– decydując się na udział w tego rodzaju zajęciach należy wziąć pod uwagę wiedzę oraz umiejętności, jakie posiadamy w tej dziedzinie. Kursy takie przeznaczone są dla osób, które posiadają umiejętności manualne oraz zmysł estetyczny.. Jeśli nigdy nie braliśmy udziału w zajęciach florystycznych, to najlepiej zacząć od kursu podstawowego. W trakcie trwania zajęć słuchacz zdobędzie wiedzę, dotyczącą, m.in. florystycznych zasad komponowania, sztuki układania kwiatów w naczyniach, teorii barw i kompozycji czy materiałoznawstwa. Bardziej zawansowane kursy przeznaczone są dla osób, które posiadają już doświadczenie w dziedzinie robienia bukietów. Lista tych propozycji jest bardzo długa. Mamy do wyboru, m. in. dekorowanie pomieszczeń, przygotowywanie ozdob świątecznych czy florystykę okolicznościową, czyli przygotowywanie kwiatowych ślubnych, pogrzebowych czy komunijnych;

– jeśli chodzi o aspekty techniczne, to kursy florystyczne prowadzone są w formie wykładowo-warsztatowej. Organizatorami zajęć są, m. in. szkoły policealne, uczelnie wyższe, kwiaciarnie i inne firmy działające w tej branży. Osoby, które udział w warsztatach robienia bukietów traktują jako formę zdobywania kwalifikacji zawodowych bądź poszerzenia posiadanych powinny wcześniej sprawdzić uprawnienia organizatora. Chodzi tutaj o to, czy słuchacze po ukończeniu szkolenia otrzymują odpowiednie zaświadczenia. Powinny one być wydane na drukach Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szkolenia raczej nie kończą się egzaminami. Bierze się pod uwagę frekwencję na zajęciach oraz samodzielną pracę;

– czas trwania zajęć zależy od specyfiki warsztatów. Kurs podstawowy bukieciarstwa składa się z 40-50 godzin zegarowych. Bezpośrednio wynika to z szerokiego zakresu tematycznego. Można również znaleźć propozycje zajęć weekendowych oraz takich, które odbywają się w godzinach popołudniowych. Nie zmienia to faktu, że najczęściej udział w tych warsztatach należy wiąże się z poświęceniem sporej ilości czasu.

Uwaga!

Najczęściej za udział w kursach florystycznych trzeba zapłacić. Z bezpłatnych zajęć mogły skorzystać osoby, które uczestniczą w projektach, finansowanych z środków europejskich. Bardzo często są one również organizowane dla osób bezrobotnych przez urzędy pracy.

Czy byliście kiedyś na takim kursie? Czego się nauczyliście? Jakie były Wasze wrażenia? Dajcie znać w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak prowadzić zajęcia z przedszkolakami?
Następny artykułResident Evil 5 – jak sterować postacią?

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here