Program tego szkolenia obejmuje zapoznanie się z teoretycznymi podstawami Programowania Neurolingwistycznego i technikami, których działanie można sprawdzić na samym sobie i otoczeniu. Kursy te reklamuje się jako umożliwiające poradzenie sobie z własnymi ograniczeniami, lękami, a nawet fobiami. Mają pomagać w otwarciu się na ludzi, sprawić, że komunikacja interpersonalna stanie się skuteczniejsza, że będzie podlegała większej kontroli naszej woli i ukierunkowana zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Pozwalają na wzbudzenie w sobie potencjału, który odpowiednio użyty ułatwi nabywanie umiejętności, o których posiadaniu marzymy. Stanowią drogę do skutecznego samorozwoju i dają wskazówki, w jaki sposób określać swoje cele i precyzować plany. Szkolenie najczęściej trwa siedem do ośmiu dni i kosztuje w granicach 5000 PLN.

Uwaga!

Mając już certyfikat Praktyka, możemy przystąpić do drugiego poziomu – NLP Master Practitioner (Master NLP). Ten etap proponuje rozszerzenie wiedzy otrzymanej na pierwszym poziomie o bardziej zaawansowane techniki, najaktualniejsze informacje i trendy w NLP pochodzące z całego świata. Przeważnie jego koszt oscyluje ok. 5000 PLN, a czas trwania to znów 7-8 dni. W tym momencie oferty firm zaczynają się znacznie różnić. Możemy przejść do kursu Zaawansowany Master NLP, który pozwala myśleć o tym, by później stanąć w kolejce do szkoleń dla trenerów NLP. Możemy też skorzystać z konkurencyjnych propozycji i od razu przejść na etap Treningu Trenerskiego. Oczywiście poszczególne etapy to adekwatne koszta.

Warto pamiętać, że każdy z organizatorów najczęściej dedykuje wyższe poziomy kursów osobom, które ukończyły niższe etapy konkretnie w jego szkole. Tak więc zrobienie praktyka w firmie X nie uprawnia do wejścia na poziom mastera w firmie Y. Podobnie może być z ofertami szkoleń tematycznych. Przykładowo, oferta „Technologie świadomości” – kursu rozwoju duchowego i pracy z własną świadomością, wymaga wiedzy z poziomu praktyka i posiadanie tego certyfikatu jest warunkiem przejścia selekcji na szkolenie. Inne może nie wymagać żadnego wcześniejszego przygotowania.

Co myślicie o szkoleniach z NLP? A może już braliście w jakimś udział? Podzielcie się doświadczeniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułVisual merchandising – co to jest, na czym polega?
Następny artykułTechniki NLP – co to jest, opis

Katarzyna Aleksandrzak – absolwentka psychologii specjalizująca się w psychoedukacji i szkoleniach metodami aktywnymi. Prócz licznych staży, doświadczenie zdobywała podczas treningów superwizowanych w szkole trenerów Grupa TROP. Autorka scenariuszy szkoleniowych.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Kilka lat temu ukończyłam studia z zakresu psychologii w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. Psychologia odkąd pamiętam była moją pasją i z tą myślą wybierałam kierunek kształcenia. Zarówno uczelnia, jak i praca na stażach, praktykach, a później zawodowa, pozwoliły mi odkryć znacznie więcej zastosowań znajomości tej dziedziny nauki niż się spodziewałam. Najciekawsze jest dla mnie łączenie jej z nowoczesnymi technologiami, wykorzystaniem w marketingu z naciskiem na jego internetową formę czy też w e-learningu i szeroko pojętym zarządzaniu.

Interesuję się także metodyką szkoleń, ukończyłam specjalizację z psychoedukacji metodami aktywnymi. Swoją przyszłość zawodową łączę z pracą trenera kompetencji miękkich. Zawsze lubiłam też pracę z tekstami, co pozwala mi od wielu lat wykonywać zawody, w których umiejętność sprawnego posługiwania się słowem pisanym jest niezbędna. Żeby ponieść swoje zdolności w tym zakresie odbyłam studia podyplomowe o specjalizacji Edytorstwo Współczesne, na kierunku Edytorstwa i Krytyki Tekstu Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego.

Prywatnie jestem mamą bliźniaczek i większość mojego wolnego czasu spędzam ze swoimi dziećmi. Pozostałe chwile uwielbiam poświęcać na czytanie – literatura to moja największa pasja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here