Edukacja Słowotwórstwo angielski - jak się nauczyć?

Słowotwórstwo angielski – jak się nauczyć?

-

Zależy nam szczególnie na poznaniu tego aspektu języka, ponieważ jak się okazuje słowotwórstwo jest jednym z rodzajów ćwiczeń na różnorakich egzaminach czy testach. Niestety, często przy tworzeniu słów spotykamy się z masą nieregularności. Dlatego też, nie ma uniwersalnej reguły, jeśli chodzi o naukę słowotwórstwa, a jeżeli takowa istnieje okazuje się pełna wyjątków.

Pierwszą metodą na naukę słowotwórstwa, będzie jego nauka już od momentu, kiedy poznajemy nowe słowo. Czyli, jeśli napotkamy na naszej drodze słowo „ill” (chory), korzystając ze słownika dowiemy się przy okazji o istnieniu słowa „illness” (choroba). Warto sobie te słowa o spokrewnionym znaczeniu gdzieś zanotować, np. w jakiś nietypowy sposób (robiąc mapę myśli itp.)

Aby lepiej zapamiętać poszczególne słowo, wskazane będzie ułożenie z nim zdań. Zdania powinny być śmieszne, zabawne lub ciekawe – wtedy istnieje większe prawdopodobieństwo, że zostaną Ci na dłużej w pamięci.

Inny sposób to po prostu wykonywanie masy testów z działo „Word formation”. Ćwiczenia na słowotwórstwo znajdziemy w niemal każdej książce lub Internecie. Poświęćmy codziennie 10 minut na naukę, a tworzenie nowych słów przestanie być dla nas „czarna magią”. Nie przejmujmy się, jeśli na początku nie będziemy w stanie uzupełnić nawet jednej luki. W takim wypadku, zaglądnijmy do klucza z odpowiedziami, przepiszmy np. pięć przykładów (ołówkiem), następnie zmażmy i znów spróbujmy uzupełnić – na pewno coś zostało nam w głowie.

Jedna rzecz jest pewna, jeśli chodzi o naukę słowotwórstwa: do tego potrzeba czasu. Niektórzy uczą się angielskiego 10 lat, nie przykładając się do nauki słowotwórstwa, jednakże nie maja problemów z rozwiązywaniem ćwiczeń o tej tematyce. Jeśli więc będziesz dużo czytał, słuchał czy pisał w języku angielskim, poznasz nowe słowa w kontekście, i nauka słowotwórstwa będzie „bułką z masłem” lub w ogóle okaże się zbędna.

Jak Wy nauczyliście się angielskiego słowotwórstwa? Mieliście swoje sposoby? Dajcie znać w komentarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Problemy z oddychaniem, brak tchu, duszności – przyczyny

Wydawać by się mogło, że problemy z oddychaniem związane są tylko i wyłącznie z chorobami dotyczącymi układu oddechowego. Otóż nic bardziej mylnego. Pacjenci wielokrotnie zgłaszają się do lekarza, bo ciężko im się oddycha. Po zabraniu wywiadu okazuje się, że mają oni poczucie braku powietrza, które nazywa się dusznością.

Jak nauczyć szczeniaka czystości?

Naukę czystości możemy rozpocząć już w czasie kwarantanny poszczepiennej. Nawet jeśli piesek nie wychodzi jeszcze na spacery możemy zacząć go uczyć załatwiania się w domu w określonym miejscu.

Zobacz też

Playstation Plus – opinie, wady i zalety

Playstation Plus to nowa usługa Sony, która dotyczy rozgrywki Online i materiałów promocyjnych, których pobierać można poprzez Playstation Network (usługi sieciowej Sony), znajdującej się w konsolach Playstation 3 oraz Playstation Portable.

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Zastosowanie płytek ceramicznych Aparici Carpet

Tytułowy model płytek to bez wątpienia produkt wyjątkowy. To wynik efektownych przetarć stonowanych kolorów i metalizowanych, oryginalnych dodatków. Dzięki...

Może Cię zainteresuje: