykłego smaku, co niewątpliwie wzbogaca nasze doznania kulinarne.

Jak robić zdjęcia ślubne w plenerze?

Od pewnego czasu daje się zauważyć niesamowity progres w fotografii ślubnej. Odchodzi się od studyjnych fotografii, gdzie para młoda pozuje na malowanych tłach, przy kolumienkach czy innych rekwizytach.

Zobacz też

Przebita opona w motocyklu – jak sobie poradzić?

Podczas wypadu w dalszą trasę najgorsze, co może nas spotkać, to problem z maszyną. Jednym z często spotykanych problemów jest przedziurawienie opony. Objawy takiego stanu bywają różne i dają się odczuć albo po chwili, jeśli dziura jest znaczna, albo nawet po kilkunastu kilometrach, gdy powietrze ucieka bardzo wolno. W takiej sytuacji motocykl coraz wyraźniej ma problemy z utrzymaniem stałego toru jazdy, cechą charakterystyczną jest zarzucanie tyłu podczas pokonywania zakrętów. Przebita przednia opona daje się wyczuć znacznie wcześniej niż tylna i odczucia te są wyraźniejsze.

Jak znaleźć dobrą firmę rekrutacyjną w Krakowie?

Już nie tyle z roku na rok, co z miesiąca na miesiąc rośnie popyt na profesjonalne usługi rekrutacyjne. Pandemia...

Kto może prowadzić szkolenia BHP?

Prowadząc firmę, jednym z obowiązków przedsiębiorcy, który dodatkowo zatrudnia pracowników, jest przeprowadzenie szkoleń z zakresu BHP. Kto może się...

Może Cię zainteresuje: